Naukowy leksykon Biblii w InternecieInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Naukowy leksykon Biblii w Internecie. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Naukowy leksykon Biblii w Internecie zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Naukowy leksykon Biblii w Internecie i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Naukowy leksykon Biblii w Internecie. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Naukowy leksykon Biblii w Internecie! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Naukowy leksykon Biblii w Internecie, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Naukowe Leksykon Biblijny ( WiBiLex ) jest biblijny sownik tworzony przez teologów i innych uczonych i jest swobodnie dostpne w Internecie .

WiBiLex to internetowy projekt Niemieckiego Towarzystwa Biblijnego, który swoje pierwsze prace opublikowa w 2008 roku. Leksykon jest wci w budowie. W maju 2019 r. dostpnych byo ponad 1700 z ponad 3000 zaplanowanych wpisów, z czego wikszo w obszarze Starego Testamentu . Nawet po uzupenieniu leksykonu wpisy powinny by aktualizowane raz za razem, jeli to konieczne.

Ponad 300 autorów wywodzi si z rónych obszarów tematycznych (np. teologia , historia staroytna , staroytne studia orientalistyczne ). Redaktorami s Michaela Bauks i Klaus Koenen (Stary Testament) oraz Stefan Alkier ( Nowy Testament ). Ponadto nad wydaniem pracuje dwudziestu redaktorów specjalistycznych, którzy decyduj o wczeniu dodatkowych pracowników.

Peny tekst jest dostpny bezpatnie. Niektóre zaawansowane funkcje s dostpne dla zarejestrowanych uytkowników.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. https://www.bibelwissenschaft.de/wibilex/die-autoreninnen/
  2. https://www.bibelwissenschaft.de/de/wibilex/ueber-wibilex/
  3. https://www.bibelwissenschaft.de/meta-navigation/rechtliches/impressum

Opiniones de nuestros usuarios

Mariusz Kucharski

Podane informacje o zmiennej Naukowy leksykon Biblii w Internecie są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Kaja Bednarski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Thomas Czaja

Artykuł o Naukowy leksykon Biblii w Internecie jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.