Niesamowity dom (1916)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Niesamowity dom (1916). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Niesamowity dom (1916) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Niesamowity dom (1916) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Niesamowity dom (1916). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Niesamowity dom (1916)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Niesamowity dom (1916), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Straszny dom
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1916
dugo 67 do 72 minut
Prt
Dyrektor Richarda Oswalda
scenariusz Richarda Oswalda
produkcja Richarda Oswalda
aparat fotograficzny Max Fassbender
zawód

Das eheimliche Haus to niemiecki niemy film detektywistyczny Richarda Oswalda z 1916 roku .

wtek

Bezrobotny Arthur Wüllner zostaje zatrudniony przez mczyzn jako sekretarka w swoim domu. Gdy tylko zacznie prac, wynajmujcy jest wykorzystywany do rónych zada. Ale potem dziwne wydarzenia w niesamowitym domu zaczynaj go dezorientowa. Na kartkach zapisanych nieznan rk zostaje ostrzeony, e z zamknitego sejfu znikn wane dokumenty. Wtedy w lustrze pojawia si nieznana kobieta i wychodzi do Wüllnera z prob o pomoc.

Z niewytumaczalnych dla niego powodów Wüllner zosta zwolniony przez swojego pracodawc nieco póniej. Aby pomóc nieznanemu piknu w lustrze, pewnego wieczoru potajemnie wraca do domu. Z pomoc detektywa Martina Whista Wüllner jest w stanie rozwika dziwne wydarzenia: jego pracodawca i jego pomocnik prowadzili z nim z gr, która bya czci zbrodni na du skal.

Uwagi produkcyjne

Czteroaktowy film o dugoci, w zalenoci od róda, od 1373 do 1478 metrów zosta nakrcony w czerwcu 1916 roku, przeszed cenzur w sierpniu 1916 roku i zosta zakazany modym ludziom. We wrzeniu 1916 roku witowa swoj premier w koloskim Skalatheater. Niesamowity dom zosta po raz pierwszy pokazany w Berlinie (Sala Mozarta) 22 wrzenia 1916 roku . Nowa cenzura z 10 marca 1921 r. Potwierdzia zakaz dla modziey.

Werner Krauss jako czarny charakter filmu pojawia si w podwójnej roli. Budynki s autorstwa Manfreda Noa .

krytyka

W rzeczywistoci s to dwa poczone ze sob domy nalece do dwóch wacicieli, ale bdcych jedn i t sam osob. Ten waciciel, który prowadzi podwójne ycie, zatrudnia modego mczyzn w swoim rozlegym biznesie, który musi zajmowa si sprawami w jego imieniu, które waciciel moe nastpnie wykorzysta w swojej innej postaci. Nowy film Richarda Oswalda oferuje tego rodzaju fabu, w której detektyw interweniuje w zupenie nowy sposób, nie oglda si szczegóowo jego twórczoci ani jego dziaalnoci, ale prowadzi to do naturalnie wynikajcego z tego wniosku. Innymi sowy, film detektywistyczny tak zupenie inny od tych, które niemal zdyskredytoway ten gatunek w opinii publicznej i wadzach. Cho temat jest dziwny, inscenizacja Oswalda jest równie zaskakujca. Przede wszystkim okazuje si wybracem sztuki zdobniczej, bo prezentowane wntrza cechuje niespotykany gust, cudowna gbia, kojca elegancja i przytulna harmonia. Oswald nie trzyma si konwencjonalnoci, nawet jeli nie moe jej cakowicie unikn poniewa musi i na ustpstwa w stosunku do gustów publicznoci. Dlatego jego ambicj jest prawie nierozwizywalne zadanie polegajce na nieustannym oddawaniu hodu temu gustowi w nowy sposób, a tym samym realizacji swoich artystycznych ambicji, oferowaniu wykonawcom satysfakcjonujcych, stymulujcych, pobudzajcych zada i wizaniu wza fabuy zgodnie z podstawami sztuki. dramaturgii i rozwizania .

Indywidualne dowody

  1. Lichtbild-Bühne, nr 31 z 5 sierpnia 1916 r

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Violetta Wojciechowski

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Dagmara Godlewski

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Zygmunt Baranowski

Ten wpis na Niesamowity dom (1916) pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.