Miosna wieczerza apostoówInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Miosna wieczerza apostoów. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Miosna wieczerza apostoów zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Miosna wieczerza apostoów i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Miosna wieczerza apostoów. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Miosna wieczerza apostoów! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Miosna wieczerza apostoów, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Miosna Wieczerza Apostoów to utwór Ryszarda Wagnera na chór mski i orkiestr , porównywalny z form kantatow . Oparta jest na scenie biblijnej z Dziejów Apostolskich i jest jedynym dzieem sakralnym z nielicznych utworów chóralnych Wagnera.

Pochodzenie i odbiór

Przeprowadzka Wagnera z Parya do Drezna w 1842 roku poprzedzia powstanie dziea . 2 lutego 1843 r. Wagner zosta królewskim dyrygentem saskim dworu i zgodzi si obj stanowisko gównego dyrygenta drezdeskiego Liedertafel na wielkim festiwalu pieni zaplanowanym na lipiec w Drenie . Wagnerowi zamówiono kompozycj nowego, prawie pógodzinnego utworu, który mia wykona wszystkie saksoskie chóry mskie na festiwalu piewu. W rezultacie Wagner przerwa prac nad oper Tannhäuser i napisa tekst oparty na fragmencie z Dziejów Apostolskich, w którym na nowo opowiadane s wydarzenia zielonowitkowe dotyczce pojawienia si Ducha witego . Muzyka na wiosn bya szybka; W obsadzie Wagner umieci trzy chóry mskie (kady T T B B), dwunastu apostoów (12B), chór podniebny ( 16T, 12 bar , 12B) oraz du orkiestr z poczwórnym drewnem , duy kontyngent blaszany w tym w , duy zespó smyczkowy, cztery koty i dwie harfy mocno. Prawykonanie utworu odbyo si 6 lipca 1843 r. w Frauenkirche w Drenie z udziaem 1200 piewaków i 100 czonków orkiestry.

Dzieo zostao entuzjastycznie przyjte przez publiczno, a nastpnie kilkakrotnie publikowane przez wydawnictwa Breitkopf & Härtel i Novello . O ile utwór pozostawa w repertuarze wielu niemieckich chórów mskich a do przeomu wieków, o tyle sam Wagner nie by szczególnie zadowolony z premiery utworu, póniej wypowiada si o nim tylko pogardliwie i sam go nie wykona. Udao mu si oderwa od drezdeskiego Liedertafel, przekazujc kierunek swojemu przyjacielowi Ferdinandowi Hillerowi .

Jako godny uwagi efekt naley wspomnie opónione uycie orkiestry. Chóry piewaj a cappella przez pierwsze 25 minut , a orkiestra rozpocznie si przy objawieniu Ducha witego. Tajemniczy efekt wielokrotnych rozoonych i na wysokoci kocioa na rónych galeriach a do kopuy czciowo niewidocznych chórów supowych próbowa póniej osign Wagner w Parsifalu .

Praca dedykowana jest Charlotte Emilie Weinlig z domu Treitschke (17871873), wdowie po Christianie Theodorze Weinlig .

Dyskografia

wybór

literatura

  • Wolf-Daniel Hartwich: Liturgia przyszoci Richarda Wagnera. ydowsko-chrzecijaska religia artystyczna w XIX wieku . W: Richard Faber (red.): Sekularyzacja i resakralizacja. O historii hymnu i jego recepcji . Königshausen i Neumann, Würzburg 2001, ISBN 3-8260-2033-2 , s. 79-98. ( googlebooki )

linki internetowe


Opiniones de nuestros usuarios

Izabella Jarosz

W tym poście o Miosna wieczerza apostoów dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Sylwester Karczewski

Informacje o zmiennej Miosna wieczerza apostoów są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Agnes Bukowski

Ten wpis o Miosna wieczerza apostoów był właśnie tym, co chciałem znaleźć.