ModelkaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Modelka. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Modelka zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Modelka i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Modelka. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Modelka! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Modelka, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Modelka
elektrownia
publikacja 1978
dugo 3:39
Gatunek (e) Pop , muzyka elektroniczna
tekst Emil Schult
muzyka Karl Bartos , Ralf Hütter
album ludzka maszyna
Przeróbka
1997 Rammstein

Model ( Engl. Model do 2009 zremasterowanej Tytu albumu: model ) to piosenka z niemieckiego zespou Kraftwerk . Po raz pierwszy pojawi si na albumie Die Mensch-Maschine z 1978 roku, a take zosta wydany jako singiel w 1978 roku . Utwór trwa 3:39 minut. Tekst autorstwa Emila Schulta , muzyk skomponowali Karl Bartos i Ralf Hütter . Piosenka trafia na listy przebojów trzykrotnie: w 1981 w angielskiej wersji The Model autorstwa Kraftwerk , w 1982 na singlu w Niemczech i w 1997 jako Das Modell von Rammstein .

to

Kiedy pojawi si pomys na tekst piosenki, Emil Schult by beznadziejnie zakochany w modelce . Pod tym wpywem spisa wersety, które póniej stay si ram tekstow piosenki. Schult skomponowa równie muzyk, która bya bardzo cika na gitarze i dlatego nie pasowaa do muzycznej koncepcji Kraftwerk. Dlatego Bartos i Hütter przepisali muzyk na nowo. Gos, który krzyczy prawidowo! Po wersie Ona zawsze pije szampana w nocnym klubie naley do kelnera, który regularnie obsugiwa zespó na scenie w Düsseldorfie w czasie nagrywania i jego pytanie do nowych goci: Cze . Sekt w zasadzie odpowiedzia: Dobrze! Kraftwerk zaprosi go do swojego studia i nagra do piosenki.

publikacja

Piosenka opowiada histori modelki i jest jedyn piosenk, która wykracza poza futurystyczn ogóln koncepcj albumu. Jest to najbardziej chwytliwy utwór na albumie i dlatego zosta wybrany jako singiel. Model jest do dzi jednym z utworów, które zespó gra na koncertach.

Pierwszym wydaniem utworu by singiel z albumu Die Mensch-Maschine , na stronie B by utwór Neonlicht . Ponadto ukazaa si EPka z dwoma innymi utworami: Die Roboter i Trans Europa Express . Publikacji tych nie udao si umieci na listach przebojów. W 1981 roku wytwórnia pytowa EMI wydaa angielsk wersj Computer Love (angielski tytu Computer Love ) z albumu Computerwelt z 1981 roku jako singiel, chocia teksty zostay skrócone. Na stronie B bya angielska wersja Das Model (angielski tytu The Model ). Angielscy DJ-e grali stron B czciej ni nowsz stron A w trakcie ruchu New Romantic . Nastpnie EMI ponownie wydaa singiel, który w 1982 roku osign pierwsze miejsce na brytyjskich listach przebojów singli. Osign 7 miejsce w Niemczech, czynic go do dzi najbardziej udanym singlem Kraftwerk.

Piosenka zostaa równie wydana na albumie Kraftwerk Minimum-Maximum (2005) .

Wersje okadki (wybór)

Oprócz tego istniej inne covery mniej znanych zespoów, klasyczne adaptacje, a take wersja na chór dziecicy. Wszystkie te wersje s zatwierdzone przez zespó. Jedynie Rammstein nie uzyska zgody i z tego powodu zapaci Kraftwerkowi nieznan opinii publicznej kwot. Zosta wydany 23 listopada 1997 roku wraz ze zmienion wersj Alter Mann z albumu Sehnsucht i wczeniej niewydan piosenk Kokain oraz gr komputerow Asche zu Asche jako utwór tytuowy jako singiel CD , który znalaz si na listach przebojów w Niemczech , Austria i Szwecja . Okadka singla przedstawia zimowy krajobraz.

Sukcesy na wykresie

rok Artysta tytuowy
Najwyszy ranking, czna liczba tygodni, nagrodaMiejsca na wykresieMiejsca na wykresie
(Rok, tytu, artysta , rankingi, tygodnie, nagrody, notatki)
Uwagi
DE DE W W CH CH Wielka Brytania Wielka Brytania nas nas
1981 Model / Komputer Mio
Kraftwerk
- - - Wielka Brytania1 (21 tygodni)
Wielka Brytania
-
Angielska wersja Das Model zostaa opublikowana jako podwójna strona A wraz z Computer Love .
1982 Modelka / komputerowa
mio Kraftwerk
DE7 (20 tygodni)
DE
- - - -
1997 Model
Rammsteina
DE5 (13 tygodni)
DE
W18 (12 tygodni)
W
- - -

literatura

  • Freestyle: The Model , Radio Eins , wyemitowany 10 marca 2009 r.
  • Pascal Bussy: Kraftwerk: czowiek, maszyna i muzyka . SAF Publishing Ltd, Londyn 2005, ISBN 0-946719-70-5 , s. 105108 (w jzyku angielskim, ograniczony podgld w Google Book Search).

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. róda wykresów: Model na niemieckich listach przebojów singli , Model na listach singli w Wielkiej Brytanii , Model na austriackiej paradzie przebojów

Opiniones de nuestros usuarios

Peter Nowacki

Ładny artykuł z _zmienna.

Agata Gajewski

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Modelka.

Igor Bielecki

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Modelka, jest to bardzo dobra opcja.