Ostatni dom po lewejInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ostatni dom po lewej. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ostatni dom po lewej zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ostatni dom po lewej i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ostatni dom po lewej. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ostatni dom po lewej! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ostatni dom po lewej, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Ostatni dom po lewej
Tytu oryginalny Ostatni dom po lewej
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1972
dugo 84 minuty
Klasyfikacja wiekowa FSK 18
Prt
Dyrektor Wes Craven
scenariusz Wes Craven
produkcja Sean S. Cunningham
muzyka David Hess
aparat fotograficzny Victor Hurwitz
skaleczenie Wes Craven
zawód

Ostatni dom po lewej (tytu oryginalny: The Last House on the Left ) to amerykaski Eksploatacja - Horror przez Wesa Cravena z lat 1972nd

akcja

Dwie przyjacióki Mari Collingwood i Phyllis Stone chc i na koncert do Nowego Jorku . Mimo e rodzice Mari wyraali obawy zwizane z udziaem w koncercie, obie dziewczyny wyruszyy i opuciy odlegy dom Collingwoods. Podczas jazdy sysz w radio doniesienie o czterech zbiegych przestpcach, którzy prawdopodobnie przebywaj w Nowym Jorku. Jednak dziewczyny wyczaj radio i nie zwracaj uwagi na wiadomoci.

Bdc w miecie, obie dziewczyny chc kupi marihuan od modego mczyzny . Domniemany handlarz prowadzi dziewczyny do swojego mieszkania, w którym uciekajcy przestpcy seksualni Krug Stillo i Fred "asica" Podowski i ich dziewczyna Sadie uywaj jako schronienia. Okazuje si, e modym handlarzem jest syn Kruga Stillosa, Junior . Krug celowo doprowadzi go do uzalenienia od heroiny, aby by posuszny. Fred, Krug i Sadie gro modym dziewczynom i bij je, a ostatecznie gwac Phyllis.

Nastpnego ranka przestpcy zamykaj odurzone dziewczyny w baganiku swojego samochodu i opuszczaj miasto. Kiedy samochód zepsuje si tu przed domem Collingwoodów, przestpcy wypdzaj dziewczyny do lasu. Mari zdaje sobie spraw, e znajduje si w bliskiej odlegoci od domu swoich rodziców, ale nie mona uciec. W lesie dwójka przyjació zostaje ponownie upokorzona, a Mari zostaje zgwacona. Kiedy Phyllis korzysta z okazji, by uciec podczas krótkiej nieobecnoci Kruga, podaj za ni Fred i Sadie. Dziewczyna zostaje zatrzymana przez dzban, który nagle wyania si z zaroli i dgnity, wypatroszony i pozostawiony martwy przez gang. Podczas tych wydarze Mari próbuje przekona Juniora, aby przyszed z ni do domu jej rodziców, poniewa jej ojciec moe wyleczy z uzalenienia od heroiny. Na znak, e Junior moe jej zaufa, Mari daje mu naszyjnik z wisiorkiem. Jednak Mari i Junior zostaj przyapani na ucieczce przez zabójców Phyllis. Za kar Mari zostaje zgwacona przez Kruga i ostatecznie zastrzelona w pobliskim jeziorze. Przeya, ale póniej umiera z powodu odniesionych obrae.

Po tym przeraajcym czynu gang szuka schronienia u Collingwoodów, nie wiedzc, e s rodzicami Mari. Pastwo Collingwood obawiaj si zniknicia córki i ju wezwali policj. Mimo troski o córk, oferuj mordercom, którzy przebieraj si za agentów, nocleg na noc. Dziki zdjciom rozpoznaj, e znajduj si w domu rodziców ostatniej ofiary. Matka Mari odkrywa acuszek swojej córki na szyi Juniora oraz zakrwawione ubrania gangu i informuje o tym swojego ma. W jeziorze za domem rodzice w kocu odkrywaj ciao swojej córki i przysigaj zemst.

Matka Mari wabi Freda do lasu obietnic seksu i odgryza jego penisa, powodujc wykrwawienie si Freda na mier. W midzyczasie ojciec Mari bezskutecznie próbuje zastrzeli Kruga i Sadie. Podczas walki midzy dwoma mczyznami skruszony junior grozi ojcu pistoletem, ale popycha go do samobójstwa. Teraz ojcu Mari udaje si zabi morderc swojej córki pi acuchow. Sadie, ostatnia ocalaa z gangu, ucieka z domu i zostaje zabita noem przez matk Mari. Po krwawej zemcie Collingwoodów przybywa policja.

to

Ostatni dom po lewej stronie , który zosta otwarty w amerykaskich kinach 30 sierpnia 1972 roku, jest jednym z pod- gatunków z Slasher filmów i filmów gwat-i-zemsty (ang. Gwat i zemsty). Wedug reysera Cravena, film luno nawizuje do nagrodzonego Oscarem dziea Ingmara Bergmana The Jungfrauenquelle .

