Muzeum niewinnociInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Muzeum niewinnoci. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Muzeum niewinnoci zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Muzeum niewinnoci i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Muzeum niewinnoci. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Muzeum niewinnoci! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Muzeum niewinnoci, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Muzeum niewinnoci (turecki oryginalny tytu Masumiyet Müzesi ) to powie tureckiego pisarza Orhana Pamuka , opublikowana w 2008 roku . Niemieckie tumaczenie Gerharda Meiera zostao opublikowane przez Carl Hanser Verlag w 2008 roku . Powie opisuje histori miosn, która doprowadzia do powstania muzeum. W 2012 roku w Stambule otwarto muzeum oparte na powieci.

zadowolony

Kemal, 30-letni, dobrze wyksztacony syn waciciela fabryki, i jego dziewczyna Sibel planuj zarczy si w krótkim czasie. Kemal spotka biednego 18-letniego krewnego Füsuna, kiedy mia kupi Sibel torebk. Wzruszony emocjonalnie Füsun, zaczyna j spotyka i pomaga jej przygotowa si do egzaminu uniwersyteckiego. Te spotkania kocz si, gdy Kemal i Sibel zarczyli si. Kemal nie moe ju dotrze do Füsun, przez co staje si przygnbiony i nieszczliwy. Oddziela si od Sibel i spdza dni w mieszkaniu, w którym kocha si z Füsunem.

Po mierci ojca Kemal otrzymuje wiadomo od Füsun i dowiaduje si, gdzie mieszka. Odwiedza j i widzi, e jest matk. Jej m Feridun jest filmowcem, który kocha Füsun od dziecistwa. Potrzebuje wsparcia finansowego na swój film i to jest równie powód, dla którego Füsun zaprasza Kemala. Spotykaj si czsto, chodz razem do kina, ale Füsun zachowuje si formalnie. Kemal obawia si, e pewnego dnia straci Fusun i potajemnie zbierze jej rzeczy osobiste. M Füsun zakochuje si w gównej aktorce swojego filmu. Film jest udany, ale maestwo Feriduna i Füsuna si rozpada.

Po mierci ojca Füsun, Kemal i Füsun mieszkaj razem i planuj wyjecha do Parya z matk Füsun . Füsun ginie w wypadku samochodowym w Edirne, a Kemal zostaje ciko ranny. Kiedy czuje si lepiej, postanawia, przy pomocy przedmiotów z Füsun, które gromadzi przez cay czas, aby otworzy muzeum w miejscu, w którym mieszkaa Füsun i jej rodzina. Dlatego proponuje pisarzowi Orhanowi Pamukowi napisanie katalogu dla muzeum, a Pamuk pisze ksik.

Relacje midzy ksikami a muzeami

Orhan Pamuk wpad na pomys, by napisa fikcyjn histori o domu, który mija kadego dnia, kiedy zabiera swoj córeczk do szkoy. Potem kupi ten narony dom w Çukurcuma (czyt .: Tschukúrdschumaa) i zacz pisa.

Dom zosta odnowiony w 2003 roku przez tureckich architektów hsan Bilgin, Cem Yücel i niemiecki zespó architektów zaprzyjanionych z Pamukiem (Sunder-Plassmann Architects).

W holu wejciowym muzeum zwiedzajcy stoj przed cian pokryt 4213 niedopakami papierosów, które wypali Fusun. 83 gabloty w muzeum odpowiadaj liczbie rozdziaów w ksice. Na pierwszym i drugim pitrze w gablotach mona zobaczy przedmioty codziennego uytku, takie jak kolczyki, buty damskie, szminki, chusteczki do nosa, pudeka na zapaki, puste butelki, zdjcia, plakaty reklamowe, szklanki, butelki rak, klatka dla ptaków i zegar cienny. Na pitrze na poddaszu znajduje si pokój Kemala, w którym spdzi ostatnie lata swojego ycia, a take rkopisy Pamuka i jego projekty do muzeum.

