Ostatnia wolaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ostatnia wola. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ostatnia wola zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ostatnia wola i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ostatnia wola. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ostatnia wola! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ostatnia wola, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Ostatnia wola
Tytu oryginalny testament
Kraj produkcji USA
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1983
dugo 90 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Lynne Littman
scenariusz John Sacret Young
produkcja Jonathan Bernstein
Lynne Littman
muzyka James Horner
aparat fotograficzny Steven B. Poster
skaleczenie Suzanne Pettit
zawód

Ostatni testament (tytu oryginalny: testament ) to amerykaski dramat filmowy z 1983 roku , opowiadajcy o skutkach wojny nuklearnej . Wyreyserowane przez Lynne Littman . Scenariusz napisa John Sacret Young na podstawie opowiadania The Last Testament of Carol Amen . Gówn rol zagraa Jane Alexander , która otrzymaa za ni nominacj do Oscara i Zotego Globu.

Nieobecna w duej mierze wojna nuklearna zamienia si w opowie o stopniowym znikaniu maego miasteczka, a konsekwencje odbijaj si w oczach dzieci.

wtek

Akcja rozgrywa si w fikcyjnym miasteczku Hamlin niedaleko San Francisco . Film mona podzieli na dwie czci. W pierwszej czci Tom Wetherly, który lubi podwie swojego syna Brada do najlepszych osigów na rowerze wycigowym, jedzie w podró subow, podczas gdy jego ona Carol zostaje w domu. Dzieci ze szkó podstawowych we wsi wykonuj flecist z Hameln . Tom dzwoni do Carol z lotniska, ale ona nie odbiera. Tymczasem nieoczekiwanie w telewizji zapowiadany jest atak nuklearny na wielk skal na Stany Zjednoczone. Wkrótce potem w domu Wetherly pojawi si bysk wiata.

W drugiej czci film ukazuje walk Carol Wetherly o przetrwanie, która dba o pozosta rodzin. Na pocztku wszystko wydaje si by w porzdku. Brad zajmuje si wszystkim w miecie na swoim rowerze i staje si przydatny. Miasto jest jednak naraone na niewidzialne promieniowanie radioaktywne , dlatego coraz wicej mieszkaców umiera. Cathy i Phil, mode maestwo z ssiedztwa, to jedne z pierwszych rodzin, które straciy noworodka. W maej spoecznoci nie wybucha jednak ani anarchia, ani panika. Ostatni syn Carol, Scottie, równie umiera, a jego ciao zostaje pochowane. Carol raz po raz czyta swój pamitnik i czsto myli o swoim ukochanym mu, który prawdopodobnie zgin w bombardowaniu. Niebo nad wiosk robi si coraz ciemniejsze. Nie mona uzyska informacji o ogólnej sytuacji. Nie jest jasne, kto zrzuci bomby i czy jest wojna. Córka Carol, Mary Liz, równie umiera, ale nie jest ju pochowana, ale poddana kremacji.

Przypadkowo Carol znajduje ostatni telefon ma na automatycznej sekretarce. Ona, jej syn i przyjaciel upoledzony umysowo ostatecznie planuj popeni samobójstwo, siedzc w garau w samochodzie z wczonym silnikiem. Ale Carol przerywa prób.

Pod koniec filmu Carol i oboje wituj urodziny przy wiecach. Pamita migoczce filmy Super 8 z urodzin dziecka i jej ma. Zapytana, czego jeszcze chce, Carol odpowiada: e pamitamy wszystko, dobre i straszne. Tak jak wtedy ylimy. e nigdy si nie poddalimy. e bdziemy y, e bdziemy tu zarabia na nasze dzieci.

Opinie

Roger Ebert napisa w Chicago Sun-Times 4 listopada 1983 r., e film by pierwszym od duszego czasu filmem, który doprowadzi go do paczu. Jane Alexander daje wietny portret. Ostatnia scena jest jedn z najpotniejszych scen, jakie Ebert kiedykolwiek widzia.

Peter Gaschler napisa w Heyne Science Fiction Magazin 12, 1985, e film by "filmem radykalnie osobistym (...), dziwnie statycznym i niezwykle konwencjonalnym, jeli nie powiedzie amatorskim, stylu". Ponadto zbyt czsto popada w sentyment lub po prostu nud.

Film-Dienst napisa, e film by nawiedzony i przekonujco zagrany . Jego muzyka niesie w niektórych scenach niebezpieczestwo popadnicia w melodramat, co jednakagodziprzenikajcy go cichy smutek i wspóczucie . To ciekawy film, o którym warto dyskutowa i który nie wykorzystuje tematu .

