Ostatni hurraInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ostatni hurra. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ostatni hurra zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ostatni hurra i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ostatni hurra. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ostatni hurra! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ostatni hurra, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Ostatni hurra
Tytu oryginalny Ostatnia hura
Kraj produkcji USA
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1958
dugo 121 minut
Ocena wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Johna Forda
scenariusz Frank S. Nugent , na podstawie powieci Edwina O'Connor
produkcja John Ford dla Columbia Pictures
kamera Charles Lawton Jr.
ci Jack Murray
zawód

The Last Hurray to amerykaski film (dramat polityczny) wyreyserowany w 1958 roku przez reysera Johna Forda dla Columbia Pictures. Opiera si na powieci The Old Man and the Choice (oryginalny tytu: The Last Hurray ) Edwina O'Connora .

akcja

Akcja rozgrywa si w nieokrelonym miecie w Nowej Anglii , czas teraniejszoci. Frank Skeffington (Tracy) jest politykiem starej szkoy: jako czowiek, który sam si wyrobi z syna imigranta, by móg sdzi, nie tylko szuka kontaktu z obywatelami, ale postrzega siebie jako prawdziwego ordownika ich interesów. Mieszkacy ju czterokrotnie wybierali go na burmistrza, a teraz ponownie startuje. Wydawca gazety Force (Carradine), który ywi dawn uraz do rodziny Skeffingtonów, popiera przeciwnego kandydata McCluskeya.

Siostrzeniec Skeffingtona, Adam Caulfield (Hunter), jest take czonkiem redakcji Force. Chocia Adam jest waciwie reporterem sportowym, Skeffington próbuje go przekona, by o nim napisa: nie po to, by wspiera jego kampani wyborcz, ale by udokumentowa swój styl pracy, który nie moe ju przetrwa w dzisiejszych czasach:

No có, Adamie, domylam si, e staromodna kampania polityczna za kilka lat bdzie równie wymara jak dodo. Bdzie to wszystko telewizja i radio, wszystko bdzie usprawnione, przyjemne i atwe. Och pamitaj, czasami korzystam z telewizora i radia, ale te wychodz na oddziay. Przemawiam na arenach, zbrojowniach, na rogach ulic wszdzie, gdzie mog zebra tum. Cauj nawet dzieci. Ale zawsze tak to robiem i musz przyzna, e zwykle si to opaca, ale nie ma co oszukiwa. To si koczy, tak jak ja. Tak, tak, to moja ostatnia kampania, Adam, ostatni hurra. "

Wic Adam, myl, e staromodna kampania polityczna bdzie tak samo wymara jak dodo za kilka lat . Wszystko bdzie telewizj i radiem, wszystko bdzie sprawne, adne i niewymagajce. Och pamitajcie, czasami korzystam te z telewizji i radia, ale jed te do okrgów wyborczych. Przemawiam na arenach sportowych, arsenaach, na rogach ulic wszdzie tam, gdzie znajd ludzi. Cauj nawet dzieci. Ale tak zawsze to robiem i musz powiedzie, e zwykle si to opaca. Ale nie ma sensu si oszukiwa. Ju niedugo, tak jak ja. Tak, tak, to moja ostatnia kampania, Adam, ostatni hurra .

Aby da Adamowi pomys, jakiego rodzaju polityka jest on, on zabiera go do imigrantów dzielnicy , gdzie si urodzi i do wyniku na koniec Knocko Minihan, irlandzki dobry do niczego. Ta ostatnia nagle przeradza si w wydarzenie kampanii wyborczej, ale ku zadowoleniu wdowy, która bez wsparcia Skeffingtona nie byaby w stanie wypeni swojego domu tyloma aobnikami.

Jednym ze szczególnych problemów Skeffingtona jest projekt mieszkaniowy, na który bankier Cass (Rathbone) ostatecznie wstrzymuje fundusze poyczkowe. Kiedy Cass odmawia z nim rozmowy, Skeffington wywiera na niego presj, mianujc swojego syna, upoledzonego umysowo Cass Juniora, na komendanta stray poarnej, przygotowujc skandal, którego bankier nie moe ryzykowa.

