Oko diaba (1914)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Oko diaba (1914). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Oko diaba (1914) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Oko diaba (1914) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Oko diaba (1914). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Oko diaba (1914)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Oko diaba (1914), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Oko diaba
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1914
Prt
Dyrektor Harry Piel
scenariusz Harry Piel
produkcja Vag i Hubert (Berlin)
zawód

Diabelskie oko to niemiecki niemy film akcji i przygody w reyserii Harry'ego Piela z 1914 roku.

wtek

Tytuowy bohater filmu to drogocenny diament, który dwóch handlarzy diamentami z Amsterdamu kradnie hrabinie. Ale szlachcianka ma szczcie, bo jej pan mody jest zodziejaszkiem, który natychmiast goni za dwoma zodziejami. Nastpnie na terenie fabryki odbywa si pojedynek; dwaj gangsterzy próbuj wysadzi narzeczonego i fabryk. W chwili, gdy zawalaj si fabryczne kominy, a potem cay budynek, narzeczony wspina si po linie klatki wycigowej, a nastpnie spada w gb. Ale mczyzna najwyraniej ma tysic istnie i moe w kocu ukra cenne mieci od oszustów.

Notatki produkcyjne

Diabelskie Oko , znane równie jako Zagadka Nocy , przeszo test cenzury w kwietniu 1914 roku i miao swoj premier w nastpnym miesicu. We wrzeniu 1914 czteroaktowy film mona byo po raz pierwszy zobaczy take w Wiedniu.

Niektóre róda, jak choby Cinematographische Rundschau z 20 wrzenia 1914 r., podaj, e Piel równie odegra wiodc rol. W reklamie kinowej z maja 1915 roku dla Palast-Lichtspiele w Karlsruhe jest jednak napisane: Wielki sensacyjny dramat w czterech aktach. Film Harry'ego Piela. Grany przez miaka sensacyjnego aktora Ludw. Trautmanna. Ogromne wraenia, jakich nigdy wczeniej nie pokazano w filmie. Z zawartoci: Od drutu telegraficznego do jadcego samochodu. - Na supie wietlnym. - Wpadnij z koniem i wozem przez most do wdrujcej rzeki. - Od galopujcego konia do samochodu wycigowego. - Konno w przepa. - Upadek cigajcych jedców. - Przeskocz z mostu do poruszajcego si statku. - Nowe, jeszcze nie widziane. wspaniae efekty wietlne. - Na oszaamiajcej wysokoci midzy yciem a mierci na linach podnonika. - Wysadzili fabryk z dwoma gigantycznymi kominami.

Przyjcie

Naley do serii, która zostaa zaaranowana wokó potnego gimnastyczki, jedca, pywaka i pukania Harry'ego Piela. Nie oszczdza si wic okazji, która daje temu artycie najmniejsz szans na pokazanie swoich umiejtnoci w lekkiej atletyce. Skaka z mostów, z pokadów samochodowych, z wiszczcych samochodów, wspina si po liniach telegraficznych, fabrycznych kominach, spada z nieograniczonych wysokoci bez ranienia si, a wszystko to z bezczeln konsekwencj, która wymaga osignicia wyznaczonego celu. Oczywicie drzwi s szeroko otwarte na wyobrani i pozwalaj sobie na przygody w najlepszym stylu.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Diabelskie Oko lub Zagadka Nocy. w bazie danych niemieckiego wczesnego kina , dostp 12 lipca 2021 r.
  2. Cinematographische Rundschau z 20 wrzenia 1914. s. 25

Opiniones de nuestros usuarios

Beata Niewiadomski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Antoni Andrzejewski

Dzięki za ten post na Oko diaba (1914), właśnie tego potrzebowałem

Irmina Wilczyński

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Oko diaba (1914).