Oko diaba (1960)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Oko diaba (1960). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Oko diaba (1960) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Oko diaba (1960) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Oko diaba (1960). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Oko diaba (1960)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Oko diaba (1960), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Oko diaba
Tytu oryginalny Djävulens öga
Kraj produkcji Szwecja
Oryginalny jzyk szwedzki
Rok wydania 1960
dugo 87 minut
Prt
Dyrektor Ingmar Bergman
scenariusz Ingmar Bergman
produkcja Allan Ekelund
muzyka Erik Nordgren
aparat fotograficzny Gunnar Fischer
skaleczenie Oscar Rosander
zawód

Diabe oko (Erstaufführungstitel Jungfrau most , oryginalny tytu Djävulens OGA ) jest w kolorze czarnym i biaym skrconej szwedzkiej komedii filmowej przez Ingmara Bergmana w roku 1960 .

wtek

20-letnia Britt-Marie wyjdzie za dziewic. Pieko nie moe tolerowa tego sukcesu nieba, zgodnie z powiedzeniem Niewinno jest ziarnkiem jczmienia w oku diaba. Diabe wysya swojego najlepszego uwodziciela, Don Juana , który odpokutowa za swoje zbrodnie, na ziemi na dzie i noc, aby pobudzi Britt-Marie do grzechu.

Suga Don Juana, Pablo, równie moe i z nim. Zaaranowane przez diaba wydarzenia prowadz ich na plebani, dom rodzinny Britt. Don Juan i Pablo nie mog si dugo powstrzymywa i wykorzystywa kad okazj, by uwie on bona fide pastora i jego córk. Pablo, któremu faktycznie zabroniono, udaje si uwie.

Don Juan jest jednak ogarnity mioci i chce zatrzyma Britt na dobre maestwo. Chocia Britt jest gotowa si mu podda, don Juan i Pablo pod koniec nocy wracaj do pieka, gdzie diabe czeka na nich ze zoci.

Britt zawiera dziewicze maestwo z Jonasem, ale w kocu szatan zwycia, poniewa Britt natychmiast zaczyna kama. Twierdzi, e nigdy nie pocaowaa innego mczyzny, a wedug jej zezna don Juan by 37. mczyzn, którego pocaowaa dla zabawy. Jczmie szatana znika.

Fabua ta osadzona jest w szczupej ramie, w której trzy akty gównego wtku, przedstawione w formie filmu, s przedstawione porównywalnie do mieszanki preludium do teatru i prologu w niebie , np. Po pierwszym akcie: Tam to ludzie, którzy powanie twierdz, e Bóg jest martwy lub e nigdy nie istnia, e niebo jest puste, a wieczno jest nieuchwytna. Twierdz, e zo jest zimn i faktycznie dziaajc maszyn podobn do praw natury, a dobro jest tylko przypadkow i abstrakcyjn wypaczeniem w yciu ludzkoci. Takie punkty widzenia to doskonaa podstawa do tragedii, ale jestemy w komedii .

to

Ingmar Bergman powiedzia, e nie jest zainteresowany materiaem. Aby przyj Carla Andersa Dymlinga z firmy producenckiej Svensk Filmindustri , który z kolei mia zastrzeenia do wymarzonego projektu Bergmana The Jungfrauenquelle , zgodzi si wyreyserowa oba filmy.

Oko diaba pojawio si w szwedzkich kinach 17 padziernika 1960 roku, aw niemieckich kinach 11 stycznia 1966 roku . Tytu filmu The Jungfrauenbrücke zosta zmieniony na Das Teufelsauge podczas pierwszej emisji telewizyjnej w 1971 roku .

Opinie

Ukoczenie serii metafizycznych komedii miosnych nakrconych przez Ingmara Bergmana w latach pidziesitych. Frywolna elegancja inscenizacji i ambitny literacki jzyk symboliczny wydaj si czasem nieco napite i pretensjonalne .

Teatralna komedia Bergmana, której brakuje dynamizmu i satyrycznej mocy, przez co wydaje si bardziej zakurzona i nudna ni zrczna i dowcipna. Od 18 lat bez rekomendacji. "

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. a b Oko diaba na stronie internetowej Fundacji Ingmara Bergmana , dostp 9 lipca 2012 r.
  2. a b Oko diaba w Leksykonie filmów midzynarodowychSzablon: LdiF / Maintenance / Access used .
  3. Przegld programu telewizyjnego w Der Spiegel 38/1971 z 13 wrzenia 1971, dostp 9 lipca 2012.
  4. Ev. Monachijskie Stowarzyszenie Prasowe, nr 237/1966, s. 461

Opiniones de nuestros usuarios

Wieslaw Muszyński

Ten wpis na Oko diaba (1960) sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Zuzanna Kwiecień

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Oko diaba (1960)