Nocna kawiarniaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Nocna kawiarnia. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Nocna kawiarnia zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Nocna kawiarnia i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Nocna kawiarnia. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Nocna kawiarnia! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Nocna kawiarnia, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Nocna kawiarnia (Vincent van Gogh)
Nocna kawiarnia
Vincent van Gogh , 1888
olej na pótnie
72 × 92 cm
Galeria Sztuki Uniwersytetu Yale

Szablon: Infobox malowanie/konserwacja/muzeum

Nocna kawiarnia to obraz olejny Vincenta van Gogha . Zostaa wykonana na pocztku wrzenia 1888 roku i reprezentuje wntrze Café de la Gare na Place Lamartine w Arles.Naley do okresu Arles van Gogha. Odbiór tego dziea okrela go jako jedno z arcydzie Van Gogha i jedno z jego najsynniejszych dzie. Tytu obrazu zapisany jest w jzyku francuskim pod podpisem van Gogha (Vincent) w prawym dolnym rogu: le café de nuit .

Vincent van Gogh pisze o tym obrazie w licie z 8 wrzenia 1888 do swojego brata Theo :

Próbowaem uy czerwieni i zieleni, by wyrazi straszliwe ludzkie namitnoci. Pokój jest krwistoczerwony i matowoóty, porodku stoi zielony stó bilardowy, cztery cytrynowoóte lampy z pomaraczowymi i zielonymi krgami promieni. Wszdzie jest walka i antyteza [] (List 533).

Podsumowujc, kolory peniy dla van Gogha funkcj symboliczn i powinny równie wyraa nastroje.

Równie we wrzeniu 1888 roku van Gogh namalowa obraz Café Terrace wieczorem (fr. terrace du café le soir ) w Arles .

Indywidualne dowody

  1. Nathaniel Harris: Arcydziea Van Gogha , s. 167-168, Colour Library Direct., 1999
  2. Alan Shestack (redaktor), Wybór galerii sztuki Uniwersytetu Yale , s. 68-69.
  3. http://www.vggallery.com/painting/p_0463.htm
  4. ^ List Vincenta van Gogha do Theo van Gogha, Arles, 8 wrzenia 1888 r .
  5. Vincent van Gogh - Complete Letters , red. Fritz Erpel, nowe tumaczenie Evy Schumann, Henschel-Verlag, Berlin 1965/1968.

Opiniones de nuestros usuarios

Arkadiusz Adamski

Artykuł o Nocna kawiarnia jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Igor Majewski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Boguslaw Kucharski

To dobry artykuł dotyczący Nocna kawiarnia. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.