Nowy wszechwiatInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Nowy wszechwiat. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Nowy wszechwiat zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Nowy wszechwiat i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Nowy wszechwiat. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Nowy wszechwiat! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Nowy wszechwiat, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Das Neue Universum , Tom 89 (1972; bez obwolut , twarda oprawa, czerwony len, zote toczenie , format nieco wyszy ni DIN A5 )

Das Neue Universum to niemiecka seria ksiek o literaturze dla dzieci i modziey, obejmujca tematy z zakresu wiedzy , bada , przygody i rozrywki . Oprócz wyda merytorycznych opublikowanych The New Universe i tekstów fabularnych , u. A. przez Isaaca Asimova , Hans Dominik i Michaela K. Iwoleit . Wybór tematów i projekt treci cechuje optymizm co do przyszoci , nauki i wykonalnoci .

wydatek

Jeden tom ukazywa si corocznie od 1880 roku. W latach 1943 i 1945 do 1947 (koniec II wojny wiatowej i krótko po niej ) nie ukazay si adne tomy. Jubileusz 75 ukaza si w 1958 r. W 1983 r., W roku jubileuszu 100, ukazao si równie faksymile pierwszego tomu z 1880 r., A rok póniej drugi tom z 1881 r. W 2002 r., Po 122 latach, ostatni tom o numerze 119.

Tomy od 1 do 11 (1880 do 1890) zostay opublikowane przez W. Spemann Verlag , Stuttgart;
tomy od 12 do 90 (1891 do 1973) w wydawnictwie Union Deutsche Verlagsgesellschaft , Stuttgart-Berlin-Lipsk;
tomy 91119 (19742002) w Südwest-Verlag , Monachium;
Tom 120 (2020) zosta opublikowany przez Carl-Hanser-Verlag , Monachium.

Podtytu tomów by midzy innymi. Rocznik dla domu i rodziny, zwaszcza dla bardziej dojrzaej modziey, z dodatkiem warsztatów domowych samozatrudnienia . Póniej podtytu rocznika brzmia A Yearbook of Knowledge and Progress , od 1970 (tom 87) zmieniono na Research, Knowledge, Entertainment. Rocznik , od 1985 r. (Tom 102) nosi nazw Rocznik bada, wiedzy, rozrywki . Tom 120, zapowiadany na rok 2020, nosi podtytu Wiedza. Przyszo. Przygoda.

W NRD porównywalna seria pojawia si pod nazw Urania Universum z corocznymi edycjami. Wydano specjalne edycje jako prezenty dla konsekracji modziey . Tom 120 Nowego Wszechwiata ma równie stanowi kontynuacj Wszechwiata Urania .

W 1986 roku ukazaa si seria towarzyszca, równie wydana przez Südwest-Verlag, zatytuowana Library Das Neue Universum na specjalne tematy. Wielkoci kolejowe od A - Z , Lotnictwo od A - Z , Natura eksperymentów w domu i ogrodzie , lady w Naturze i Samochody od A - Z zostay opublikowane .

Galeria

literatura

  • Eugen Diesel : 75 tomów The New Universe, 18801958. Docenianie epoki i ksiki , Union Verlag, Stuttgart 1959.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ The New Universe (niezmieniony przedruk pierwszego tomu opublikowanego w 1880) . Südwest-Verlag , Monachium 1983, ISBN 3-517-00811-7 , s. 314 .
  2. Das Neue Universum 2 (niezmieniony przedruk drugiego tomu opublikowanego w 1881) . Südwest-Verlag , Monachium 1984, ISBN 3-517-00841-9 , s. 314 .
  3. ^ Nowy wszechwiat 120 - ksiki - wydawcy literackie Hanser. ródo 17 padziernika 2020 r .
  4. Redaktor Das Neue Universum : Strona domowa dla relaunch 2020. Dostp 11 kwietnia 2020 .

Opiniones de nuestros usuarios

Bartosz Markiewicz

Musiałem znaleźć coś innego na temat Nowy wszechwiat, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Elzbieta Rogowski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Nowy wszechwiat.

Romuald Kania

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Nowy wszechwiat pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Nowy wszechwiat tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Marian Sobolewski

Ten wpis na Nowy wszechwiat pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.