W wywiadzie z Jörgiem Steinleitnerem Orhan Pamuk powiedzia: Ciesz si, e niemieccy czytelnicy bd teraz zwraca wiksz uwag na Turcj i jej autorów. Cieszy mnie, e Muzeum Niewinnoci , powie, nad któr pracuj od szeciu lat, ukazuje si mniej wicej w tym samym czasie w Turcji i Niemczech. Ta powie zaja mi duo wysiku. Ciesz si, e jest ju skoczony. Zawiera wszystko, co poznaem i zobaczyem w yciu. Przez ycie mam na myli ycie w Stambule, w moim zaktku wiata. Chodzi o ludzi i ulice, które s mi najlepiej znane. Ten pomys mnie uszczliwia. To ekscytujce, e niemieccy czytelnicy bd biega po tych ulicach w swojej wyobrani .

Przyjcie

Turecki piosenkarz muzyki pop Nazan Öncel napisa piosenk Canm benim naslsn (Po niemiecku: Jak si masz, kochanie ) Po przeczytaniu ksiki i wzruszeniu mioci bohaterów. Czwarte wydanie magazynu Baka Kültür Sanat Dergisi (niem. Die other Kultur & Kunst ) uczynio tematem temat zamachu stanu w Turcji od 1980 r. Do sprawy Ergenekon i wykorzystao okadk ksiki jako stron tytuow z niewielk rónic: Zamiast Masumiyet Müzesi to tytu Mahkumiyet Müzesi (niem . Muzeum Sdu ). W dniach 5 i 6 maja 2012 r . Na Uniwersytecie Mimar Sinan odbyo si sympozjum powicone Muzeum Niewinnoci .

Demet Haselçin zrealizowa powie jako film dokumentalny. Zadzwonia do Orhana Pamuka w 1999 roku i po rozmowach zacza krci film. Co 2-3 tygodnie odwiedzaa budowane muzeum, filmowaa je i zachowywaa kopie, aby udokumentowa zmiany stanu budynku. Po tym, jak Pamuk opublikowa ksik, reyser Orhan skontaktowa si z Pamukiem poczt elektroniczn. Spotkali si, aby obejrze materia filmowy. Po zakoczeniu filmu Haselçin i jej kolega Pnar Yakkl przedstawili bohaterom film. W roli Kemala Hakan Gerçek zsynchronizowa histori muzeum. Film zawiera take wywiady z Pamukiem, architektami i zespoem.

Korona

W 2014 roku muzeum otrzymao tytu Europejskiego Muzeum Roku .

wydatek

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Masumiyet Müzesi, Çukurcuma Caddesi, Dalgç Çkmaz, 2, 34425, Beyolu, stanbul, Türkiye
 2. Muzeum niewinnoci . W: Deutsche Welle z 11 maja 2012 r.
 3. ^ Museum of Innocence w Stambule , dostp 6 lutego 2016.
 4. http://www.kleinezeitung.at/nachrichten/kultur/3050998/magie-des-alltagere.story ( Memento z 22 listopada 2013 r. W Internet Archive ) . W: Kleine Zeitung z 25 czerwca 2012 r.
 5. 4213 Papierosy Ukochanej Kobiety . W: czas 3 maja 2012 r.
 6. Pisarz Orhan Pamuk. Wywiad ze zdobywc nagrody Nobla na stronie internetowej Jörga Steinleitnera .
 7. Nazan Öncel Masumiyet Müzesi'nin arksn Yazdi w Hürriyet .
 8. Baka Kültür-Sanat Dergisi'nin 4. Says Çkt na bianet.org od 18 listopada 2008.
 9. Masumiyet Müzesi Sempozyumu at tramvay durai .
 10. Orhan bey, bama bir ey gelirse kaytlar urada ... W: Milliyet z 29 kwietnia 2012 r.
 11. European Museum of the Year Award 2014 ( Pamitka po oryginale z 9 czerwca 2014 r. W Internet Archive ) Informacje: Link do archiwum zosta wstawiony automatycznie i nie zosta jeszcze sprawdzony. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. , dostp 20 maja 2015.  @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.europeanmuseumforum.info

Opiniones de nuestros usuarios

Czeslaw Serafin

Dzięki za ten post na Muzeum niewinnoci, właśnie tego potrzebowałem

Chris Panek

Artykuł o Muzeum niewinnoci jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Lucas Cybulski

Bardzo ciekawy ten post o Muzeum niewinnoci.

Violetta Baranowski

Uważam, że ten wpis o zmiennej Muzeum niewinnoci jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.