Muzeum ZbrodniInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Muzeum Zbrodni. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Muzeum Zbrodni zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Muzeum Zbrodni i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Muzeum Zbrodni. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Muzeum Zbrodni! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Muzeum Zbrodni, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Serial telewizyjny
Tytu oryginalny Muzeum Zbrodni
Logo Muzeum Zbrodni 001.PNG
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok (y) 1963-1970

Firma produkcyjna
Telewizja Intertel
dugo 60 do 75 minut
Odcinki 41 ( lista )
gatunek muzyczny film detektywistyczny
produkcja Helmuta Ringelmanna
muzyka Martin Böttcher (muzyka tytuowa + 5 odcinków)
Pierwsza transmisja 4 kwietnia 1963 w ZDF

Kriminalmuseum to tytu niemieckiego telewizyjnego serialu kryminalnego , którego w sumie 41 odcinków zostao wyprodukowanych w latach 1963-1970 i wyemitowanych po raz pierwszy. Serial jest uwaany za pierwszy serial kryminalny w wieczornym programie ZDF , który by emitowany tylko przez cztery dni, kiedy wyemitowano pierwszy odcinek. Filmy wyprodukowaa firma Intertel Television GmbH, której dyrektorem zarzdzajcym do 1968 roku by Helmut Ringelmann . Od 60 do 75 minut odcinki ze zmieniajcymi si aktorami s oparte na prawdziwych wydarzeniach zgodnie z napisami kocowymi. Serial, który cieszy si do koca sukcesem, a którego konsekwencje osign ogldalno midzy 45 a 60 procentami, zosta przerwany w 1968 roku i zastpiony przez Der Kommissar . W 1969 i 1970 dwa kolejne odcinki zostay wyemitowane poza sam seri.

to

Seria Das Kriminalmuseum skada si z samodzielnych, niezalenych filmów z rozwizaniem sprawy w odpowiednim odcinku. Wedug napisów s to autentyczne przypadki ze zmienionymi nazwiskami osób i miejsc, co wyranie nawizuje do serii Stahlnetz , któr NDR produkuje od 1958 roku .

Pocztkowe napisy poszczególnych odcinków rozpoczynaj si od ujcia ledzcego w muzeum kryminalnym, a koczy na jednej z eksponatów, o której nastpnie opowiada si histori. Ponadto gos z zewntrz wyjania midzy innymi, e to jedno z tych muzeów kryminalnych ma pokaza modym policjantom i sdziom, jak wspóczesna medycyna sdowa przemawia cichymi wiadkami. Tekst wprowadzajcy zosta wypowiedziany przez Reinharda Glemnitza i przez lata nieznacznie si zmienia. W przeciwiestwie do Stahlnetz, lektor jest ograniczony do napisów pocztkowych. Z trzeciego odcinka napisano notatk po sprawie z historii kryminalnej, która póniej zostaa zmieniona na swobodnie zaprojektowane zgodnie z rejestrami ledztwa karnego.

Chocia serial telewizyjny by niezwykle popularny do koca i osign wysokie oceny, zosta przerwany pod koniec 1968 roku. Ówczesny dyrektor programowy ZDF, Joseph Viehöver, zosta póniej oskarony o wycofanie z programu udanych produkcji Intertel, takich jak Das Kriminalmuseum czy Die pity Kolonne , aby pomóc swojemu przyjacielowi Helmutowi Ringelmannowi . Opuci Intertel w 1968 roku i zaoy Neue Münchner Fernsehproduktion, której nastpnie zlecono produkcj kolejnego serialu Der Kommissar .

aktor

Kady odcinek przedstawia rónych badaczy, których praca jest sercem fabuy. W zwizku z tym obsadzono je ze znanymi aktorami, takimi jak Paul Dahlke , René Deltgen , Heinz Engelmann , Alexander Kerst , Kurt Meisel , Günther Neutze , Werner Peters , Günter Pfitzmann , Alfred Schieske , Günther Ungeheuer , Wolfgang Völz czy Heinz Weiss .

Znani aktorzy zostali równie zatrudnieni do wykonania innych ról, takich jak Ivan Desny , Hannelore Elsner , Gustav Fröhlich , Jan Hendriks , Wolfgang Kieling , Paul Klinger , Ruth Maria Kubitschek , Helmuth Lohner , Hubert von Meyerinck , Günther Neutze , Eva Pflug , Wolfgang Preiss , Dunja Rajter , Franz Schafheitlin , Hannelore Schroth , Erik Schumann , Rudolf Schündler , Karel tpánek , Horst Tappert , Gisela Uhlen , Christian Wolff lub Hans Zesch-Ballot , Jean-Pierre Zola . Wybitne role gocinne znaczco przyczyniy si do sukcesu serii, a póniej stay si znakiem firmowym produkcji Helmuta Ringelmanna w Der Kommissar , Derrick i Der Alte .

Niektórzy aktorzy pojawili si w wielu odcinkach, a niektórzy grali zarówno badaczy, jak i inne role. Wedug reysera Ericha Neureuthera Erik Ode , który wcieli ledczego w trzech odcinkach, by tak przekonujcy, e zaproponowano mu w zwizku z tym rol komisarza Kellera w kolejnym serialu Komisarz . W odcinkach Das Kriminalmuseum pojawili si take aktorzy Reinhard Glemnitz , Günther Schramm , Emely Reuer i Rosemarie Fendel , którzy póniej doczyli do zespou komisarzy .

