Nowa piosenkaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Nowa piosenka. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Nowa piosenka zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Nowa piosenka i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Nowa piosenka. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Nowa piosenka! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Nowa piosenka, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Nowa piosenka to opowie Arthura Schnitzlera, która ukazaa si 23 kwietnia 1905 roku w dzienniku Neue Freie Presse w Wiedniu.

zawarto

Latem Karl Breiteneder, syn tokarza, wola by sam na sam ze swoj dziewczyn, Marie Ladenbauer. Marie, dobroduszna istota, która bya przywizana do Karola niewiele mówic, wystpowaa jako solistka w towarzystwie piewaków folkowych swoich rodziców na przedmieciach Wiednia. Tak wic Karl i Marie mieli wystarczajco duo okazji, aby spotka si w wikszej firmie w weekendy. Karl regularnie odwiedza rodzin Mariesów i spdza tam wiele godzin.

Zim Marie powanie zachorowaa, a póniej w wyniku choroby stracia wzrok.

Teraz niewidoma po raz pierwszy pojawi si publicznie po jej wyzdrowieniu. Kapellmeister Rebay napisa piosenk specjalnie dla Marie, która dokadnie uderza w jej smutek:

Jak piknie byo na wiecie, - Tam, gdzie soce wiecio na mnie w lesie i na polu, - Gdzie zabraem ukochan na spacer w niedziel po wsi - I z mioci tylko zaprowadzi mnie do jej Do. - Teraz soce nigdy nie wschodzi do mnie i do gwiazd, - I szczcie i mio, one s tak daleko ode mnie! "

Karl waha si przez kilka tygodni, zanim zoy wizyt choremu; ale nigdy nie by w stanie zmusi si do zrobienia tego kroku. Teraz, po udanym powrocie Marie, Karl podejmuje pierwsz prób zblienia. Dokadniej, nie wypowiada przy okazji ani sowa, chocia niewidoma trzykrotnie go uprzejmie zachca. Marie nie daje sobie rady. Wykrada si i wybiera samobójstwo.

Przyjcie

  • Kiedy Karl musi udowodni swoj mio do Marie, nie zdaje tego testu. Schnitzler nie uwaa Karla za winnego niepowodzenia.
  • Sprengel krótko porusza kwesti winy Karla Breitenedera oraz kwesti sentymentalizmu w prozie Schnitzlera.

linki internetowe

  • Tekst na Zeno.org
  • Tekst w projekcie Gutenberg-DE

literatura

ródo
Pierwsze wydanie w formie ksikowej
Literatura dodatkowa

Indywidualne dowody

Opiniones de nuestros usuarios

Lech Piekarski

Ładny artykuł z _zmienna.

Regina Gajewski

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Nowa piosenka jest tym, którego szukałem.

Dominik Brzozowski

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Nowa piosenka, daje dużo pewności.

Bernard Piekarski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.