Pie LizbonyInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Pie Lizbony. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Pie Lizbony zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Pie Lizbony i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Pie Lizbony. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Pie Lizbony! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Pie Lizbony, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Pie Lizbony
Tytu oryginalny Canção de Lizbona
Kraj produkcji Portugalia
Oryginalny jzyk portugalski
Rok wydania 1933
dugo 85 minut
Prt
Dyrektor José Âangelo Cottinelli Telmo
scenariusz José Âangelo Cottinelli Telmo
produkcja João Ortigão Ramos
muzyka Raúl Portela
Jaime Silva Filho
aparat fotograficzny Henri Barreyre
César de Sá
Octávio Bobone
skaleczenie Tonka Taldy
José Ângelo Cottineli Telmo
zawód

Pie Lizbony ( port .: A Canção de Lisboa) to portugalska komedia filmowa reysera i architekta Cottinelli Telmo z 1933 roku. Film ustanowi gatunek Comédia portuguesa .

wtek

Lizbona ucze Vasco Leitão mieszka na darowizny pienidzy od swoich ciotek z odlegym Trás-os-Montes regionie. Wspieraj swojego siostrzeca w przekonaniu, e jest pracowitym studentem medycyny. Vasco jednak woli przebywa w pobliu adnych modych dam z ssiedztwa, zwaszcza Alice. Jej ojciec, krawiec Caetano, nie pochwala tego flirtu ze wzgldu na niepewne warunki finansowe i styl ycia Vascosa.

Beztroskie ycie Vasco zdaje si dobiega koca, gdy nie zdaje egzaminu kocowego i tego samego dnia otrzymuje list od ciotek, które chc po raz pierwszy przyjecha do stolicy, aby go odwiedzi.

Przyjcie

Tobis Portuguesa firma Film by reklamowany jako pierwszy portugalskiego filmu z produkcji cakowicie portugalskiej . Pierwszym filmem dwikowym w kraju by wczeniej A Severa w 1931 roku.

Film, zaprojektowany jako beztroska komedia, nadal jest jednym z najpopularniejszych przedstawicieli portugalskiego kina lat 30. i 40. i zapocztkowa swój rozkwit. W szczególnoci aktorzy Vasco Santana , Beatriz Costa i António Silva , znani z teatru rewiowego , sprawili, e film odniós sukces, a nastpnie stali si popularnymi aktorami, którzy s popularni do dzi. Nacisk na typowe motywy tradycyjnych dzielnic Lizbony w scenerii i pieniach, a take szereg komicznych scen i dialogów sprawiy, e film odniós sukces. Znany obecnie reyser Manoel de Oliveira mia tu jedn ze swoich pocztkowych ról aktorskich w roli drugoplanowej.

Film by kilkakrotnie pokazywany w telewizji publicznej RTP, a po renowacji przez Cinemateca Portuguesa by kilkakrotnie wznawiany przez Lusomundo, najpierw na kasecie VHS , a od 2001 roku kilkakrotnie na DVD .

W 2005 roku Filipe La Féria wystawi musical o tym samym tytule oparty na filmie w Teatro Politeama w Lizbonie , który zosta wydany na DVD z CD w 2007 roku i zosta po raz pierwszy pokazany w telewizji RTP w 2008 roku.

Remake o tej samej nazwie zosta wydany w 2016 roku . Wyreyserowany przez Pedro Varel i wyprodukowany przez Leonela Vieira , który wczeniej nakrci dwa bardzo udane remake portugalskich komedii z lat 30. i 40., remake by równie hitem na maym rynku portugalskim z 187 596 widzów i przychodami prawie miliona euro . Film ukaza si równie na DVD w 2016 roku.

linki internetowe

Commons : The Song of Lisbon  - zbiór zdj, filmów i plików audio

Zobacz te

Indywidualne dowody

  1. A Canção de Lisboa na amordeperdicao.pt ( pamitka z 16 lipca 2011 r. w Internet Archive ), dostp 29 listopada 2020 r.
  2. A. Murtinheira / I. Metzeltin: Historia kina portugalskiego. 1. wydanie, Praesens Verlag, Wiede 2010, strona 44f ( ISBN 978-3-7069-0590-9 )
  3. www.diariodigital.sapo.pt , dostp 25 grudnia 2012
  4. Okadka DVD, Vidisco 2007
  5. www.imdb.de , dostp 25 grudnia 2012
  6. Lista rankingowa Boxoffice 2016 , dostp PDF z Portugalskiego Instytutu Filmowego Instituto do Cinema e do Audiovisual , dostp 8 grudnia 2019

Opiniones de nuestros usuarios

Edyta Winiarski

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Pie Lizbony, jest to bardzo dobra opcja.

Katarzyna Baran

Świetny post o Pie Lizbony.

Julia Smoliński

Dzięki za ten post na Pie Lizbony, właśnie tego potrzebowałem