Morze wzywaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Morze wzywa. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Morze wzywa zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Morze wzywa i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Morze wzywa. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Morze wzywa! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Morze wzywa, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Morze wzywa
Kraj produkcji Cesarstwo Niemieckie
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1933
dugo 81 minut
Prt
Dyrektor Hans Hinrich
scenariusz Josef Pelz von Felinau we wspópracy z Hansem Klaehr i Helmuta Brandisa , na podstawie ballady Terje Vigen
przez Henrika Ibsena
produkcja Wilhelm Huebner
Josef Mayer dla
Deutsche Eidophon
muzyka Werner Schmidt-Boelcke
aparat fotograficzny Willy Winterstein
Kurt Neubert
zawód

oraz Gustav Püttjer , Arthur Reinhardt , Walter Werner

Wezwania morskie to niemiecki dramat z 1932 roku w reyserii Hansa Hinricha z Heinrichem Georgem w roli gównej.

wtek

W The Call of the Sea orygina Ibsena, który zosta przeciwstawiony Francji Napoleona w czasie angielskiej blokady morskiej, zosta przeniesiony do krajów batyckich w czasie I wojny wiatowej .

Terje Wiggen jest czonkiem niemieckojzycznej mniejszoci w Imperium Rosyjskim (tzw. Niemców batyckich ). Pracuje jako pilot w maym porcie na batyckiej wyspie Ksiyc . Terje jest szczliwym mem swojej ony Antje, ale jego marzeniem nie jest pozostanie na ldzie na zawsze. Raczej cignie go na pene morze, poniewa ycie pilota na ldzie wydaje mu si monotonne. Kiedy dowiaduje si, e sternik statku handlowego zawiód, zostaje tam natychmiast zatrudniony. Fakt, e jego ona jest w ciy, nie moe mu przeszkodzi w podjciu tej decyzji. Dowiadczony eglarz szybko zyskuje szacunek na pokadzie Caroli. Nawet w sytuacjach awaryjnych zawsze wie, co robi. Jednak uporczywy zastój, który oddala dwumistrza od morskiej drogi, równie wpdza go w kopoty. Statek Wiggena koysa si przez chwil i aby zapobiec wybuchowi choroby, musia wyrzuci za burt stopniowo gnijce rezerwy wody. Ponadto nie da si zapobiec zachorowaniu Caroli kapitana Petersa na dum .

Poniewa reszta zaogi statku nie pozwala kapitanowi na porzdny pochówek na morzu z obawy przed infekcj, Wiggen podejmuje si tego zadania sam. Strach przed zachorowaniem i mierci dumy skania równie marynarzy do potajemnego pozostawienia Karoly w szalupie ratunkowej. Terje Wiggen pozostaje sam na pokadzie. Potem nadciga burza i on wpada w niepokój. Terje Wiggen z wielkim trudem przetrwa rygory natury, ale Carola to tylko wrak. Kilka dni póniej zostaje odkryty i wyowiony unoszcy si na Morzu Batyckim. Tymczasem w sierpniu 1914 wybucha wojna i Antje nie wie, e jej m wci yje. Kiedy Terje wraca do domu bardzo póno, ich szczcie nie ma koca. Terje obiecuje onie, e nie chce ju pyn w morze i zostawi j w domu ze swoimi zmartwieniami.

Miny dwa lata i Terje musi bolenie przyzna, e Cesarska Marynarka Wojenna Niemiec blokuje drog morsk do Rosji. Ma to równie katastrofalne skutki dla niego osobicie i jego maej rodziny, poniewa jego onie i dziecku grozi gód. Wtedy dojrzewa w nim decyzja, by wzi ód i przy szczciu przebi si przez morsk blokad w celu zorganizowania jedzenia. W drodze powrotnej niemiecki kuter torpedowy atakuje may statek Terje. Jego ód zostaje zatopiona, Terje Wiggen aresztowany i zabrany. Jednak w obawie, e jego rodzina bdzie godowa w domu, Wiggen daje si ponie w zwarciu i atakuje marynarza, który chce go wyprowadzi. W zwizku z tym niemiecki trybuna wojenny marynarki wojennej skaza sternika na wieloletnie wizienie, które odbywa w niewoli niemieckiej.

