Niewidzialna sieInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Niewidzialna sie. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Niewidzialna sie zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Niewidzialna sie i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Niewidzialna sie. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Niewidzialna sie! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Niewidzialna sie, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Niewidzialna sie
Tytu oryginalny Nocni ludzie
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk Angielski
niemiecki
Rok wydania 1954
dugo 96 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Nunnally Johnson
scenariusz Nunnally Johnson
W. R. Burnett (anonimowy)
produkcja Nunnally Johnson
muzyka Cyril J. Mockridge
aparat fotograficzny Charles G. Clarke
skaleczenie Dorothy Spencer
zawód

The Invisible Net to amerykaski film agenta Nunnally'ego Johnsona, którego akcja rozgrywa si w Berlinie Zachodnim w 1953 roku . Wielu znanych niemieckich aktorów, w tym Peter van Eyck i Marianne Koch, gra u boku amerykaskich aktorów Gregory Peck i Broderick Crawford oraz Szwedki Anity Björk .

wtek

Berlin w 1953 roku, w czasie zimnej wojny . Miasto jest podzielone na cztery, zachodnie i wschodnie czyhaj i nie ufaj sobie nawzajem. Nagle amerykaski onierz kapral Johnny Leatherby zostaje porwany za elazn kurtyn przez agentów z przeciwnej strony . Por. Pukownik Steve Van Dyke z andarmerii Wojskowej Stanów Zjednoczonych jest odpowiedzialny za spraw. Van Dyke dowiaduje si, e dziki swojemu kontaktowi z Berlina Wschodniego Hoffy Hoffmeirowi, Leatherby jest teraz w rkach Sowietów, którzy chc go zamieni na par mieszkajc na zachodzie miasta. Aby zwikszy presj na zachodnich aliantów, Rosjanie tymczasowo zamykaj wjazdy do Berlina (Zachód). Pukownik Van Dyke równie otrzymuje presj ze strony ojca porwanego modego onierza. Ten Charles Leatherby to zamony i wpywowy przemysowiec z Ohio, który na swój brutalny sposób chce da swoim ludziom, a tym samym Van Dyke'owi duo energii. W domu potny Leatherby jest przyzwyczajony do wszystkiego, co taczy do jego melodii, wic uwaa, e to tylko kwestia pienidzy, które trzeba zaoferowa Rosjanom, aby uwolni jego syna. Fakt, e chwali si swoim kontaktem z senatorem w Kongresie USA, do którego wystarczy wezwa tylko w celu przyspieszenia sprawy, przyniós efekt przeciwny do zamierzonego, gdy Van Dyke doskonale wiedzia, e sprawy tu w Berlinie, na styku dwa uzbrojone supermoce dziaaj zupenie inaczej.

Van Dyke odwiedza pewnego wieczoru restauracj z Leatherby, gdzie dwie wymieniane osoby, pianista w rednim wieku i jej starszy, niewidomy m, zapewniaj rozrywk. Van Dyke chce pokaza Leatherby'emu, kogo jest tak beztrosko gotów powici dla swojego syna jako przedmiot wymiany. Kiedy Amerykanie chc aresztowa par z marnych powodów, obaj Niemcy próbuj zabi si strychnin . Zostaniesz przyjty do amerykaskiego szpitala wojskowego w Berlinie. Praw rk Van Dyke'a, Eddie McCulloch, powinien zaj si t spraw. Kiedy lepiec umiera, Eddie dowiaduje si, e kobieta jest w rzeczywistoci Angielk, która natychmiast domaga si swoich ludzi z brytyjskich tajnych sub w Berlinie. Kobieta, która wczeniej bya znana tylko jako pani Schindler, przedstawia si jako Rachel Cameron i mówi, e jest on niemieckiego generaa Wehrmachtu von Kratzenow, który kiedy by aktywny w ruchu oporu przeciwko Hitlerowi. Porywacze modego Leatherby'ego to tak naprawd byli nazici, którzy teraz wspópracuj z komunistami wschodnioniemieckimi iz bardzo osobistych powodów chc wzi par w swoje rce jako zdrajców Führera. Pani Schindler, alias Rachel Cameron, równie szpiegowaa na rzecz zachodnich aliantów w Niemczech podczas wojny.

