Ostatni w swoim rodzajuInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ostatni w swoim rodzaju. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ostatni w swoim rodzaju zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ostatni w swoim rodzaju i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ostatni w swoim rodzaju. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ostatni w swoim rodzaju! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ostatni w swoim rodzaju, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Odcinek serii Spaceship Enterprise
tytu Ostatni w swoim rodzaju
Tytu oryginalny Puapka na czowieka
Statek kosmiczny Enterprise black.svg
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
dugo 50 minut
Klasyfikacja Sezon 1, Odcinek 1
1. odcinek ogólnie ( lista )
Pierwsza transmisja 8 wrzenia 1966 w NBC

Pierwsza transmisja w jzyku niemieckim
28 wrzenia 1987, sob.1
Prt
Dyrektor Marc Daniels
scenariusz George Clayton Johnson
produkcja Gene Roddenberry
muzyka Aleksander Odwaga
aparat fotograficzny Gerald Finnerman
skaleczenie Robert L. Swanson
Wystpy goci
chronologia

Nastpca  
Sprawa Charly

Ostatni w swoim rodzaju (oryginalny tytu: The Man Trap ) to pierwszy odcinek pierwszego sezonu telewizyjnego serialu Starship Enterprise . Po raz pierwszy zosta wyemitowany w jzyku angielskim w NBC 8 wrzenia 1966 roku . W Niemczech po raz pierwszy pokazano go we wrzeniu 1987 roku w wersji z dubbingiem w Sat.1 , po tym, jak ZDF zignorowa go, gdy serial by emitowany po raz pierwszy w Niemczech w latach 1972-1974.

wtek

Piszemy rok 2266, data gwiezdna 1513.1. Statek kosmiczny Enterprise kry wokó planety M-113 z powodu rutynowych bada lekarskich, które dr. McCoy musi wystpi z archeologiem profesorem Robertem Craterem i jego on Nancy. Oprócz niego kapitan Kirk i czonek zaogi Darnell zostaj przeniesieni, podczas gdy komandor Spock dowodzi Enterprise. Zadanie jest nieco delikatne, poniewa McCoy mia romans z Nancy Crater dziesi lat wczeniej. Co dziwne, wydaje si, e kobieta nie postarzaa si dla McCoya, natomiast Kirkowi w jej wieku, a Darnell wierzy, e spotyka si z kobiet, któr pozna na planecie rozrywki Wrigley.

Profesor Crater, który bada ruiny staroytnej cywilizacji, zachowuje si lekcewaco wobec odwiedzajcych, a nawet odmawia badania lekarskiego. Prosi jednak o tabletki soli jako suplement diety, poniewa s one potrzebne w suchym klimacie M-113. Gdy McCoy zaczyna bada kratery, wszyscy sysz krzyk Nancy. Darnell ley martwy na ziemi na zewntrz, poniewa rzekomo jad z lokalnej roliny, której Nancy, jak twierdzi, nie moga ju zapobiec. Analiza Spocka potwierdza póniej, e chocia rolina jest trujca, nie moga spowodowa zauwaalnych plam na twarzy Darnella.

Podczas autopsji na pokadzie McCoy odkrywa, e w ciele Darnella nie ma ju soli. Inny czonek zaogi statku ginie niedugo póniej na M-113. Zaoga Green równie zostaje zabita. Nancy nagle przemienia si w zabitego czonka zaogi i zostaje przeniesiona na Enterprise, gdzie znajduje wicej ofiar. Na planecie toczy si walka pomidzy profesorem Craterem, Kirkiem i Spockiem. Crater jest w kocu przytoczony i wyznaje, e prawdziwa Nancy nie yje od ponad roku i e ostatnia w swoim rodzaju istota na planecie, zmiennoksztatna, która yje na soli, zaja jej rol i miejsce. Porównuje to stworzenie do wymarego pónocnoamerykaskiego bizona . Stworzenie w kocu szuka McCoya, którego posta równie przybiera przez chwil, aby zabi Kirka, po czym McCoy strzela do niego po pewnym wahaniu.

cechy szczególne

McCoy po raz pierwszy wypowiada sowa, które czsto powtarzaj si w póniejszych odcinkach: On nie yje, Jim! Tylko jego cytaty zaczynajce si od Jestem lekarzem, a nie s czstsze.

Na uwag zasuguje równie nastpujcy dialog midzy Uhur i Spockiem:
Uhura: "Dlaczego nie powiesz mi, jak wyglda twoja planeta Vulkan w agodn letni noc, kiedy wieci ksiyc w peni" Spock: "Wulkan nie ma ksiyca, panienko Uhura." Uhura: "Wcale mnie nie dziwi, panie Spock."

W póniejszych produkcjach, takich jak Yesteryear (1973) i Star Trek: The Film (1979), w pobliu wulkanu pokazano róne due ciaa niebieskie, które z perspektywy czasu nie zostay wyjanione jako ksiyce, ale jako siostrzana planeta z ksiycem. W przypadku wersji DVD pierwszego filmu dwa z pokazanych cia niebieskich zostay usunite, poniewa mona je byo oglda jako ksiyce.

produkcja

Podczas krcenia odcinek by przez chwil okrelany jako The Unreal McCoy , co odnosi si do zmiennoksztatnego, który nastpnie przybiera posta McCoya, a take do angielskiej frazy "prawdziwy McCoy"). Ten tytu by równie uywany przez Jamesa Blisha w wersji ksikowej w Bantam Books .

Ostatni tego typu zosta wybrany jako odcinek pilotaowy sporód kilku ju nakrconych odcinków, chocia w sumie by to odcinek szósty (kod produkcyjny 6149-06). Drugi film pilotaowy The Tip of the Iceberg ( Gdzie nikt wczeniej nie poszed ) zosta wyemitowany tylko jako trzeci odcinek. Odcinki The Charlie Case i Mr. Mudd's Wives równie by si kwalifikoway. Oryginalny film pilotaowy The Cage , nakrcony w 1964 roku , zosta zintegrowany z podwójnym odcinkiem Talos IV - Tabu za pomoc fabularnej historii .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Simone Stölzel: Nieskoczone przestrzenie: Mylenie zorientowane na rozwizania z kapitanem Kirkiem, panem Spockiem i dr. McCoy , Vandenhoeck & Ruprecht , Göttingen 2012, ISBN 9783647404592 , s. 24 ( ograniczony podgld w wyszukiwarce ksiek Google)

Opiniones de nuestros usuarios

Marlena Bednarz

Ładny artykuł z _zmienna.

Igor Wojciechowski

Ten wpis na Ostatni w swoim rodzaju pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.