Pie Bernadety (film)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Pie Bernadety (film). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Pie Bernadety (film) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Pie Bernadety (film) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Pie Bernadety (film). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Pie Bernadety (film)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Pie Bernadety (film), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Pie Bernadette
Tytu oryginalny Pie Bernadety
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1943
dugo 155 minut
Prt
Dyrektor Henry King
scenariusz George Seaton
produkcja Williama Perlberga
muzyka Alfred Newman
aparat fotograficzny Arthur C. Miller
skaleczenie Barbara McLean
zawód

Pie Bernadette (tytu oryginalny: The Song of Bernadette ) to amerykaski dramat filmowy reysera Henry'ego Kinga z 1943 roku. Powsta na podstawie powieci o tym samym tytule autorstwa Franza Werfela o yciu kanonizowanej Bernadette Soubirous .

akcja

Krucha dziewczyna Bernadette mieszkaa w poowie XIX wieku w maej francuskiej wiosce Lourdes . Pewnego popoudnia rodzestwo zostawia j nad rzek, eby nie przezibi si podczas przeprawy. W grocie ukazuje si jej wita z prob o odmówienie z ni róaca . Póniej zleca jej poszukiwanie róda. Bernadette znajduje ródo - woda wydaje si mie waciwoci lecznicze. Wieniacy obawiaj si o reputacj swojego miejsca, a koció pocztkowo jest cichy. Bernadette jest przesuchiwana i proszona o wycofanie swoich zezna, ale trzyma si swojego stwierdzenia, e naprawd widziaa zjawy. Kiedy Lourdes staje si wielkim miejscem pielgrzymek, Bernadeta udaje si do klasztoru, zostaje tam upokorzona przez swojego nauczyciela-nowicjusza i umiera modo na grulic koci.

to

Jennifer Jones to pseudonim Phyllis Isley. W 1939 roku nakrcia trzy mniejsze filmy pod tym tytuem, które nie przycigay zbytniej uwagi. Przyja pseudonim sceniczny do tego filmu.

W filmie szefowa Bernadette w kocu zdaje sobie spraw, e bya wybrank i auje jej apodyktycznego zachowania. W rzeczywistoci Marie-Thérèse Vauzous trzymaa si swojej negatywnej oceny i nawet po mierci Bernadette opieraa si czci witej.

Kosztujcy 2 miliony dolarów film by najdrosz produkcj Twentieth Century Fox w 1943 roku.

Linda Darnell , która graa zjawy , pierwotnie miaa otrzyma tytuow rol, ale potem stracia j na rzecz Jennifer Jones. Imi Lindy Darnell równie nie jest wymienione w napisach pocztkowych.

Recenzje

W swojej recenzji film-dienst oceni film Kinga jako epicki, szeroko zakrojony dramat historyczno-religijny, który urzeka prost pobonoci i (prawie zawsze dostrzegan) przyzwoitoci przedstawienia. The Evangelische Film-Beobachter spojrza na film nieco bardziej krytycznie : Utwór, który dy do religijnej powagi przede wszystkim poprzez dobór aktorów, ale który jest ceniony tylko z zastrzeeniami ze wzgldu na bezporednio scen cudów i doskonao w przekonywaniu nawet ostatniego sceptyka mog. "

Nagrody

Wersja niemiecka

Wersja z niemieckim dubbingiem zostaa stworzona przez Bavaria Synchron, Munich-Geiselgasteig. Kurt Hoffmann by odpowiedzialny za scenariusz dialogu i reyseri dialogu .

rola aktor Aktor gosowy
Bernadette Soubirous Jennifer Jones Elfie Beyer
Antoine Nicolau William Eythe Heinz Leo Fischer
Ojciec Peyramale Charles Bickford Til Kiwe
Vital Dutour Vincent Price Walter Holten
Dr. Dozous Lee J. Cobb Paul Dahlke
Siostra Marie Therese Gladys Cooper Gertrud Spalke
Louise Soubirous Anne Revere Eva Vaitl
Francois Soubirous Fasola rzymska Hans Pössenbacher

Dalsze filmy

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Pie Bernadette. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 5 kwietnia 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  2. Ev. Monachijskie Stowarzyszenie Prasowe, Przegld nr 151a / 1958.
  3. Pie Bernadette. W: synchronkartei.de. Niemiecki indeks synchroniczny , dostp 5 kwietnia 2017 r .

Opiniones de nuestros usuarios

Marek Turek

Ten wpis na Pie Bernadety (film) pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

David Tomczak

W tym poście o Pie Bernadety (film) dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Paul Adamski

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Pie Bernadety (film), daje dużo pewności.

Michael Sobczak

Ten artykuł o zmiennej Pie Bernadety (film) przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.