Ostatni fort (1928)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ostatni fort (1928). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ostatni fort (1928) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ostatni fort (1928) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ostatni fort (1928). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ostatni fort (1928)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ostatni fort (1928), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Ostatni fort
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1928
dugo 90 minut
Prt
Dyrektor Kurt Bernhardt
scenariusz Hans Wilhelm
Hermann Kosterlitz
produkcja Numer podrzdny Seymoura
Gustav Schwab
muzyka Hansheinrich Dransmann
aparat fotograficzny Fritz Arno Wagner
Artur von Schwertführer
zawód

Ostatni fort gra w rodowisku pónocnoafrykaskich legionistów niemiecki film przygodowy z 1928 roku. W reyserii Kurta Bernhardta gówne role graj Henry George , Alexandra Cranacha i Fritza Odemara .

akcja

W centrum fabuy znajduje si trzech mczyzn, którzy kiedy mieli duo pecha z kobietami i dlatego postanowili udowodni w mskim wiecie przygody, walki i egzotyki, e wci s prawdziwymi facetami. Na pustyni syryjskiej znajduj upragnion wielk przygod. Tam doczaj do kilku Arabów, którzy maj broni fortu z zawzit surowoci przed nacierajcymi francuskimi wojskami kolonialnymi. Na miejscu przez dugi czas nie byo nic poza codzienn monotoni, a nuda dla wikszoci denerwuje i mczy. Sytuacja zmienia si nagle, gdy pewnego dnia do fortu wkracza Yvonne Leblanc, córka francuskiego majora Leblanc, który jest wiziony. Nie planuje niczego innego, jak uwolni swojego ojca i uwaa, e najlepszym sposobem na osignicie tego jest odwrócenie gowy mczyzn.

Wkrótce doszo do ostrej konkurencji midzy trzema Europejczykami w forcie, midzy porucznikiem Brandem a dwoma onierzami Croffem i Gestino. Chciwo seksualna panuje wród wygodzonych najemników i wkrótce zapomina si o wszystkich normach cywilizacyjnych. Zwaszcza szorstki Croff, który próbuje zgwaci Yvonne, ale take jego kumpel Gestino, coraz bardziej zachowuj si jak dzikusy. Raz nawet rzucaj komi dla uwodzicielskiej Francuzki. W obliczu groby ataków ze strony jego dwóch towarzyszy, porucznik Brand wkrótce zostaje zmuszony do obrony przed Yvonne. Z biegiem czasu zakochuje si w niej. To take Brand w kocu pomaga jej uciec z ojcem, ale potem w ostatniej chwili ponownie budzi si w nim onierskie poczucie obowizku i pozostaje u boku swoich nieskrpowanych i brutalnych towarzyszy w ostatecznej bitwie z nadcigajcym Francuzem, spada z nimi.

Uwagi produkcyjne

Ostatni fort zosta zbudowany w Tunezji (zdjcia z zewntrz). Film przeszed cenzur 3 listopada 1928 roku, a swoj premier mia 9 lipca 1929 roku w berliskim Titania Palace. Nie mona obecnie okreli, kiedy i gdzie odbya si wiatowa premiera. Film mia sze aktów, rozoony na 2281 metrów i zosta zakazany modym ludziom.

Julius von Borsody zaprojektowa konstrukcje filmowe, kierownikiem produkcji by Georg C. Horsetzky . Robert Siodmak asystowa reyserowi Bernhardtowi. Curt J. Braun i Marcel Hellmann zaproponowali film.

Film od samego pocztku (padziernik 1928) mia powane problemy z cenzur i musia by piciokrotnie przedstawiany wadzom. Wszystkie sceny, które dotyczyy i pokazyway nag sytuacj seksualn mczyzn w forcie, byy kilkakrotnie krytykowane, w tym scena gry w koci, wykorzystywanie i usiowanie gwatu, a take jeden lub drugi nadmiar przemocy. Po usuniciu odpowiednich scen film zosta zatwierdzony ju w listopadzie 1928 roku i wydano zakaz dla modziey.

Recenzje

Kurt Bernhard prowadzi kampani na rzecz filmu z zauwaalnymi umiejtnociami. Wie, jak wydosta si ze sceny, co naley wydoby. Z drugiej strony mona zauway starann prac szczegóow, podobnie jak wiele charakterystycznych fragmentów, a take najlepsz prdko. (...) W kierownictwie i ruchu wielkich mas, a take w tworzeniu i przeprowadzaniu skomplikowanych procesów inscenizacja Bernharda po raz kolejny ujawnia najlepsze zabezpieczenia techniczne. Heinrich George ma rol, w której moe pozwoli swojemu temperamentowi uciec. (...) Zdradziecki i nieprzewidywalny goblin von Gestino Alexandra Granacha to jeden z najbardziej atrakcyjnych wystpów aktorskich w filmie ... Albert Steinrück znów urzeka na kilka minut. Z grubsza narysowanej postaci komendanta udaje mu si nada cakiem ludzkie cechy. Dyslokuje Mari Paudler jako Yvonne. Przy ich szorstkiej wieoci i jdrnej fizycznoci nie mona byo wyczerpa erotycznych moliwoci gównych scen .

- Lichtbild-Bühne , nr 163, z 10 lipca 1929 r

Listy filmów Paimanna podsumoway: Po bardzo oryginalnej ekspozycji akcja toczy si dalej w do ograniczonym miejscu, tak e tylko ciga reyseria i doskonaa reprezentacja wszystkich ról uratuj cao przed dugoci.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Ostatni fort na listach filmów Paimanna ( pamitka po oryginale z 3 sierpnia 2018 w Internet Archive ) Info: Link do archiwum zosta wstawiony automatycznie i nie zosta jeszcze sprawdzony. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / old.filmarchiv.at

Opiniones de nuestros usuarios

Izabela Janowski

Świetny post o Ostatni fort (1928).

Slawomir Sosnowski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Ostatni fort (1928).

Margaret Karpiński

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Ostatni fort (1928), daje dużo pewności.

Ewa Grzybowski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Ostatni fort (1928).