Pajcza sie (1989)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Pajcza sie (1989). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Pajcza sie (1989) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Pajcza sie (1989) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Pajcza sie (1989). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Pajcza sie (1989)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Pajcza sie (1989), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Pajczyna
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1989
dugo 196 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Bernhard Wicki
scenariusz Wolfgang Kirchner ,
Bernhard Wicki
produkcja Jürgen Haase
muzyka Günther Fischer
aparat fotograficzny Gérard Vandenberg
skaleczenie Tanja Schmidbauer
zawód

Pajcza sie to niemiecki film fabularny Bernharda Wickiego z 1989 roku . Jest to filmowa adaptacja powieci sequel The Spider Web przez Josepha Rotha . Premiera filmu odbya si 9 maja 1989 roku w ramach Midzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes .

wtek

Film zaczyna si od rewolucji listopadowej 1918 roku, kiedy to zbuntowani marines w Kilonii maj zosta zatrzymani przez onierzy lojalnych cesarzowi. Porucznik Theodor Lohse (Ulrich Mühe) wydaje rozkaz strzelania; Zanim to si nawet stanie, Lohse zostaje zraniony przez dgnicie bagnetem. Nie mona ju zatrzyma rewolucji 1918 roku.

Berlin, lato 1923 r .: Po upadku Cesarstwa Niemieckiego Theodor Lohse musia porzuci karier wojskow i studiowa prawo. Zarabia pilnie potrzebne pienidze jako prywatny korepetytor u ydowskiego bankiera Efrussiego. W domu bankiera spotka barona von Rastchuka, który zabra Lohse na imprez krajow. Ksi Heinrich, byy dowódca jednostki Lohse, jest równie obecny na chrzcie odzi w Wannsee. Lohse zostaje zaproszony przez ksicia Heinricha na wieczór dla dwojga dla dentelmenów i pod masowym molestowaniem seksualnym spdza noc z ksiciem z powodu oportunizmu i ma nadziej, e nastpnego ranka Reichswehr bdzie go sponsorowa. Zamiast tego ksi Heinrich umieszcza go w prawicowej tajnej organizacji (porównywalnej z organizacj Consul ), której szefem jest równie baron Rastchuk.

Lohse staje si szpiegiem organizacji i dziki bezprecedensowemu, nieubaganemu oportunizmowi i bezwzgldnoci ma wyledzi i zniszczy komunistyczn grup artystów i anarchistów wokó malarza Klaftena. Do tej komunistycznej grupy naley równie Benjamin Lenz (Klaus Maria Brandauer), yd, który pracuje zarówno jako informator policyjny, jak i zarabia na ycie, udzielajc informacji grupom lewicowym i prawicowym. Kiedy grupa komunistyczna chciaa wysadzi Berlisk Kolumn Zwycistwa, to Lenz temu zapobieg; grupa zostaje zatrzymana przez policj. Pomimo swojego antysemityzmu Theodor Lohse nawiza w midzyczasie zwizek z on piknego bankiera Rahel Efrussi. Podczas misji niwnej we wschodniej abie Lohse pozna Else von Schlieffen, która pochodzia z wpywowej rodziny i miaa zosta jego przysz narzeczon.

Lohse brutalnie stumi strajk polskich robotników rolnych i by za to chwalony w prasie Hugenberga. W nagrod jest sponsorowany przez pruskie Ministerstwo Spraw Wewntrznych. Wczeniej pozby si swojego starego szkolnego przyjaciela Güntera, który wiedzia o jego romansie z Rahel Efrussi. Pogrom wobec ydów w Berlinie Scheunenviertel spowodowao niekontrolowane akty przemocy oraz rabunku i grabiey. Benjamin Lenz obwinia Lohse za t akcj i chce zmusi go do popenienia samobójstwa, wyskakujc przez okno, ale potem, z litoci, puszcza cakowicie upadego Lohse. Lenz szantaowa Lohse za zamordowanie Güntera i zosta ostatecznie zamordowany przez popleczników Lohsesa, rzucajc Lenza przed nadjedajcy pocig.

Koce filmowych w listopadzie 1923 roku, kiedy Lohse i Rastschuk dowiedzia si o tym zamachu Hitler przy konserwatywnym i monarchistyczne festiwalu . Lohse, jak zawsze do oportunista, jest ju czonkiem partii NSDAP .

to

Na tle tego roku inflacja 1923 , pokazy filmowe róne wiaty w Berlinie w szczegóowy i dokadny sposób: the górny -class milieu w domu bankiera Efrussi The drobnomieszczaski milieu rodziny Lohse, lewicowy artysta i rodowisko intelektualne, ydowskie Scheunenviertel i arystokratyczne rodowisko wielkich wacicieli ziemskich Wschodniej aby .

