Papier do grafikiInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Papier do grafiki. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Papier do grafiki zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Papier do grafiki i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Papier do grafiki. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Papier do grafiki! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Papier do grafiki, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Papier do grafiki

Obszar kompetencji sztuka
jzyk Niemiecki
Wydawnictwo Kiepenheuer, Gustav (Niemcy)
Pierwsza edycja 1916
nastawienie 1933
Czstotliwo publikacji na miesic
Redaktor naczelny Paul Westheim

Artyku artystyczny zosta opublikowany przez Paula Westheima w 1917 r. W wydawnictwie Gustav Kiepenheuer Verlag w Weimarze , od 1918 r. W Poczdamie i by jednym z wiodcych czasopism powiconych sztuce wspóczesnej w Niemczech, dopóki nie zosta przerwany w 1933 r.

fabua

Pierwszy numer pisma ukaza si w wydawnictwie galerii w Izraelu Ber Neumann w 1916 roku. Od stycznia 1917 roku Das Kunstblatt ukazywa si w miesiczniku. Jeli chodzi o program, na okadce pierwszego numeru z 1917 roku czytamy: Kunstblatt chce suy sztuce wschodzcej. Kunstblatt od pocztku by ustnikiem ekspresjonizmu, a potem wszystkich kolejnych nurtów sztuki wspóczesnej, które zostay tu przedstawione i omówione na wczesnym etapie. Magazyn korzysta z tego, e zawsze móg pojawia si z obrazami.

Cykl autorów reprezentowanych w pierwszych numerach by ju programowy: Fritz Burger , Theodor Däubler , Gustav Friedrich Hartlaub , Wilhelm Hausenstein , Paul Erich Küppers , Max Raphael , Gustav Schiefler i inni. Póniej dodano krytyków, takich jak Carl Einstein , Will Grohmann , Franz Roh , Alfred Salmony , Paul Ferdinand Schmidt i Willy Wolfradt . Wielokrotnie przedrukowywano take teksty programowe artystów takich jak George Grosz . Westheim postrzega Das Kunstblatt jako miejsce debat wyznaczajcych trendy, m.in. B. o nowych stylach i technikach artystycznych, którymi nada ton polityce artystycznej Republiki Weimarskiej . Byy one celowo kontrowersyjne i krytyczne wobec prasy codziennej i innych magazynów o sztuce.

Artyku artystyczny zosta opublikowany w latach 1926-27 przez Akademickie Przedsibiorstwo Wydawnicze Athenaion w Poczdamie, a od 1927 przez wydawnictwo Hermann Reckendorf w Berlinie. Po latach borykania si z trudnociami ekonomicznymi, z powodu dyktatury narodowosocjalistycznej pismo musiao wstrzyma si z wydawaniem numeru z marca 1933 roku. Wydawca zosta wywaszczony, a Westheim musia ucieka na wygnanie.

Wystawy (wybór)

  • Modzi artyci, 1930
  • Dzieci chc si bawi, 1930
  • Narysowany czy pstryknity Rysunki portretowe, grafiki i zdjcia, 1930

literatura

Przedruk wszystkich tomów opublikowanych od 1917 do 1978 przez Kraus Reprint, Nendeln / Liechtenstein.

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Dawid Piotrowski

Świetny post o Papier do grafiki.

Zenon Wilk

Dzięki za ten post na Papier do grafiki, właśnie tego potrzebowałem

Radek Chmiel

Ten wpis na Papier do grafiki pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.