ona faraonaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o ona faraona. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o ona faraona zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących ona faraona i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat ona faraona. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o ona faraona! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o ona faraona, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny ona faraona
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1922
Prt
Dyrektor Ernst Lubitsch
scenariusz Norbert Falk , Hanns Kraly
muzyka Eduard Künneke (muzyka kinowa)
aparat fotograficzny Theodor Sparkuhl , Alfred Hansen
zawód

ona faraona to niemiecki film fabularny Ernsta Lubitscha z 1922 roku.

wtek

Film opowiada histori greckiej niewolnicy Theonis, która po ucieczce z etiopskiej niewoli i zakochaniu si w niej faraona niechccy rozpoczyna wojn midzy Egiptem a Etiopi .

to

Monumentalny film historyczny by jedn z najbardziej wyszukanych i najdroszych produkcji niemieckich swoich czasów. Ta w oryginalnych rozmiarach zostay ustawione w berliskich studiach filmowych oraz w plenerach w Berlinie i okolicach. Na przykad w istniejcym wówczas krajobrazie wydmowym, zwanym Rauhe Berge , na wschodnim kracu Berlina-Steglitz, w pobliu dzisiejszego Insulaner , zbudowano to dla egipskiego miasta i kompleksu witynnego. W rozlegej piaskownicy na wschód od Berlina odtworzono bitw midzy Egipcjanami a Nubijczykami z tysicami statystów.

ona faraona miaa by dla Lubitscha biletem do Hollywood , ale do USA przeniós si dopiero w 1923 roku, po nakrceniu jedynego fragmentarycznego filmu Die Flamme w Niemczech. Natomiast The Pharaoh's Wife po raz pierwszy wystawiono w USA (21 lub 22 lutego 1922 w Nowym Jorku), a dopiero trzy tygodnie póniej w Berlinie (14 marca 1922 w Ufa-Palast am Zoo ).

Poniewa Amerykanie byli zafiksowani w tym czasie na szczliwym zakoczeniu , szósty akt z caym jego dramatem zosta po prostu pominity w amerykaskiej wersji "ony faraona" (faraon, który uwaany by za zmarego powraca, twierdzi, e jego tron, jego z ludzie Podany nastpca z mioci wyrzeka si tronu. Ludzie s li i kamienuj modego "byego faraona" i jego kochanka. Stary faraon doznaje miertelnego ataku serca, gdy próbuje wstpi na tron.).

rekonstrukcja

Fragmenty filmu zaginy do dzi, ale fabu mona byo zrekonstruowa za pomoc nagra, scenariusza i zdj z planu . Monachium Muzeum Film zosta zrekonstruowany 100-minutowy, viraged wersj. We wspópracy z Filmmuseum München, archiwum filmowym Archiwów Federalnych i posiadaczem praw Alpha-Omega digital w Monachium, od pewnego czasu trwaj równie prace nad cyfrow restauracj filmu, w tym nowo nagran oryginaln muzyk i nowo odkrytym filmem paprochy. Dziki materiaowi znalezionemu we Woszech, archiwum filmowe George-Eastman-House w Rochester w USA weszo w posiadanie czterech rolek filmu azotanowego , który nalea do wspóczesnej woskiej wersji ony faraona. Dopiero dziki wspópracy GEH z obecn restauracj mona byo doda istotne czci filmu, które wczeniej uwaano za utracone.

Rekonstrukcja filmu opieraa si zasadniczo na fragmencie rosyjskiego nitrofilmu, który nie by ju w stanie nadajcym si do kopiowania. Aby zdigitalizowa te czci filmu, zaprojektowano i zbudowano specjalne urzdzenia mechaniczne, aby to Nitro od czasu jego powstania mona byo zeskanowa z dobr ostroci i jakoci w wysokiej rozdzielczoci. Woskie nitro zostao dodane do tego rosyjskiego materiau podczas obecnej renowacji i dodao prawie 30 minut do filmu.

Oryginalna muzyka na wielk orkiestr dla Kobieta faraona przez Eduard Künneke odnotowano wiosn 2005 roku z Orkiestr Symfoniczn Radia Saarbrücken z tej Saarländischer Rundfunk pod kierunkiem Berndt Hellera zsynchronizowane z filmem. Rekonstrukcj muzyki do filmu wykona na zlecenie wydawnictwa Ries & Erler Berndt Heller (przyznanie prawa do pierwszego przetwarzania cyfrowej wersji filmowej), produkcj wspara firma GEMA .

Porównanie materiaów

Co ciekawe w dwóch podstawowych materiaach filmowych, cite wersje miay zupenie inny przekaz. Podczas gdy woska kopia do wypoyczenia miaa bogato zaprojektowane tytuy czcionek i pokazuje chorego z mioci, wraliwego faraona, który przegra swoj wadz poprzez swoj mio do niewolnika Theonisa, rosyjska kopia nitro ma trzewe litery tytuu i cakowicie pozbawiona jest wszystkich treci, które wadca uwaa za sabe , mikkie lub reprezentujce w mioci. Osabiony mioci wadca nie by jak mona podejrzewa w Rosji w tym czasie nie podan postaci ekranow, gdy morderstwo ostatniego cara miao miejsce zaledwie cztery lata temu, kiedy film trafi na ekrany kin . Nawet jeli to byo do przewidzenia ju w tym momencie, e bolszewicy by wygra z rosyjskiej wojny domowej , ich moc nie zostaa jeszcze w peni skonsolidowane. Monarchowie przedstawiani jako ludzie mogli wzbudzi sympati wród ludnoci, co byoby kontrproduktywne dla nowych wadców.

Premiera i ponowne wykonanie

W dniu 17 wrzenia 2011 r. ukoczony rezultat tej renowacji zosta ponownie wykonany po raz pierwszy z muzyk na ywo w Neues Museum Berlin . To ponowne przedstawienie zostao wyreyserowane przez staystów WDR Media Designer za porednictwem transmisji na ywo. Orkiestrow muzyk do filmu, skomponowan niegdy przez Eduarda Künneke , wykonaa WDR Rundfunkorchester Köln pod dyrekcj Franka Strobla . Nowa synchronizacja muzyki w zwizku z renowacj przewidywaa szybko 20 klatek na sekund.

Renowacja obrazu, w tym digital virage, zostaa przeprowadzona przez Alpha-Omega digital w Monachium, która bya ju odpowiedzialna za rekonstrukcj cyfrowego obrazu synnego klasyka kina niemego Metropolis . Jako waciciel praw do filmu, Alpha-Omega digital wyprodukowaa równie media elektroniczne w ostatecznej wersji, takie jak DVD i Blu-ray Disc. Publikacje dostpne s od koca czerwca 2012 roku.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. O filmie. Alpha-Omega digital GmbH, zarchiwizowane od oryginau w dniu 8 grudnia 2015 r .; ródo 5 grudnia 2015 .
  2. Thomas Bakels: O filmie i restauracji. ARTE, 2 wrzenia 2011, archiwum z oryginaem na 8 grudnia 2015 roku ; ródo 5 grudnia 2015 .
  3. ona faraona. Kommunales Kino Freiburg, dostp 5 grudnia 2015 r. (ze wspóczesn krytyk prasow).

Opiniones de nuestros usuarios

Kacper Chrzanowski

Ten wpis na ona faraona sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Janusz Sowiński

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na ona faraona i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Mirka Krupa

Informacje o zmiennej ona faraona są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Magda Kubicki

Dzięki. Pomógł mi artykuł o ona faraona.