Ostatni dom po lewej zosta otwarty 19 padziernika 1973 roku w Niemczech , gdzie zosta równie pokazany pod alternatywnymi tytuami Mondo brutale i Das Haus der Teuflischen Beasts . Oryginalna wersja filmu zostaa skonfiskowana w caym kraju w Niemczech ze wzgldu na gloryfikacji przemocy (konfiskaty decyzji o AG Tiergarten dnia 12 kwietnia, 2005, Az. 350 Gs 1655/05). Dla wersji legalnie zweryfikowanej trzeba byo skróci okoo jedenacie minut , dla wydania wydanego przez FSK od 16 roku ycia okoo 17 minut. Zajcie zostao zniesione pod koniec padziernika 2017 r., A film zosta przeniesiony na list indeksowan A. 5 wrzenia 2019 roku wytwórnia Turbine Medien, która w maju 2012 roku wypucia film jako niemieckojzyczn premier HD na Blu-ray i DVD, ogosia na swojej stronie na Facebooku, e Federalna Agencja Testowania Mediów Szkodliwych dla Modych Ludzi usuna film z listy mediów szkodliwych dla modych ludzi. usunite. W lipcu 2020 r.ponowne badanie przeprowadzone przez FSK dao ocen wiekow z 18 lat dla wersji nieoszlifowanej.

Recenzje

Roger Ebert napisa w Chicago Sun-Times, e film by cztery razy lepszy ni mona by si spodziewa, a reyseria Wesa Cravena podtrzymywaa napicie.

Leksykon filmów midzynarodowych da zwiz werdykt: obrzydliwe brutalno show.

Nastpstwa

W 2009 roku Wes Craven i Sean S. Cunningham wyprodukowali remake filmu, zatytuowany take Ostatni dom po lewej stronie .

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Let go of the carnage , artyku w Der Spiegel Online z 14 maja 2009, dostp 11 lipca 2012.
 2. Ostatni dom po lewej stronie w internetowej bazie danych filmów (angielski) .
 3. Zobacz: Michael Brashinsky: The Spring, Defiled. Virgin Spring Ingmara Bergmana i ostatni dom Wesa Cravena po lewej stronie, w Andrew Horton, Stuart Y. McDougal (red.): Play It Again, Sam. Retakes on Remakes, Berkeley 1998, s. 162171, za: Julia Koehne, Tilo Renz: And the Roads Lead to Nowhere. The Source of Virgins and Last House on the Left as transformations , dostp 9 sierpnia 2012.
 4. a b Ostatni dom po lewej w leksykonie midzynarodowego filmuSzablon: LdiF / Maintenance / Access used .
 5. Ostatni dom po lewej stronie w internetowej bazie danych filmów .
 6. Porównanie Spio / JK - niezaznaczone na Schnittberichte.com, dostp 9 sierpnia 2012.
 7. Porównanie FSK 16 - niezaznaczone na Schnittberichte.com, dostp 9 sierpnia 2012.
 8. Ostatni dom po lewej - zajcie uchylone na stronie Schnittberichte.com, dostp 31 padziernika 2017 r.
 9. turbina. W: Facebook. ródo 7 wrzenia 2019 r .
 10. https://www.schnittberichte.com/news.phpID=15065
 11. "[...] twardy, gorzki may sen z filmu, który jest okoo cztery razy lepszy, ni mona by si spodziewa. [] Reyseria Wesa Cravena nigdy nie pozwala nam wyj spod niemal nieznonego dramatycznego napicia (z wyjtkiem niektórych gupich scen z udziaem kilku gupich gliniarzy, którzy przesadzaj i powanie wpywaj na wiarygodno fabuy). - recenzja filmu Rogera Eberta w Chicago Sun Times, dostp 9 sierpnia 2012.
 12. ^ Ostatni dom po lewej (2009). Internet Movie Database , dostp 10 czerwca 2015 .

Opiniones de nuestros usuarios

Wieslaw Kalinowski

Ładny artykuł z _zmienna.

Dominika Barański

Dzięki za ten post na Ostatni dom po lewej, właśnie tego potrzebowałem

Chris Baran

Artykuł o Ostatni dom po lewej jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Martin Pietrzyk

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Ostatni dom po lewej pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Ostatni dom po lewej tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.