Stefan Höltgen 2008: Kiedy powstawa film , atomowy holokaust by czsto tak bardzo bliski, e spodziewaem si koca wiata prawie kadego dnia. [] Ale kiedy dzi patrz na Ostatni Testament, ten strach znów staje si namacalny, jakby wci by prawdziwy .

W telewizyjnej fikcji stwierdzono: Na przykadzie codziennego ycia rodziny reyserka Lynne Littmann rysuje znacznie bardziej nawiedzajcy scenariusz wojny nuklearnej ni Nicholas Meyer w tym samym roku w bardziej znanym The Day After .

DVD Verdict mówi o wraliwym reyserze ( wraliwy kierunek ).

Michael Koresky w Reverse Shot Online 2003 w porównaniu z Imamur , Kurosaw i Geh und sieh (ZSRR 1985, D: Elem Klimow) i stwierdzi: W duej mierze zapomniany, poniewa [...] ludzie, którzy go widzieli, próbuj o nim zapomnie. [] Wyjtkowy film amerykaski .

DVD Talk 2004: Mam nadziej, e ten film nie bdzie nasz wol .

Nagrody

Jane Alexander bya w 1984 roku najlepsz aktork do Oscara i dla najlepszej aktorki - dramat o nominacj do Zotego Globu . Rossie Harris i Roxana Zal byy nominowane do nagrody Young Artist w 1985 roku. Film zdoby nagrod Christophera w 1983 roku . Lynne Littman w 1984 roku na Grand Prix w Avoriaz Fantastic Film Festival nominowany.

ta

Film by w Sierra Madre (w Kalifornii ). W amerykaskich kinach zarobi okoo 1,5 miliona dolarów .

Reyserka Lynne Littman zadedykowaa film swojej rodzinie.

Film zosta otwarty w niemieckich kinach 9 marca 1984 roku.

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. ^ Recenzja filmu Rogera Eberta, dostp 3 kwietnia 2008
 2. ^ Heyne magazyn science fiction. Tom 12, Monachium 1985, ISBN 3-453-31125-6 .
 3. Ostatni testament. W: Lexicon of International Films . Film Service , dostp 3 kwietnia 2008 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
 4. podobne do Gibrona, podobne do Johanson (linki internetowe).
 5. Stefan Höltgen: "CQ ... CQ ... szukam ci ..." W: Simulationsraum. 13 lutego 2008, obejrzano 5 kwietnia 2009 .
 6. patrz Stefan Höltgen: Der Tag X. (Nie jest ju dostpny online.) W: epd Film . Zarchiwizowane od oryginau w dniu 11 marca 2011 r . ; ródo 15 kwietnia 2009 r . Informacja: Link do archiwum zosta wstawiony automatycznie i nie zosta jeszcze sprawdzony. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.epd-film.de
 7. Ostatni testament. W: fabularny film telewizyjny . TOMORROW FOCUS AG, dostp 5 kwietnia 2009 .
 8. Lacey Worrell: Testament. (Nie jest ju dostpny online.) W: Werdykt DVD. 31 stycznia 2005 r., Zarchiwizowane od oryginau w dniu 11 maja 2009 r . ; dostp 15 kwietnia 2009 . Informacja: Link do archiwum zosta wstawiony automatycznie i nie zosta jeszcze sprawdzony. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.dvdverdict.com
 9. Zobacz Joe Valdez: Testament (1983). W: This Distracted Globe. 28 marca 2008, obejrzano 15 kwietnia 2009 .
 10. Michael Koresky: ... ale skomlenie. W: Reverse Shot Online. 2003, dostp 5 kwietnia 2009 (angielski): Zosta zapomniany przez lata, prawdopodobnie z powodu samozaparcia ze strony tych, którzy go ogldali [] widzowie próbuj zapomnie, e kiedykolwiek go widzieli [ ...] Samotny film amerykaski [...] jedyne dzieo amerykaskie "
 11. Bill Gibron: Testament. W: DVD Talk. 7 grudnia 2004, dostp 5 kwietnia 2009 : Gdyby to rzeczywicie byo nasze prawdziwe dziedzictwo, bylibymy skazani na zagad
 12. Miejsca filmowania do Testamentu, dostp 3 kwietnia 2008
 13. Wyniki sprzeday testamentów, udostpnione 3 kwietnia 2008
 14. Napisy kocowe.

Opiniones de nuestros usuarios

Violetta Olszewski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Ostatnia wola i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Stefan Baranowski

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Alina Gajda

Podane informacje o zmiennej Ostatnia wola są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Maksymilian Drozd

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Ostatnia wola.

Ilona Janicki

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Ostatnia wola pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Ostatnia wola tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.