Ofiara Stelli DallasInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ofiara Stelli Dallas. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ofiara Stelli Dallas zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ofiara Stelli Dallas i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ofiara Stelli Dallas. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ofiara Stelli Dallas! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ofiara Stelli Dallas, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Ofiara Stelli Dallas
Tytu oryginalny Stella Dallas
Plakat Stella Dallas (1925) 1.jpg
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1925
dugo 110 minut
Prt
Dyrektor Henry King
scenariusz Frances Marion
produkcja Samuel Goldwyn
muzyka Herman Rosen
aparat fotograficzny Arthur Edeson
skaleczenie Stuart Heisler
zawód

Ofiara Stelli Dallas to amerykaski melodramat filmu niemego z 1925 roku w reyserii Henry'ego Kinga, z Ronaldem Colmanem w roli gównej i Belle Bennett w roli tytuowej. Historia oparta jest na powieci Stella Dallas autorstwa Olive Higgins Prouty . Ze Stell Dallas (1937) i Stell (1990) powstay dwa remaki.

wtek

Po samobójstwie ojca Stephen Dallas, wiatowy czowiek, opuszcza zamony dom rodzinny i osiedla si w maym miasteczku. Tutaj polubia prost wiejsk pikno Stell Martin, która ma znacznie niszy status spoeczny ni on. Wkrótce Stella ma córk o imieniu Laurel, ale to nie pomaga maestwu, a ostatecznie zwizek zawodzi, nie tylko dlatego, e pochodzenie spoeczne obojga maonków jest zbyt róne i Stella nie jest w stanie dostosowa si do wysokiego standardu ma. Kiedy Stephen zapa Stell pewnego dnia w niepewnej sytuacji z mistrzem stajennym Edem Munnem, opuci dom i wróci do Nowego Jorku. Odtd jego ona musi sama zajmowa si ma Laurel.

Mino wiele lat. Stella nie widziaa wiele dobrego od czasu wyjazdu Stephena; Jako samotna matka bya naraona na wiejskie plotki i zwizane z nimi uprzedzenia. Ale jej wychowanie zdziaao cuda dla Laurel. Dziewczyna staa si adn mod kobiet, dum i radoci Stelli. Matka zdaje sobie spraw, e nie moe zaoferowa swojej delikatnej i wraliwej córce tego, czego potrzebuje do rozwoju, i ostatecznie akceptuje wyraone przez Stephena yczenie rozwodu. Stephen planuje polubi swoj by narzeczon, Helen Morrison. Poniewa Helen pochodzi z dobrej rodziny, a Stella chce tylko tego, co najlepsze dla Laurel, zgadza si nawet, e Helen przejmie dalsz edukacj Laurel, dopóki nie osignie penoletnoci. Bardzo niechtnie iz cikim sercem Laurel przyjmuje t ofiar od swojej matki. W kocu Stella popenia bd i polubia Eda Munna, który w maestwie coraz bardziej pije.

Mino wicej czasu. Laurel poznaa zamonego Richarda Grosvenora, czarujcego modzieca z najlepszego towarzystwa, którego przyszo wydaje si olniewajca. Laurel i on chc si pobra. Kiedy dwaj modzi ludzie mówi `` tak '' we wspaniaej posiadoci Morrisona, Stella stoi na zewntrz, w midzyczasie zupenie odrapana, w wietrze i pogodzie i potajemnie obserwuje ceremoni z ulicy. To aosny obraz, ale promieniuje do rodka. Ona jest szczliwa.

Uwagi produkcyjne

Ofiara Stelli Dallas biega 16 listopada 1925 r. W nowojorskim Apollo Theatre i bya widziana w Niemczech we wrzeniu nastpnego roku. Film by wielkim hitem wród widzów.

Opinie

Stella Dallas zostaa reklamowana jako najwikszy film o matczynej mioci, jaki kiedykolwiek powsta . Ale walory filmu z pewnoci nie le przede wszystkim w sentymentalnej opowieci. Paul Rotha chwali wykonanie i wraliwy rysunek postaci oraz jej rozwój przez prawie cae ycie .

- Przewodnik po filmie Reclams, Dieter Krusche, wspópraca: Jürgen Labenski. Str. 120. Stuttgart 1973

Zwyke zawe skrawki, zakoczone zakoczeniem wyjcie na zimny, zimny nieg , ale tutaj potraktowane taktownie i dyskretnie. Przeomowy film swoich czasów .

- Leslie Halliwell : Halliwell's Film Guide, wydanie siódme, Nowy Jork 1989, str. 960

Indywidualne dowody

  1. w wersji niemieckiej: Stefan
  2. w wersji niemieckiej: Dolly

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Marina Romanowski

Wreszcie artykuł o Ofiara Stelli Dallas, który jest łatwy do przeczytania.

Patrycja Muszyński

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.