Odwany may krawiec (1956)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Odwany may krawiec (1956). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Odwany may krawiec (1956) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Odwany may krawiec (1956) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Odwany may krawiec (1956). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Odwany may krawiec (1956)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Odwany may krawiec (1956), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Dzielna krawcowa
Kraj produkcji NRD
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1956
dugo 83 minuty
Klasyfikacja wiekowa FSK o. A.
Prt
Dyrektor Helmut Spieß
scenariusz Peter Podehl
Kurt Bortfeldt
produkcja DEFA
muzyka Joachim Werzlau
aparat fotograficzny Robert Baberske
skaleczenie Hildegarda Conrad
zawód

Dzielny may Tailor to filmowa DEFA ba z 1956 roku Film w reyserii Helmuta Spiess , jest adaptacj Grimma bani Dzielny may Tailor .

wtek

Kiedy ksi Eitel wszy z w swoj szat, przechwala si, e upolowa dwie jaszczurki - dwie za jednym zamachem - na progu krawca . Kiedy may krawiec zabija siedem much na raz, wyrusza z szalikiem z napisem Siedem za jednym pocigniciem w towarzystwie swojego ptaszka w drodze w szeroki wiat, aby pochwali si swoim czynem.

W swojej podróy odwany may krawiec spotyka olbrzyma. Dzielny may krawiec ma wycisn rk wod z kamienia na dowód swoich umiejtnoci. Prawd mówic, odwany may krawiec potajemnie wyciska stary kawaek sera, który zabra z domu i zdaje egzamin. Kiedy ma rzuci kamieniem tak daleko, e nie spadnie na ziemi, wyrzuca swojego ptaszka w powietrze, dajc mu w ten sposób wolno. Kiedy odwany may krawiec ma nie pie drzewa, pozostawia olbrzymowi rzekomo lejszy pie i sam przejmuje rzekomo cisz koron.

Podczas kolacji olbrzym opowiada swojemu bratu o rzekomych cudach dzielnego krawca. Giganci chc go zabi we nie, ale nie zauwaaj, e w midzyczasie pooy manekina na swoim miejscu do spania. Za kar rzuca dyniami w gigantów.

Podczas swojej wdrówki dzielny may krawiec natrafia na zamek zrzdu, którego córka, ksiniczka Liebreich, zostaa obiecana ksiciu Eitelowi. Król jest zdesperowany, poniewa dwaj olbrzymy zniszczyli paacowy ogród. Ritter Siebenaufeinstreich zostaje mianowany przywódc ratowników.

W midzyczasie ksi Eitel wrcza ksiniczce Liebreich bukiet kwiatów; Ale akceptuje to tylko wtedy, gdy otrzyma je od dzielnego maego krawca. Aby ksiniczka miaa wolny bieg, ksi Eitel sugeruje, by król wysa dzielnego maego krawca do dwóch gigantów i obieca mu pó królestwa i ksiniczk w nagrod. Dzielny may krawiec rzuca kasztanami w dwóch olbrzymów picych pod drzewem. Rozpoczynaj bójk, poniewa kady myli, e to drugi jest winowajc; koczy si to miertelnie dla nich obu. Poniewa uwaa si, e dzielny krawiec równie nie yje, ksi Eitel twierdzi, e zabi gigantów.

Kiedy jednoroec zagraa królestwu i pojawia si odwany may krawiec, król, za rad ksicia Eitla, wysya go na walk z jednorocem. Ksiniczka wisi wokó niego czerwon chustk, nie mówic mu, e widok czerwonej farby przemawia do jednoroca. Jednak odwany may krawiec odczepia pier i drani nim jednoroca, a wpadnie rogiem na drzewo. Teraz królestwu zagraa dzik. Odwany may krawiec wpdza dzikie zwierz do pustego domu i tam je zamyka. Poniewa dzielny may krawiec móg teraz zada nalenej mu zapaty, król, ksiniczka Liebreich, ksi Eitel i dwór szukaj ratunku w locie. Dzielny krawiec zajmuje miejsce króla i córki ogrodnika paacowego jako jego ona.

produkcja

Dzielny may krawiec by czyst produkcj studyjn i jedynym filmem dla dzieci, który nakrci Helmut Spieß. Film mia premier 28 wrzenia 1956 roku w berliskim kinie Babylon . Dwa miesice póniej trafi do kin w NRD. Kiedy gówny aktor Kurt Schmidtchen wyjecha do Niemiec w 1961 roku , od tamtego czasu film nie by ju pokazywany w teatrach NRD.