Wkrótce dla pukownika Van Dyke'a i otaczajcych go ludzi staje si jasne, e w tej sytuacji nie mona ju nikomu ufa. Dawni wrogowie mog zosta przyjaciómi, a wczorajsi sojusznicy czasami wspópracuj ze swoim najgorszym przeciwnikiem z przeszoci. Po kilku chwilach w t iz powrotem, Van Dyke ma tendencj do wchodzenia w brudny interes Sowietów i zamienia podanych dwóch Niemców na kaprala Leatherby'ego. Ale czy tak jest naprawd, czy te Steve Van Dyke raczej nie dostosowuje si do praktyki gry z faszywym dnem. W kadym razie Van Dyke zwraca si do swojego kontaktu z Berlina Wschodniego, Hoffy'ego, z którym kiedy mia cznik, po czym zachowanie jego zazdrosnego sekretarza Ricky'ego Catesa budzi wtpliwoci co do lojalnoci Hoffy'ego. W rzeczywistoci panna Hoffmeir gra w podwójn gr i jest sug dwóch panów, Amerykanów i Sowietów. Aby dokona wymiany, a Leatherby Jr. Nastpnie Van Dyke podejmuje bardziej ni brawurowy manewr, w którym on sam odegra gówn rol.

Uwagi produkcyjne

Niewidzialna sie powstaa latem 1953 roku w Berlinie (na zachodzie) (zdjcia z zewntrz) oraz w Monachium-Geiselgasteig (zdjcia studyjne). Premiera odbya si 11 marca 1954 roku w Omaha (Nebraska), niemiecka 7 stycznia 1955 roku.

Budynki zaprojektowali Hanns H. Kuhnert i Theo Zwierski , kostiumy zaprojektowaa Ursula Maes. Lutz Hengst by zastpc dyrektora, dyrektorem muzycznym Lionela Newmana .

Koszty produkcji wyniosy okoo 1,25 mln USD, a przychody w Ameryce Pónocnej wyniosy 2,15 mln USD.

Jed Harris i Tom Reed kady otrzyma Oscara nominacj dla najlepszego skadania pitrowego.

synchronizacja

rola aktor Aktor gosowy
Por. Pk Steve Van Dyke Gregory Peck Heinz Engelmann
Charles Leatherby Broderick Crawford Walther Suessenguth
Hoffy Hoffmeir Anita Björk Eleanor Noelle
Ricky Cates Rita Gam Edith Schneider
Kapitan Sergej "Petey" Petrochine Peter van Eyck Friedrich Joloff
Maj. RA Foster Walter Abel Ericha Poremskiego
M / Sgt. Eddie McColloch Buddy Ebsen Clemens Hasse
Por. Pk Stanways John Horsley Siegfried Schürenberg
Frederick S. Hobart Casey Adams Alexander Welbat
Pani Schindler Jill Esmond Ursula War

Recenzje

Listy filmów Paimanna podsumowuj: W podejrzanym rodowisku czterostrefowego miasta Sprewy ... emocje s oferowane na aktualne okazje, pod cisym kierownictwem wybranego, mieszanego zespou obsady.

Z czuoci opowiedziane, przeplatajce si historie szpiegostwa z czasów zimnej wojny.

- Leonard Maltin : Przewodnik po filmach i wideo, wydanie z 1996 r., Str. 931

Thriller z czasów zimnej wojny o dziwnym tytule, który byby bardziej niezwyky, gdyby nie zosta nakrcony w Cinemascope. Szybko i talent s widoczne, ale szeroki ekran i saba kolorystyka odwracaj od niego uwag .

- Leslie Halliwell : Halliwell's Film Guide, wydanie siódme, Nowy Jork 1989, str. 730

Ekscytujcy, dobrze zagrany film o agentach, który jest bardziej nastawiony na rozrywk pen przygód ni kwestie polityczne.

Indywidualne dowody

  1. Niewidzialna sie. W: synchronkartei.de. Niemiecki indeks synchroniczny , dostp 2 marca 2017 r .
  2. Niewidzialna sie na listach filmowych Paimann za ( pamitka z oryginaem z 12 listopada 2016 w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / old.filmarchiv.at
  3. ^ Niewidzialna sie w leksykonie midzynarodowego filmu Szablon: LdiF / Maintenance / Access used

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Marcin Bednarek

Uważam, że ten wpis o zmiennej Niewidzialna sie jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Christopher Krupa

Świetny post o Niewidzialna sie.

Emil Cichocki

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Niewidzialna sie pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Niewidzialna sie tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Kalina Wieczorek

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.