OjczyznaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ojczyzna. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ojczyzna zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ojczyzna i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ojczyzna. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ojczyzna! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ojczyzna, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Ojczyzna
Ojczyzna.jpg
jzyk Niemiecki
Pierwsza edycja 1 wrzenia 1860
nastawienie 31 grudnia 1911
Archiwum artykuów 1860 do 1911

Das Vaterland by austriackim dziennikiem o orientacji katolicko-arystokratycznej, który ukaza si w Wiedniu w latach 1860-1911 . Mia podtytu gazety austriackiej monarchii .

znaczenie

Arkusz mia stosunkowo niewielkie nakady, przypuszczalnie maksymalnie 8000 egzemplarzy. W 1905 byo tylko okoo 5000 sztuk, a liczba nadal spadaa. Pierwszy arkusz próbny ukaza si 21 sierpnia 1860 roku, pierwszy numer 1 wrzenia tego samego roku. Pomimo niewielkiej dystrybucji Das Vaterland by wan gazet w wiedeskim krajobrazie prasowym, a take czoow gazet katolick monarchii. Najwaniejsz rubryk bya sekcja polityczna artykuu, która dotyczya przede wszystkim zagadnie polityki zagranicznej. Wród zaoycieli gazety byli czescy arystokraci, co jest jednym z powodów, dla których redaktorzy opowiadali si za federaln form rzdów. Co wicej, by skierowany przeciwko nacjonalizmowi Niemców i innych narodów; By powcigliwy wobec innych przeciwników, takich jak liberaowie. Pomimo arystokratycznej orientacji, Das Vaterland czasami propagowa równie reformy demokratyczne i spoeczne. Na przykad w 1869 r. Zalecono - aczkolwiek ograniczon - reform wyborcz i poparto nauk spoeczn Hermanna Schulze-Delitzscha . Wraz z pojawieniem si Reichspost rozpocz si spór midzy dwoma katolickimi gazetami, który ostatecznie wygra Reichspost . Dawniej skierowany przeciwko chrzecijasko-spoecznym ideom (takim jak ogólne prawo do gosowania), Das Vaterland popiera chrzecijasko-spoecznych kandydatów w wyborach ju w 1911 roku.

literatura

  • Helmut W. Lang (red.): Austriacka bibliografia retrospektywna (ORBI). Wiersz 2: austriackie gazety 14921945. Tom 3: Helmut W. Lang, Ladislaus Lang, Wilma Buchinger: Bibliografia austriackich gazet 16211945. N-Z. Wydano w Austriackiej Bibliotece Narodowej. KG Saur, Monachium 2003, ISBN 359823385X , s. 335
  • Egon Raisp: Die Wiener Tagespresse 1848 - 1950. Próba typologii , rozprawa, Wiede 1952

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Helmut W. Lang (red.): Austriacka bibliografia retrospektywna (ORBI). Wiersz 2, tom 3, 2003, str. 335.

Opiniones de nuestros usuarios

Peter Kubiak

Ten wpis na Ojczyzna sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Marianna Pluta

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Ojczyzna.

Wojciech Maj

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Ojczyzna, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.