Chocia pojawienie si w mediach kandydata przeciwnej strony jest kopotliwe, Skeffington przegrywa wybory. Zapowiedzia, e chce kandydowa w wyborach gubernatorskich, ale potem zaama si na atak serca. Wszyscy jego przyjaciele i wielu jego przeciwników pojawia si ponownie, aby po raz ostatni odda mu szacunek. Skeffington umiera.

Produkcja i odbiór

Historia produkcji

Film oparty jest na powieci Edwina O'Connora The Last Hurray , która jest inspirowana yciem burmistrza Bostonu Jamesa M. Curleya (1874-1958). Film zosta nakrcony na stronie studia Columbia Pictures w Burbank . Ostatnim huraganem bya druga wspópraca Spencera Tracy'ego z reyserem Johnem Fordem, który odkry Tracy'ego dla Hollywood w 1930 roku i po raz pierwszy przeniós go na ekran swoim filmem Upstream . Po drub , Ostatni Hurra by drugi film, w którym Tracy zagra rol polityka. Jednak rola nie jest dostosowana do Tracy, ale pierwotnie miaa by grana przez Orsona Wellesa .

Premiera kinowa

Film mia swoj premier w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 1958 roku. Premiera kina niemieckiego odbya si 10 kwietnia 1959 roku, ale film zosta skrócony o 21 minut. Niemiecka telewizja ( ARD ) po raz pierwszy wyemitowaa film 13 sierpnia 1970 roku. Od tego czasu jest rzadko widywany i dlatego jest mniej znany w krajach niemieckojzycznych.

Recenzje

Samo deprecjonujcy styl reyserski Johna Forda jest czasami przesadzony, scena umierania okazaa si zbyt aosna. Niemniej jednak film jest niezwyky pod wzgldem treci i starannego ogólnego projektu, a odwieajcy portret Spencera Tracy dopenia ludzkie ciepo produkcji.

Dziki sympatycznemu projektowi i przedstawieniu Spencera Tracy kojce dowiadczenie.

Nagrody

National Board of Review uhonorowa Spencer Tracy i John Ford za ich aktorstwo i reyseri osignicia w 1958 roku z nagrod. Podczas rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej w 1959 roku Tracy zosta uhonorowany nominacj dla najlepszego aktora zagranicznego.

Przerobi

Historia zostaa przerobiona na potrzeby telewizji w 1977 roku ( The Last Hurray , reyseria Vincent Sherman, z Carrollem O'Connorem w roli gównej).

literatura

  • Edwin O'Connor : Stary czowiek i wybór. Powie (tytu oryginalny: Ostatni huragan ). Niemiecki autorstwa Inge Marten . Zettner, Würzburg i Wiede 1960, 459 s.
  • Donald Deschner: wszystkie filmy Spencera Tracy . Cytadela, 2000, ISBN 0-8065-1038-2 .
  • Romano Tozzi: Spencer Tracy. Nowy Jork: Pyramid Publications, 1973, ISBN 0-515-03246-8 ; Wydanie niemieckie: Spencer Tracy. Jego filmy jego ycie . Heyne, Monachium 1990, ISBN 3-453-86009-8 .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Ostatni hurra. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , udostpniony 9 lipca 2017 r . 
  2. Zw. Monachijskie Stowarzyszenie Prasowe, Recenzja nr 263/1959

Opiniones de nuestros usuarios

Kamil Grochowski

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Ostatni hurra, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Marika Chmielewski

Świetny post o Ostatni hurra.

Margaret Podgórski

Bardzo ciekawy ten post o Ostatni hurra.

Danuta Urbański

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Ostatni hurra, daje dużo pewności.

Edyta Milewski

Bardzo ciekawy ten post o Ostatni hurra.