Ostatni bankInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ostatni bank. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ostatni bank zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ostatni bank i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ostatni bank. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ostatni bank! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ostatni bank, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Ostatni bank
Tytu oryginalny Na play
Kraj produkcji USA
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1959
dugo 134 minuty
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Stanley Kramer
scenariusz John Paxton
produkcja Stanley Kramer
muzyka Ernest Gold
aparat fotograficzny Giuseppe Rotunno
skaleczenie Frederic Knudtson
zawód

The Last Shore to amerykaski film science fiction z 1959 roku, który zosta powtórzony w 2000 roku . Film oparty jest na powieci Nevila Shute'a pod tym samym tytuem i wyreyserowa go Stanley Kramer . Niemiecka wersja dialogowa powstaa przy wspópracy Ericha Marii Remarque .

wtek

Po globalnej wojnie nuklearnej atmosfera ziemska jest skaona radioaktywnie, tylko w Australii na razie moliwe jest ycie. Amerykaska atomowa ód podwodna 623 Sawfish pod dowództwem kapitana Dwighta Towers pynie tam bezporednio ze skaonego obszaru walki. Towers pozna i zakocha si w Moirze Davidson przez oficera cznikowego Petera Holmesa.

Na spotkaniu wojska i naukowców omawiana jest moliwo, e radioaktywno moe zosta wypukana z atmosfery przez deszcz lub nieg, a Australii zostanie oszczdzone promieniowanie. Aby przetestowa t teori, Sawfish jest wysyany na pónoc; ma równie na celu zbadanie tajemniczych i bezsensownych sygnaów alfabetu Morse'a otrzymywanych z obszaru San Diego .

Julian Osborne, naukowiec nuklearny, który podróowa z nim, odkry dziki pomiarom licznikiem Geigera, e radioaktywno nadal ronie i nie ma równie nadziei na przetrwanie dla Australii. Podczas postoju w San Francisco po raz pierwszy widzi si skaony, opuszczony kontynent amerykaski, mieszkajcy tam marynarz opuszcza Sawfisha bez pozwolenia, aby spdzi ostatnie dni w znajomym otoczeniu. W San Diego por. Sunderstrom by ródem kodu Morse'a, szklana butelka zaczepia si o sznurek i koysaa si na wietrze na przycisku kodu Morse'a .

Po powrocie do Australii Towers spdza ostatnie dni z Moir, Julian Osborne spenia swoje marzenie o zostaniu kierowc wycigowym i wygrywa wycig samochodowy swoim odrestaurowanym samochodem sportowym Ferrari. Gdy zblia si koniec i pierwsze osoby choruj, pastwo rozprowadza wród ludnoci piguki samobójcze. Przed biurami wydawniczymi ustawiaj si dugie szeregi ludzi.

Osborne zabija si spalinami ze swojego samochodu wycigowego. Holmes zatruwa siebie, swoj on Mary i ich dziecko. Zaoga Sawfisha postanawia wróci do USA, aby umrze w domu. Z braku opieki Towers czuje si zobowizany nie zawie swojego zespou podczas ich ostatniej wyprawy i jedzie z nimi. Opuszcza Moir, któr kocha, i wyrusza w morze.

to

wiatowe premiery

  • USA: 17 grudnia 1959
  • Niemcy: 17 grudnia 1959
  • Austria: marzec 1960

Recenzje

Wielk zalet filmu, poza walorami rozrywkowymi, jest to, e wzbudza w nim pene pasji przekonanie, e warto ratowa ludzko. Pan Kramer i jego asystenci w przekonujcy sposób opracowali kluczow kwesti: ycie jest niezastpionym skarbem i naley zrobi wszystko - póki jeszcze jest czas - aby ocali je przed zniszczeniem .

Opis moliwego koca wiata i zachowania ostatnich ludzi pozostaje bezsilny i nie pozostawia trwaego efektu. Zamiast przekonywujcej krytyki, film przedstawia amerykaskie kino gwiazdowe i obowizkow histori miosn .

Nagrody

Na rozdaniu Oscarów w 1960 roku film by nominowany w kategoriach Najlepszy Monta i Najlepsza Muzyka . Ernest Gold zdoby Zoty Glob dla najlepszej muzyki filmowej w 1960 roku . Równie w 1960 roku film otrzyma nagrod ONZ od nagrody BAFTA.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. wiatowe premiery wedug IMDb
  2. Leksykon filmu science fiction The Last Shore ( pamitka z oryginaem z 4 marca 2016 w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. The New York Times - filmkunstkino.de @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.filmkunstkinos.de
  3. Ostatni bank. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Grzegorz Kania

Ten wpis na Ostatni bank pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Monika Kuczyński

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Ostatni bank.

Sylwester Kwiatkowski

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.