Ostatni problemInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ostatni problem. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ostatni problem zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ostatni problem i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ostatni problem. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ostatni problem! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ostatni problem, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

The Final Problem (take His Last Case , The Last Case lub Sherlock Holmes' Fall OT: The Final Problem ) to opowiadanie Sherlocka Holmesa autorstwa Sir Arthura Conan Doyle'a . Jest to ostatni z tomu Pamitniki Sherlocka Holmesa i pochodzi z 1893 roku. Fabua obejmuje walk mistrza detektywa z jego zbrodniczym przeciwnikiem profesorem Moriarty , która koczy si upadkiem dwojga w wodospadzie Reichenbach koo Meiringen w Szwajcaria .

wtek

Sherlock Holmes ma zamiar przygwodzi najniebezpieczniejszego mczyzn w Londynie. Prof. Moriarty i jego gang od dawna terroryzuj Londyn swoimi tajnymi operacjami. Holmesowi udaje si teraz aresztowa wszystkich czonków gangu, tylko sam Moriarty ucieka. Poniewa Holmes obawia si, e Moriarty zemci si na nim, podróuje po Europie z Watsonem. W Meiringen w Szwajcarii Holmes i Moriarty w kocu spotykaj si ponownie. Ostatnia walka na mier i ycie miaa miejsce 4 maja 1891 roku w odlegych wodospadach Reichenbach, w których obaj w kocu wpadli w otcha. Watson, który wczeniej zosta wezwany z powrotem do wioski przez fikcyjn pomoc medyczn i dlatego nie obserwowa osobicie walki, w kocu dochodzi do wniosku, e obaj nie yj. Jednak ciaa Holmesa nigdy nie znaleziono.

W opowiadaniu Pusty dom (z 1903 r.) ostatecznie ujawniaj si rzeczywiste szczegóy walki i (rzekomego) upadku.

to

Historia miaa by kocem serii Sherlocka Holmesa wraz ze mierci gównego bohatera , poniewa Doyle sta si zbyt czasochonny, by regularnie pisa nowe kryminay. Matka pisarki, zapalona czytelniczka opowiada, na próno próbowaa odwie syna od projektu.

Wielka popularno, jak Holmes osign w midzyczasie, doprowadzia do publicznej aoby po fikcyjnej osobie, tak e rzekomo rozczarowani londyscy czytelnicy zawizali sobie przedramiona czarnymi wstkami. Wielu klientów zrezygnowao z prenumeraty magazynu The Strand. Conan Doyle otrzymywa listy, w których nazywano go potworem lub besti.

Doyle kontynuowa seri Holmes z 1901 roku powieci Pies Baskerville'ów . Doyle sysza od przyjaciela Fletchera Robinsona legend, wedug której rodzin w Dartmoor ciga tajemniczy pies-duch. Doyle zda sobie spraw, e byaby to idealna powie Holmesa do osadzenia w ostatnim opowiadaniu przed mierci. Ze wzgldu na wielki sukces powieci Doyle zosta przekonany przez swoich wydawców do napisania nowych opowiada o Sherlocku Holmesie za niezwykle wysok opat .

mier Holmesa nastpia w 1903 roku w Pustym domu (dt.: The Empty House ) poprawionym literacko, tym opowiadaniem Doyle rozpocz drugi okres twórczoci pod wzgldem Sherlocka Holmesa. "Auszeit" ("Wielka Przerwa") wspomniana krótko w tej historii, któr Sherlock Holmes pod kryptonimem Sigerson et al. spdzia w Tybecie, jest w pastiszowej historii Jamyanga Norbu w powieci Das Mandala des Dalai Lama , wydanej w jzyku niemieckim w 2004 roku (tytu oryginalny: The Mandala of Sherlock Holmes: The Adventures of the Great Detective in India and Tibet ) oraz w inne historie pastiszowe przedstawione.

Holmes kontra Moriarty

Chocia Moriarty w oryginalnym dziele Doyle'a tylko w tym opowiadaniu i powieci Dolina strachu (dt.: Dolina strachu wystpuje) z wygldu, by w recepcji literackiej, a pastisze Sherlocka Holmesa uczyniy najwikszego przeciwnika Holmesa. Popularno Moriartys doprowadziy do tego, e posta pojawia si take w wielu adaptacjach filmowych, na przykad w filmie Przygody Sherlocka Holmesa z 1939 roku , która jest swobodnie oparty na grze przez Williama Gillette . George Zucco , który gra Moriarty'ego, jest jednym z najsynniejszych aktorów tej roli.

Ostatnio pojedynek pod wodospadem Reichenbach, jego prawdziw histori i wydarzenia, które miay póniej miejsce w Londynie, zostay opisane w 2014 roku w powieci Der Fall Moriarty autorstwa Anthony'ego Horowitza z punktu widzenia Moriarty'ego. W tej ksice przey i przyj tosamo ledczego Pinkertona , aby zinstrumentalizowa inspektora Scotland Yardu Athelny Jonesa, a ostatecznie cay swój aparat, aby wyeliminowa konkurenta, który wyemigrowa z USA. Ostatecznie opuszcza Wielk Brytani z celem Nowego Jorku, aby przej kryminalne imperium swojego ostatecznie pokonanego przeciwnika. Wyjania to równie, dlaczego Moriarty nie zamierza psu Londynu po powrocie Holmesa.

Równie w 2014 roku histori pojedynku Holmesa i Moriarty'ego przedstawia autorka Annelie Wendeberg w 4 powieciach (Devil's Grin, Deep Fall, The Irish Lion, The Long Journey). Nastpnie moda kobieta Anna Kronberg, która przez dugi czas ya w przebraniu mczyzny, studiuje medycyn i praktykuje jako lekarz, spotyka Holmesa, który czuje si z ni zwizany. Po udaremnieniu eksperymentów na ludziach z Holmesem w celach medycznych, stojcy za t spraw profesor Moriarty porywa j i zmusza do kontynuowania eksperymentów ze miertelnymi chorobami dla celów wojny biologicznej. Najwyraniej zakochuje si w Moriarty, ale zdradza to Holmesowi, co ostatecznie prowadzi do walki pod wodospadem Reichenbach.

Adaptacje filmowe

  • Druga cz filmów Guya Ritchiego o Sherlocku Holmesie, Sherlock Holmes: Spiel im Schatten , w luny sposób przetwarza róne wtki z opowieci, zwaszcza relacj midzy Holmesem i Moriartym, w której na przemian rywalizuje si i fascynuje sob, a ostateczn bitw w Reichenbach. W przeciwiestwie do fabuy, koniec filmu zapowiada powrót Holmesa.

Audycje radiowe

linki internetowe

Dodatkowe informacje

Indywidualne dowody

  1. ^ Ostatni problem w niemieckiej Wiki Sherlock Holmes
  2. George Ridgwell: Ostateczny problem. marzec 1923, pobrane 17 lutego 2018 .

Opiniones de nuestros usuarios

Izabella Zakrzewski

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Filip Wieczorek

Informacje o zmiennej Ostatni problem są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Maja Nowicki

Artykuł o Ostatni problem jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Kalina Kasprzak

Dzięki za ten post na Ostatni problem, właśnie tego potrzebowałem

Igor Lewandowski

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Ostatni problem pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Ostatni problem tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.