W Republice Federalnej Niemiec wywietlanie filmu zostao zabronione przez Midzyresortowy Komitet ds. Filmów Wschodnio-Zachodnich w 1957 roku i zostao zatwierdzone dopiero po ponownym badaniu w 1958 roku. 15 marca 1959 r. Film wyemitowano take w Republice Federalnej.

Film by pierwsz z 19 adaptacji bani Grimma, które DEFA realizowaa do 1990 roku. Scenariusz odszed od bajkowego modelu i na przykad ukrywa negatywne cechy maego krawca, który wci istnia z Grimmami. Poza tym film Tendencje marksistowskie, tacy nowi ludzie, jak knujcy si ksi Eitel i suca Traute, a take maestwo krawcowej z pokojówk Traute i ucieczka szlachty z kraju równie uzyskay nowy koniec. Poniewa scenarzysta Peter Podehl trzyma si zbyt blisko bani, ksik ukoczy Kurt Bortfeldt.

Opinie

Wspóczesna krytyka krytykowaa socjalistyczn tendencj filmu jako niewaciw aktualizacj: Czy w starych baniach nie ma wystarczajco duo treci humanistycznych, które trzeba uchwyci Inni krytycy ironicznie pisali, e po filmie Bracia Grimm If film pokazuje wulgarne stosowanie zasad marksistowskich, a nastpnie wszystkie postacie z bajek s z grubsza kategoryzowane pod wzgldem klasowym. Inni krytycy uwaali, e w filmie spoecznie krytyczny element opowieci ludowej zosta tylko na szczcie rozszerzony i kontynuowany [ by]". Póniej krytycy nazywali te modernizacj, zwaszcza dworu, atw i weso. Z drugiej strony krytykowano estetyczne wady filmu, takie jak obejcie si bez tricków i raczej eksperymentalna koncepcja projektowa filmu.

Do leksykonu filmów midzynarodowych , Dzielny may Tailor by ba filmowa stworzona z wielkim wysikiem i przy starannym i dekoracji [...] wcigajca, jeli nieaktualne, bajkowy rozrywki; Do pewnego stopnia rozpoznawalne s socjalistyczne reinterpretacje bani, np. Król jest przedstawiany jako wyzyskiwacz, a robotnik jako wyzwoliciel - co jest ju w bajce wyoone .

literatura

  • Odwany may krawiec . W: Fundacja DEFA (red.): Bajkowe filmy DEFA . Zweiausendeins, Frankfurt am Main 2010, ISBN 978-3-00-032589-2 , s. 3641.
  • PENE WYYWIENIE. Habel : Wspaniay leksykon filmów fabularnych DEFA . Schwarzkopf & Schwarzkopf, Berlin 2000, ISBN 3-89602-349-7 , s. 599-600 .
  • Odwany may krawiec . W: Ingelore König, Dieter Wiedemann, Lothar Wolf (red.): Between Marx and Muck. Filmy DEFA dla dzieci . Henschel, Berlin 1996, ISBN 3-89487-234-9 , strony 95-97.

linki internetowe

Przypisy

  1. ^ Federalna Agencja Edukacji Obywatelskiej, Cenzura filmów DEFA w Republice Federalnej , 18 grudnia 2008
  2. ^ Günter Stahnke: Obecny may krawiec . W: Junge Welt , 5 padziernika 1956.
  3. Horst Knietzsch: Dziwna bajka o maym krawcu . W: Neues Deutschland , 3 padziernika 1956.
  4. ^ Hansgeorg Meyer w: Leipziger Volkszeitung , 10 padziernika 1956.
  5. Odwany may krawiec . W: Ingelore König, Dieter Wiedemann, Lothar Wolf (red.): Between Marx and Muck. Filmy DEFA dla dzieci . Henschel, Berlin 1996, s. 96.
  6. Odwany may krawiec . W: Ingelore König, Dieter Wiedemann, Lothar Wolf (red.): Between Marx and Muck. Filmy DEFA dla dzieci . Henschel, Berlin 1996, s. 97.
  7. Odwany may krawiec. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 9 grudnia 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Jacek Witek

Podane informacje o zmiennej Odwany may krawiec (1956) są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Irina Marciniak

Musiałem znaleźć coś innego na temat Odwany may krawiec (1956), co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Michal Markowski

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Odwany may krawiec (1956).