Ostatnia graInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ostatnia gra. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ostatnia gra zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ostatnia gra i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ostatnia gra. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ostatnia gra! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ostatnia gra, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Ostatnia gra
Tytu oryginalny Powoli uderzaj w bben
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1973
dugo 98 minut
Prt
Dyrektor John D. Hancock
scenariusz Mark Harris
produkcja Lois Rosenfield ,
Maurice Rosenfield
muzyka Stephen Lawrence
aparat fotograficzny Richard Shore
skaleczenie Richard Marks
zawód

Ostatni gr jest amerykaski dramat sportowy z 1973 roku , oparty na powieci scenarzysty Marka Harrisa pod tym samym tytuem.

akcja

Henry Wiggen to gwiazda druyny baseballowej New York Mammoths. Jest bardzo cennym zawodnikiem dla swojego menedera Holendra. Negocjacje kontraktowe z zarzdem zespou s trudne. Henry chce nowego kontraktu, który zapaci mu wicej pienidzy. Henry sprzedaje równie ubezpieczenia innym towarzyszom sportowym. Nieco opóniony w rozwoju apacz Bruce Pearson jest jednym z najlepszych przyjació Henry'ego. Pseudonim Henry'ego w zespole to Autor, poniewa kiedy opublikowa ksik. Bruce le zrozumia przezwisko i czsto nazywa si Henry Arthur .

Henry i Bruce opuszczaj klinik Mayo. Bruce uda si tam na badanie przesiewowe, poniewa zdiagnozowano u niego choniaka Hodgkina . Pozosta tylko krótki czas na ycie. Dwaj przyjaciele jad do rodzinnego miasta Bruce'a w Georgii . Bruce zawsze chcia pokaza Henry'emu miejsce urodzenia. Na znak pogodzenia si ze swoj nieuchronn mierci, pierwszej nocy spala wszystkie swoje stare bejsbolówki.

Nikt w zespole nie wie nic o losie Bruce'a. Przed sezonem Dutch planuje zastpi Bruce'a modym talentem, Piney Woods. Henry myli kierownictwo, gdy akceptuje nowy kontrakt ze specjalnym warunkiem. Bdzie kontynuowa tylko z Brucem. Jeli jeden opuci zespó, drugi te. Dutch próbuje skoni Henry'ego do odstpienia od umowy. W tym samym czasie rozpoczyna si seria poraek Mamutów. Zespó zaczyna si rozpada.

Bruce chce przepisa swoje ubezpieczenie na ycie z pomoc Henry'ego. Jego dziewczyna Katie jest teraz podobno beneficjentk, która potajemnie interesuje si tylko pienidzmi Bruce'a i która wykorzystuje jego niepenosprawno intelektualn. Pewnego dnia, gdy gracz wybiera Bruce'a, Henry traci nerwy. Nieumylnie wyjawia, e Bruce wkrótce umrze. Nie jest to tajemnic, zespó i kierownictwo zespou szybko si o tym przekonay. Teraz wszyscy dbaj o Bruce'a, wzrasta morale zespou.

Pod koniec sezonu Bruce jest zbyt chory, eby gra. Druyna walczy o zwycistwo w World Series , ale Bruce jedzie do Gruzji, aby zobaczy si z rodzicami. Po finale Bruce umiera. Henry przysiga, e ju nigdy nikomu nie dokucza.

Recenzje

Leksykon filmów midzynarodowych napisa, e to by sympatyczny filmu ze rodowiska sportowego, który mieszka gównie za porednictwem swoich genialnych czoowych aktorów.

Roger Ebert napisa w Chicago Sun-Times, e film by najlepszym filmem o baseballu. W mniejszym stopniu chodzi o mier ni o codzienne ycie zawodowców baseballu.

Nagrody

Vincent Gardenia otrzyma nominacj do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego w 1974 roku .

W tym samym roku Robert De Niro zdoby nagrod New York Film Critics Circle dla najlepszego aktora drugoplanowego .

to

Film mia swoj premier 26 sierpnia 1973 roku w Nowym Jorku. W Niemczech zosta wyemitowany jako premiera telewizyjna w programie ZDF 17 lutego 1991 roku .

Powie Marka Harrisa, na której oparty jest film, zostaa opublikowana w 1955 roku. Pierwsza kinowa realizacja miaa miejsce w 1956 roku w serialu telewizyjnym The United States Steel Hour . Tutaj gówne role zagrali Paul Newman i Albert Salmi .

Wraz z filmem gangsterskim Hexenkessel ( Mean Streets ) Martina Scorsese , który zosta wyprodukowany w tym samym roku, film ten by przeomem dla Roberta De Niro, który by wtedy jeszcze mao znany.

Przed sezonem krcono na Florydzie . Domowym stadionem New York Mammoths by Shea Stadium , siedziba druyny New York Mets .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Ostatnia gra. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  2. ^ Recenzja Rogera Eberta (w jzyku angielskim). Pobrano 1 marca 2020 r.
  3. Rob Nixon na TCM (angielski). Pobrano 1 marca 2020 r.

Opiniones de nuestros usuarios

Olga Stasiak

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Alexander Sadowski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.