Nowa ziemiaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Nowa ziemia. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Nowa ziemia zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Nowa ziemia i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Nowa ziemia. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Nowa ziemia! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Nowa ziemia, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Nowa ziemia
Tytu oryginalny Nybyggarna
Kraj produkcji Szwecja
Oryginalny jzyk szwedzki
Rok wydania 1972
dugo 160 (wersja TV 204) minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Jan Troell
scenariusz Bengt Forslund
Jan Troell
produkcja Bengt Forslund
muzyka Bengt Ernryd
Georg Oddner
aparat fotograficzny Jan Troell
skaleczenie Jan Troell
zawód
chronologia

  Poprzednicy
emigranci

Nowy kraj (tytu oryginalny: Nybyggarna ) to szwedzka epopeja przygodowa, w której na podstawie historii Vilhelma Moberga kontynuowane s dowiadczenia rodzin szwedzkich emigrantów opisane w filmie Emigranci . Film wyreyserowany przez Jana Troella zosta równie pokazany w duszej, dwuczciowej wersji telewizyjnej i wykonany pod tytuem Die Neubürger .

akcja

Po histori zobacz emigrantów . Po przybyciu do Nowego Jorku Karl-Oskar i Kristina udaj si do Minnesoty, gdzie si osiedlaj. Nowy pocztek w obcym kraju nie by atwy; pory roku s wyraniejsze ni w starej ojczynie. Ale nowi mieszkacy s stopniowo nagradzani za cik prac i ciesz si wyszym standardem ycia ni w Szwecji. Jednak podczas powstania Siuksów Indianie Siuksów zwracaj si przeciwko biaym osadnikom. Rodzina Karla-Oskara przetrwaa wszelkie niebezpieczestwa. Jego brat Robert postanawia spróbowa szczcia w Kalifornii. Chocia nie dotar tam, jego szef, który umiera na ót febr, podarowa mu min, któr odebra mu rodak, który równie wyemigrowa. Po powrocie do Karl-Oskara Robert umiera na chorob zapan podczas jego podróy. Kristina, która nigdy wewntrznie nie poegnaa si ze Szwecj, ma jeszcze kilka dzieci; w kocu, wbrew zaleceniom lekarza, ponownie zachodzi w ci. Umiera przy porodzie. Dzieci dorastaj i przejmuj gospodarstwo; Karl-Oskar starzeje si i jest samotny. Ostatnie dni spdza marzc o swojej modoci w starej Europie.

krytyka

Jeszcze bardziej intensywna i trwaa artystycznie ni cz pierwsza - znalaz leksykon filmu midzynarodowego . Hans C. Blumenberg pisze w swojej obszernej recenzji w Die Zeit : Tam, gdzie Bergman ma tendencj do wydzierania swoim aktorom niezwykle artystycznej wirtuozerii, Jan Troell, który nie jest wcale trenerem, pozostaje otwarty na mae, pozornie ulotne wynalazki, czuo i Wyra ciekawo. Hellmuth Karasek napisa w Spiegel : Film Troella, który nie boi si zatrzyma swojej historii, powtórzy, powróci (ycie imigrantów nie zostao zaprojektowane przez autorów tabloidów), mówi bardzo jasno: wspóczucie nie wynika z dodania litoci lub nienawici jako wskazówki, ale przez uprzedmiotowienie sprzecznoci, niespójnoci, mocnych i sabych stron .

Uwagi

Nowy kraj by nominowany do nagrody Akademii Filmowej w 1973 roku dla najlepszego filmu obcojzycznego. Wraz z pierwsz czci otrzyma w 1973 roku Zoty Glob .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. The New Land. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  2. ^ Recenzja filmu w tamtym czasie
  3. Krytyka w lustrze
  4. http://www.oscars.org/awards/academyawards/legacy/ceremony/45th-winners.html

Opiniones de nuestros usuarios

Regina Gil

Bardzo ciekawy ten post o Nowa ziemia.

Alicja Piasecki

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Nowa ziemia.

Alexandra Kopeć

Dzięki za ten post na Nowa ziemia, właśnie tego potrzebowałem