Od tego czasu mino pi lat. Wojna ju dawno si skoczya i Terje Wiggen w kocu moe wróci do domu. Zaamany mczyzna wraca na swoj ma wysp. Antje zmara z wycieczenia i godu. Wierzya równie, e jej Terje znowu j opuci i e zew morza musia by dla niego zbyt silny. Kiedy próbuje przytuli swoje dziecko, które od mierci Antje dorastao z nieznajomymi, ucieka ze strachu. Od tego czasu Terje Wiggen gorzko szuka samotnoci i sta si samotnikiem, który ponownie zatrudni si jako pilot. Tylko mroczne myli o zemcie i nienawici do czowieka, którego obwinia za swoj ndz i mier ukochanej ony, utrzymuj go przy yciu. Pewnego dnia ten sam czowiek, byy kapitan kutra torpedowego 81 i jego jachtu, znalaz si w niebezpieczestwie u wybrzey Batyku. Wiggen mu pomaga, ale wtedy dochodzi do pojedynku midzy yciem a mierci. Dopiero w ostatniej chwili Terje puszcza mczyzn. Dojrzaa w nim wiadomo, e mier tego czowieka nigdy nie przywróci jego Antje i ich syna. I tak bezpiecznie prowadzi swój jacht do nastpnego portu.

Notatki produkcyjne

Morze woa powstao niecae dwa tygodnie po zakoczeniu zdj do jego drugiego morskiego filmu roku, Schleppzug M 17 , midzy 10 padziernika a 15 grudnia 1932 roku wokó duskiej batyckiej wyspy Bornholm (zdjcia z zewntrz) oraz w Terra Glass House (zdjcia studyjne) w Berlinie-Marienfelde . Premiera odbya si 26 stycznia 1933 w Holandii, premiera niemiecka 23 lutego 1933 w Ufa-Theater-Kurfürstendamm. W Austrii Morze mona byo oglda od 28 czerwca do 5 lipca 1935 roku pod tytuem Bunt na penym morzu .

Karl Löb i drugoplanowy aktor Roland von Rossi asystowali gównym operatorom Willy'emu Wintersteinowi i Kurtowi Neubertowi . Kompozytor Werner Schmidt-Boelcke by take dyrektorem muzycznym. Teksty napisa Hans Christoph Schulz. Budynki stworzyli Erich Zander i Ern Metzner , kostiumy zaprojektowa Willi Ernst. Hans Strobel i Erich R. Schwab zadbali o dwik, Erich Schikowski by kierownikiem produkcji, Hans Schönmetzler by kierownikiem produkcji .

Dla Ferdinanda von Altena bya to ostatnia (maleka) rola filmowa. Zmar trzy tygodnie po premierze. Piosenka z filmu Der odwany Peter (muzyka: Karl Knauer, tekst: Hans Christoph Schulz) zapiewaa Ernst Busch.

Opinie

Lista filmów Paimanna podsumowaa: Pomimo pewnych cech, tylko znony film redni.

Autor i krytyk Karlheinz Wendtland tak skomentowa dzieo Heinricha George'a: Okradaj go z ony, dziecka, pokoju, okradaj go ze szczcia. Heinrich George swoim ogromnym talentem wypenia potn przestrze tego brzemiennego w skutki spisku. Kiedy pojawia si George, ziemia dry. Jest to szczególnie widoczne w scenie wiziennej, gdzie ryczy jak umierajce zwierz. Kiedy on milczy, morze milczy. Wspaniay film .

Leksykon filmów midzynarodowych mówi: melodramat jakoci z imponujc wydajno Heinricha Georges.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Ulrich J. Klaus: Deutsche Tonfilme, 4. rok 1933. Berlin-Berchtesgaden 1992, s. 131
  2. Bunt na penym morzu Ilustrowany film-Kurier nr 1117
  3. a b Karlheinz Wendtland: Ukochany Kintopp. Wszystkie niemieckie filmy fabularne z lat 19291945 z licznymi biografiami artystów urodzonych w latach 1933 i 1934, pod redakcj autora Karlheinza Wendtlanda, Berlin, rozdzia: Filmy 1933, Film nr 26.
  4. Poczenia morskie w listach filmowych Paimann za ( pamitka z oryginaem od 1 maja 2016 w Internet Archive ) Informacje: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd link do oryginau i archiwum zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. @1@2Szablon: Webachiv / IABot / old.filmarchiv.at
  5. Morze wzywa. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r . 

Opiniones de nuestros usuarios

Patrycja Rogowski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Lena Baranowski

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Maja Przybysz

Informacje o zmiennej Morze wzywa są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.