Morze ranoInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Morze rano. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Morze rano zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Morze rano i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Morze rano. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Morze rano! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Morze rano, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Morze rano
Tytu oryginalny La Mer à l'aube
Kraj produkcji Francja , Niemcy
Oryginalny jzyk Francuski , niemiecki
Rok wydania 2011
dugo 90 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Volker Schlöndorff
scenariusz Volker Schlöndorff
produkcja Bruno Petit ,
Olivier Poubelle
muzyka Bruno Coulais
aparat fotograficzny Lubomir Bakchev
skaleczenie Susanne Hartmann
zawód

Morze w porannym (tytu oryginalny: La Mer à l'Aube ) jest francusko-niemiecki film telewizyjny przez Volker Schlöndorff od 2011 roku . Oparta jest na historycznych wydarzeniach zwizanych z rozstrzelaniem zakadnika podczas niemieckiej okupacji we Francji . W 1941 r. W akcie oporu w Nantes rozstrzelano niemieckiego oficera, a wkrótce potem, w odwecie, Wehrmacht nakaza rozstrzelanie 150 francuskich jeców . Chateaubriant masakra doprowadzia równie De Gaulle , aby zadzwoni za symboliczn strajku generalnego ograniczony do piciu minut i jest punktem wyjcia do kompleksowej kultury upamitnienia oporu we Francji dzisiaj.

Wezwanie poszukiwanego / Avis Stülpnagels w Paryu, 21 padziernika 1941 r

Schlöndorff pyta o posuszestwo i win, przedstawiajc trzech Niemców i ich punkt widzenia, modego onierza, który bra udzia w egzekucji, oficera i pisarza Ernsta Jüngera oraz naczelnego wodza Otto von Stülpnagela , oraz kontrastujc z punktu widzenia ofiar i innych Francuzów. Film nie ma by dokumentem. Jest to dramatyzacja tego, co wydarzyo si w tamtym czasie, na poziomie bardziej psychologicznym ni historyzujcym.

Tem jest debata we Francji na temat roli KP (PCF) we francuskim ruchu oporu i reimu Pétaina (w osobie podprefekta). Film przedstawia dalsze aspekty pomnika, który przedstawia list poegnalny Guya Môqueta - zarówno w wierszach, jak i we francuskich podrcznikach szkolnych.

Winiowie, którzy zostali faktycznie zabici i których uznano za zakadników, byli formalnie przetrzymywani pod nadzorem policji francuskiej w Camp de Choisel C w Chateaubriant . Po krótkim okresie pobytu w niemieckim obozie jenieckim w 1940 r., Od 1941 r . Reim Vichy internowa w obozie róne grupy winiów.

wtek

Miejscowy dowódca Wehrmachtu w Nantes zostaje zastrzelony na ulicy przez trzech modych ludzi nalecych do komunistycznej czci ruchu oporu ( ruch oporu we Francji). Trzej zabójcy uciekaj niezauwaeni. Hitler natychmiast nakazuje wykonanie w odwecie 150 francuskich / komunistycznych zakadników. W niemieckiej kwaterze gównej w Paryu genera Stülpnagel próbuje negocjowa liczb zakadników z Berlinem. W imieniu dowódcy wojskowego Jünger spisuje wewntrzny protokó o rozstrzeliwaniu zakadników (artyku ukae si po 2000 roku). Monsieur Lecornu weryfikuje list zakadników. Zauwaa, e modzie te to lubi. Otrzyma pozwolenie od komandora Kristucata na zmian listy. Jednak podczas egzekucji w Paryu pojawiaj si komplikacje i wówczas lista musi zosta przywrócona do pierwotnego stanu.

W tym filmie poznasz take krótk histori fikcyjnego onierza Otto, który suy wojsku we Francji. Podczas egzekucji 27 skazanych staje si niestabilny, poniewa nie moe znie egzekucji.

Film nie podejmuje kwestii legalnoci i celowoci rozstrzeliwania zakadników z dzisiejszej perspektywy.

W obozie jenieckim w Choisel poznaje si teraz histori mieszkajcego tam Guya Môqueta. Dowiesz si, e ma dziewczyn. Nazywa si Odette Nilés. Przyjani si równie ze studentem Claude Lalet. Ma zosta zwolniony w dniu egzekucji, ale z powodu bdu znajduje si na licie rozstrzelanych. 22 padziernika 1941 roku stracono Claude'a, Guya i 25 innych Francuzów.

List samobójczy od jednej z dwóch najmodszych ofiar, Guya Môqueta , zostaje póniej ujawniony. Wszystkim zaangaowanym w film po stronie niemieckiej udaje si przedstawi t masakr jako akt czysto administracyjny.

krytyka

Morze rano zostao przyjte w wikszoci pozytywnie. Jörg Schöning podsumowuje w Der Spiegel : Film Schlöndorffa, który niezbyt interesuje si modymi ludmi, na szczcie skupia si na konkrecie. Morze o poranku to ut szczcia w grze dokumentalnej: ludzie, ich dziaania i sowa s dokumentowane historycznie, konsekwencje ich czynów s bardzo dramatyczne - i nadal wywouj spore emocje . Ponadto morze o poranku jest tak ekscytujcy, jak poruszajcy po ludzku film.

Filmgazette Editor Wolfgang Nierlins sdziów Film pokazuje Schlöndorffa fatalnej, nieubaganie zaakcentowane przebieg wydarze, który nieubaganie zaakcentowane przez ludzk arbitralnoci i lepy przypadek On rozumie morze rano jako zrónicowanego zarzutu dla ludzkoci i nagród 8 out moliwych 10 gwiazdek.

Nagrody

FIPA d'or 2012

  • Najlepsza gówna rola mska: Léo Paul Salmain

Nagroda za film telewizyjny od Niemieckiej Akademii Sztuk Scenicznych 2012

  • Nagroda gówna
  • Nagroda jury studenckiego

Nagroda Grimme 2013

  • nominowany w kategorii:
    • Fiction / special

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Certyfikat wydania dla The Sea in the Morning . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , stycze 2013 (PDF; numer testu: 136877 V).
  2. Jörg Schöning: Film ruchu oporu Poranne morze: Kraina poetów i katów. pod adresem: spiegel.de , dostp 19 wrzenia 2014.
  3. Wolfgang Nierlins: Posuchaj sumienia. pod adresem: filmgazette.de , dostp 19 wrzenia 2014.
  4. Konkurs Fiktion / Spezial 2013 ( pamitka z oryginaem z dnia 4 lutego 2013 w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. na grimme-institut.de, dostp 19 wrzenia 2014. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.grimme-institut.de

Opiniones de nuestros usuarios

Lena Drozd

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Morze rano.

Adrian Gil

Artykuł o Morze rano jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Bogdan Szewczyk

Bardzo ciekawy ten post o Morze rano.

Witold Karczewski

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Morze rano, jest to bardzo dobra opcja.