Nocna zagadkaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Nocna zagadka. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Nocna zagadka zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Nocna zagadka i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Nocna zagadka. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Nocna zagadka! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Nocna zagadka, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Nocna zagadka
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1917
dugo ok. 64 (1917) minut
Prt
Dyrektor Viggo Larsen
produkcja Oskar Messter
muzyka Giuseppe Becce
zawód

Nocna zagadka to niemiecki niemy film z 1917 roku autorstwa iz Viggo Larsenem .

wtek

Szanowany lekarz dr. Pewnego wieczoru, kiedy wraca do domu, Lassow znajduje nieprzytomnego nieznajomego lecego na jego progu. Zanosi mod kobiet do swojego mieszkania i próbuje reanimowa, gdy dzwoni telefon, a Lassow zostaje pilnie wezwany do barona Mallburna. Kiedy przyby do swojej rezydencji, zasta barona siedzcego martwego w swoim fotelu. Nikt w okolicy Mallburn nie jest w stanie wyjani Lassowowi, co wydarzyo si na miejscu. Dr. Lassow wraca do swojego mieszkania, gdzie nieznajomy odzyska przytomno. Ona te nie jest w stanie wyjani, co si z ni stao. Twoja pami jest jak zatarta. Lassow daje jej zakwaterowanie w swoim domu i wreszcie imi Viviana, poniewa nosi ze sob medalion z liter V. W nastpnych miesicach dziewczyna nie odzyskaa pamici, ale Lassow i Viviana byli coraz blisi i ostatecznie oboje si pobrali.

Mino kilka miesicy. Pewnego dnia dr. Lassow, podobnie jak jego ona, z tamburynem w rku wykonuje tace hiszpaskie. Lassow jest bardzo zdumiony jej zdolnociami, które demonstruje tak ekstatycznie, e w kocu zatapia si w jego ramionach cakowicie wyczerpana. Wieczorem tego samego dnia Viviana nagle znika, a Lassow krci si po wszystkich pubach i salach tanecznych, zawsze szukajc swojej ony, która by moe wystpuje w tych miejscach. W marynarskiej szpilce w kocu widzi swoj on, która jednak znika w nocy z nieznajomym na ramieniu. Lassow, oszoomiony zazdroci, poda za par, wyciga poobijany rewolwer i oddaje kilka strzaów. Nastpnie zgasza si na policj, która nie moe zgosi, e tej nocy doszo do przestpstwa. Wic dr. Lassow wypuszczony z powrotem do domu. Kiedy tam przyby, ze zdumieniem stwierdzi, e jego ona pi tam bogo. Budzi j i pyta Viviana, gdzie bya, ale ona nic nie wie.

Aby odkry tajemnic swojej ony, Lassow postanawia przeprowadzi niezwyky eksperyment. Za pomoc opracowanego przez siebie urzdzenia elektrycznego próbuje obudzi pami chorego na amnezj. Podczas gdy Viviana pi, nawietla jej gow. Teraz nieznane zaczyna mówi z podwiadomoci. Pewnego razu, jak syszy doktor, przyjechaa tu z Hiszpanii, by wystpowa jako tancerka tamburynowa. Potem poznaa mczyzn, w którym si zakochaa. Pewnego dnia jednak j zostawi i nie usyszaa od niego nic wicej. Potem znów go zobaczya, ale udawa, e jej nie zna. Hiszpan potajemnie wkrad si za nim do jego mieszkania i Lassow nie pozwala onie wicej rozmawia, bo nagle uwiadamia sobie, e drugi mczyzna móg mie na myli barona Mallburna. Lassow obawia si, e Viviana moga zamordowa szlachcica. Rozpoczyna na wasn rk dochodzenie, aby ustali dokadne okolicznoci mierci barona Mallburna. Lekarz uwaa, e ma w rkach niezbity dowód winy ony, gdy syn Mallburna podchodzi do niego i pokazuje mu list poegnalny od ojca. To najwyraniej odebrao mu ycie. Dopiero teraz jest dr. Nic na drodze Lassowa.

Notatki produkcyjne

Nocna ukadanka powstaa w poowie 1917 roku w Messter-Film-Atelier przy berliskiej Blücherstraße 32. Czteroaktowy akt o oryginalnej dugoci 1321 metrów przeszed cenzur filmow w sierpniu 1917 roku, a premier mia 19 padziernika 1917 roku w berliskiej Sala Mozarta. Po zamkniciu Neuzensur w listopadzie 1921 roku, skróconym do 1178 metrów, film otrzyma jedyn nieznacznie zmienion tajemnic nocy Neutitel .

Dla niespena 18-letniej Blandine Ebinger , póniejszej synnej piewaczki kabaretowej, bya to jedna z jej pierwszych ról filmowych; a take dla aktora barona Mallburna, Rolfa Randolfa .

krytyka

Wybitna kreacja Viggo Larsena ma na celu potwierdzenie dobrze ugruntowanej reputacji tego popularnego aktora filmowego. Ten film jest pierwszorzdny pod kadym wzgldem, w fotografii, sprzcie i prezentacji.

- Nowe Kino-Rundschau

Indywidualne dowody

  1. Neue Kino-Rundschau z 3 listopada 1917. s. 12 i 14

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Ela Piasecki

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Nocna zagadka.

Klaudia Cichoń

Wreszcie artykuł o Nocna zagadka, który jest łatwy do przeczytania.

Kris Kamiński

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Nocna zagadka pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Nocna zagadka tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Alicja Nawrocki

Ten wpis na Nocna zagadka pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.