W serialu zagrali równie modzi aktorzy, tacy jak Jürgen Draeger , Horst Janson , Monika Peitsch i Werner Pochath , dla których Das Kriminalmuseum byo wanym krokiem w karierze. Ponadto wielokrotnie grali aktorzy z komiksu, w tym Klaus Dahlen , Franz Muxeneder , Kurt Schmidtchen , Walter Sedlmayr i Ralf Wolter .

Pracowników produkcyjnych

W przeciwiestwie do modelki Stahlnetz i kontynuacji serii Der Kommissar , dla Das Kriminalmuseum zatrudniono kilku autorów, którzy oprócz zmieniajcych si aktorów przyczynili si do urozmaicenia serii. W sumie dziewi, a wic wikszo scenariuszy zostao napisanych przez Bruno Hampela . Najczciej wykorzystywanymi reyserami byli Helmuth Ashley (13 odcinków), Wolfgang Becker (7 odcinków) i Theodor Grädler (4 odcinki). Franz Xaver Lederle i Manfred Ensinger dziaali jako operatorzy przez osiem odcinków kady . Odpowiedzialnymi projektantami produkcji byli gównie Wolf Englert (15 odcinków) i Max Mellin (12 odcinków).

muzyka

Tytu Melodia zostaa napisana przez kompozytora Martin Böttcher . Skomponowa ca muzyk do piciu pojedynczych odcinków. W przeciwiestwie do pozostaych czterech odcinków, muzyka do odcinka Der Scheck zostaa nagrana w stereo; gówny motyw z niej zosta ponownie wykorzystany w serialu kryminalnym Pfarrer Braun , do którego Böttcher równie wniós wkad muzyczny. Ilustracja i muzyka zamykajca pozostae odcinki Das Kriminalmuseum wysza spod pióra innych, niekiedy znanych kompozytorów filmowych: Horsta Dempwolffa , Ericha Ferstla , Erwina Halletza , Hansa Hammerschmida , Herberta Jarczyka , Rolanda Kovaca , Hansa-Martina Majewskiego , Hermanna Thieme i Eugena Thomass .

konsekwencje

Seria Das Kriminalmuseum obejmuje w sumie 41 odcinków, które zostay wyprodukowane w latach 1963-1970. Do 1964 r. Regularna emisja odbywaa si w czwartki o godzinie 21:00, od 1965 we wtorki i od 1966 w pitki o 20:00. To by pierwszy raz, kiedy ZDF zacz ustala pitkowy wieczór jako randk dla telewizyjnych thrillerów. W sierpniu 1968 roku wyemitowano ostatni odcinek pod tytuem serialu Das Kriminalmuseum . Pierwsza emisja odcinka The Trace Leads to Amsterdam , ukoczonego w 1967 roku, miaa miejsce w 1969 roku pod tytuem Accomplices , ale z nowymi napisami otwierajcymi i bez odniesienia do Das Kriminalmuseum . Odroczenie nastpio, poniewa prawdziwy przypadek tzw. Gangu Dominasa nie zosta jeszcze zamknity w 1967 roku.

41. i ostatni odcinek to film telewizyjny, który rozbrzmiewa w telewizji od 1970 roku. Zosta wyprodukowany pod roboczym tytuem The Clothesline dla The Criminal Museum. Pierwsza emisja bya wówczas równie bez odniesienia do serialu telewizyjnego.

Od duszego czasu kryy plotki, e film telewizyjny Die Tauben przez Gerd Oelschlegel, pierwszy pokazany w 1969 roku, by równie czci serii. Od tego czasu zostao to obalone, zwaszcza e jest to produkcja firmy Bavaria Atelier GmbH . Film znajduje si w dodatkowym materiale do wydania DVD w 2010 roku, które zawiera wszystkie 41 odcinków Das Kriminalmuseum .

goska bezdwiczna

DVD

  • Zamiatacz ulic 21: Muzeum zbrodni (odcinki od 1 do 16) . Studio Hamburg Distribution & Marketing GmbH. 2010.
  • Zamiatacz ulic 22: Muzeum zbrodni (odcinki od 17 do 29) . Studio Hamburg Distribution & Marketing GmbH. 2010.
  • Zamiatacz ulic 23: Muzeum Zbrodni (odcinki od 30 do 40, w tym Kto dzwoni w telewizji, film bonusowy: Gobie) . Studio Hamburg Distribution & Marketing GmbH. 2010.

cieka dwikowa

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. a b Pod dywan . W: Der Spiegel . Nie. 26 , 1970 ( online ).

Opiniones de nuestros usuarios

Anna Olejnik

Ten wpis na Muzeum Zbrodni pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Witold Wojciechowski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Ania Kubiak

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Muzeum Zbrodni jest tym, którego szukałem.

Lukas Malinowski

Artykuł o Muzeum Zbrodni jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Eva Baran

Bardzo ciekawy ten post o Muzeum Zbrodni.