Miosne szczcie niewidomychInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Miosne szczcie niewidomych. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Miosne szczcie niewidomych zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Miosne szczcie niewidomych i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Miosne szczcie niewidomych. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Miosne szczcie niewidomych! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Miosne szczcie niewidomych, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Miosne szczcie niewidomych
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1911
dugo okoo 8 minut
Prt
Dyrektor Curt A. Stark
Heinrich Bolten-Baeckers
scenariusz Pink Porten
produkcja Oskar Messter
zawód

Das Liebesglück der Blinden to krótkometraowy niemiecki dramat kina niemego z 1911 roku z Henny Porten w roli tytuowej.

akcja

Moda, niewidoma dziewczyna ma nadziej na uzdrowienie dziki sztuce okulisty. Lekarz opiekuje si pacjentk i operuje na jej oczach. W tym czasie lekarz i pacjent zakochuj si w sobie. Z jednej strony okulista yczy sukcesu, z drugiej te si go boi. Poniewa czuje si znieksztacony i wierzy, e ci, którzy wtedy widz, odwróc si od niego, gdy go zobaczy.

Strach przed opuszczeniem przez mod mio jest tak wielki, e mczyzna zamierza odebra sobie ycie. Ale kiedy dziewczyna widzi go po raz pierwszy, jego reakcja jest zupenie inna od tego, czego si obawia. W ostatniej chwili moe powstrzyma go od desperacji. Ich mio jest silniejsza i oboje maj wspóln przyszo.

Uwagi produkcyjne

Jednoaktowy, 226-metrowy film zosta nakrcony pod koniec 1910 roku i ocenzurowany 17 grudnia 1910 roku. Premiera mia miejsce 28 stycznia 1911 roku. Das Liebesglück der Blinden by pierwszym niemieckim filmem z samodzieln fabu w ogóle. "

Dla Henny Porten, która do tej pory zajmowaa si wycznie obrazem dwikowym , by to jej pierwszy regularny film fabularny, w którym zagraa gówn rol. Bogo mioci niewidomych przeznaczona dla tych, którzy pozostali tam bezimienni, powstanie pierwszej niemieckiej gwiazdy kina i pocztek kariery trwajcej okoo czterech i pó dekady. Wyreyserowa póniej m Portens, Curt A. Stark .

Podobno Rosa Porten wpada na pomys tego filmu z ssiedztwa instytucji dla niewidomych do mieszkania jej rodziców w Berlinie-Steglitz .

Koszty produkcji, w tym Virage, wyniosy 244 marki (1378 euro).

Recepcja i klasyfikacja

O produkcji donosia w 1910 roku specjalistyczna publikacja Der Kinematograph w numerze 207.

Großer Personenlexikon des Films Kay Weniger nazwa ten film krótkometraowy rozdzierajcym serce dramatem.

W Vom Becoming German Film Art Oskara Kalbusa czytamy: Podjto ryzyko i pooono kamie wgielny pod rozwój artystyczny Henny Porten i jej póniejsz saw. Das Liebesglück der Blinden, pierwszy z ich wielkich filmów, sta si kamieniem milowym w historii niemieckiej sztuki filmowej. Równoczenie jednak rozpocza si epoka kultu jednostki dla sztuki filmowej. Firma Messter zostaa zasypana listami z prob o wydanie wkrótce kolejnego filmu, w którym gówn rol odegraa liczna, niewidoma blondynka - imienia Henny Porten - oczywicie nie wspomniano w tym filmie. Teraz dostaa roll on roll. Im wicej graa, tym bardziej rosa jej wydajno .

Przewodnik po filmach Reclam nazwa ten pasek elementem mieszajcym.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Jens Hinrichsen: Niewidomi w kinie w wyszukiwarce ksiek Google
  2. ^ Heinrich Fraenkel: Immortal Film. Wielka kronika od Laterna Magica do filmu dwikowego. Monachium 1956, s. 68
  3. ^ Gerhard Lamprecht: niemieckie filmy nieme 1903-1912 . Berlin 1969, s. 53 .
  4. Kay Less : Wspaniay osobisty sownik filmu . Aktorzy, reyserzy, operatorzy, producenci, kompozytorzy, scenarzyci, architekci filmowi, projektanci kostiumów, montayci, inynierowie dwiku, wizayci i projektanci efektów specjalnych XX wieku. Tom 6: N - R. Mary Nolan - Meg Ryan. Schwarzkopf & Schwarzkopf, Berlin 2001, ISBN 3-89602-340-3 , s. 300.
  5. ^ Oskar Kalbus: O powstaniu niemieckiej sztuki filmowej. 1 cz: Film niemy . Berlin 1935, s. 20 .
  6. Reclams lider filmu. Przy wspópracy Jürgena Labenskiego . 9. Zmienione i rozszerzone wydanie. Philipp Reclam, Stuttgart 1993, s. 20 .

Opiniones de nuestros usuarios

Konrad Gil

Artykuł o Miosne szczcie niewidomych jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Borys Cichoń

Ten wpis na Miosne szczcie niewidomych sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Elena Marzec

Dzięki za ten post na Miosne szczcie niewidomych, właśnie tego potrzebowałem