Komitet roboczy FSK zatwierdzi film od 16 roku ycia, a mniejszo sprzeciwia si w celu zatwierdzenia od 18 roku ycia. Bernhard Wicki by osobicie obecny na egzaminie w komisji gównej 4 sierpnia 1989 r. Komisja gówna potwierdzia zwolnienie z 16. Egzaminatorzy wydali Owiadczenia o niezwykle imponujcym dowiadczeniu artystycznym i ogromnej konsternacji emocjonalnej. Jest to film wysoce moralny, punkt kulminacyjny w praktyce testowej FSK, dlatego w razie wtpliwoci, biorc pod uwag poziom artystyczny szablonu testowego, obowizuje zastrzeenie artystyczne.

Zdaniem FSK termin zastrzeenie sztuki zadomowi si w przypadku kinowych dzie sztuki, do których powinny mie zastosowanie inne ograniczenia tego, co mona pokaza.

Opinie

Film Wickis opowiada histori kariery w mocnych, energicznych liniach. Jednoczenie w jego obrazach jest widmowa, teatralna sztuczno, wyrachowanie, które nawet najmniejsze detale zamienia w symbole ... By moe Bernhard Wicki, prawie 70-letni outsider niemieckiego kina, nie zrobi historycznej w ogóle film, ale proroczy .

- Matthias Matussek : DER SPIEGEL, nr 20/1989

Pomijajc swoj kolosaln dugo, jest to cenny film, który prawdopodobnie zostanie wyemitowany w hiszpaskiej telewizji, poniewa TVE - wraz z innymi europejskimi nadawcami telewizyjnymi - by koproducentem filmu Klaus Maria Brandauer, który zwykle gra teatralnie, odnosi sukcesy w jednym z stosunkowo mae role najlepiej reprezentuj jego karier, jeli nie najlepsz

- La Vanguarida, 18 maja 1989

Reyserem jest szedziesicioletni Bernhard Wicki, który postpowa z profesjonaln starannoci i dobrymi pomysami Pajcza sie staa si kolosalnym filmem, który wkracza w kryminalistyczne, erotyczne i okrutne, historyczne i polityczne aspekty Weimaru Narracja aktorska Republiki nie jest omawiana bardziej szczegóowo, ale jest ograniczona w oklepany sposób do wyjaniania i opisywania. To naprawd dobrzy aktorzy, struktury i kostiumy s wietne. Film ma wszystko, czego potrzebuje w showbiznesie ...

- Giovanni Grazzini : Il Messagero, 8 maja 1989

Co ciekawe, te odkrycia powinny tak naprawd obejmowa siedemdziesicioletniego Bernharda Wickiego, którego film Josepha Rotha DAS SPINNENNETZ w sile, stylu i sposobie przedstawiania produkcji nawizuje do najlepszych lat wielkiego europejskiego kina narracyjnego, jak jeli si na to pozwoli, nie naley zapomina o tej tradycji ani rezygnowa z niej

- Florian Hopf : Stuttgarter Zeitung, 12 maja 1989

Póne dzieo Bernharda Wickiego DAS SPIDERNETZ to arcydzieo. Potok urzekajcych obrazów (kamera: Gerald Vadenbenderg), wigor, z jakim Wicki zrealizowa fataln epopej, wiadcz o niezomnej witalnoci samotnika ... Ten zespó w centrum filmu to przykad liceum aktorskiego . Ulrich Mühe jako Lohse (aktor NRD jest wielkim odkryciem) i gwiazda Klaus Maria Brandauer jako pojedynki Lenza z zapierajc dech w piersiach precyzj .

- Michael Lenz : Westdeutsche Allgemeine, 19 maja 1989

... Ale inscenizacja Wickiego pozostaje nieustpliwie na wpó bliska, gadka i odlega, dotyka gównej bohaterki spiczastymi palcami. To jest telewizja: siedzisz w salonie i patrzysz na pokoje wielkoci salonu, w których odbywa si lekcja. Myl, e aby zrozumie prawd historyczn, trzeba podej do niej bliej, z intelektem i emocjami ...

- Andreas Kilb : Die Zeit, 26 maja 1989

Na szerokiej kartce obrazów tworzy wspóczesn histori najstraszniejszych przymiotów, opart na karierze typowego czowieka bez cech. Ze swoim talentem do aktorskiej obecnoci, który jest dla nas wyjtkowy, jego spojrzenie wraz z gównym bohaterem nawiedza wszystkie warstwy spoeczne i poziomy wiadomoci, tak e moralny obraz narodu, który jest na drodze do moralnego bankructwa, wyania si samoczynnie.

- Peter Buchka : Süddeutsche Zeitung, 23 maja 1989

Nagrody

Wydania ksikowe

literatura

  • Jürgen Kniep: Brak aprobaty modziey!. Cenzura filmów w Niemczech Zachodnich 19491990 , Wallstein Verlag, Göttingen 2010, ISBN 978-3-8353-0638-7 .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Jürgen Kniep: Brak aprobaty modziey! , Str. 333
  2. Pajczyna. W: provobis.de. Pobrano 7 lutego 2021 r .

Opiniones de nuestros usuarios

Bernard Kacprzak

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Pajcza sie (1989).

Tadeusz Urban

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Pajcza sie (1989), jest to bardzo dobra opcja.

Maciej Zalewski

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.