Ministerstwo gupich chodów GaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ministerstwo gupich chodów Ga. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ministerstwo gupich chodów Ga zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ministerstwo gupich chodów Ga i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ministerstwo gupich chodów Ga. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ministerstwo gupich chodów Ga! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ministerstwo gupich chodów Ga, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Ministry Of Silly Walks (ang . Ministry of Silly Walks ) to szkic zespou komediowego Monty Python, który po raz pierwszy pojawi si w programie telewizyjnym Monty Python's Flying Circus w drugim sezonie w odcinku 14. Szkic zosta napisany przez Terry'ego Jonesa i Michaela Palina .

zawarto

Szkic zaczyna si od Johna Cleese , który jest elegancki iz melonikiem na gowie w drodze do pracy. Po zakupie The Times trafia do pracy w Departamencie Gupich Korytarzy. Poniewa jego spacer staje si coraz bardziej zabawny, potrzebuje na to coraz wicej czasu.

Kiedy przybywa do swojego miejsca pracy, pan Putney (w tej roli Michael Palin) ju na niego czeka. Mówi, e ma te gupi chód, który chciaby uzyska dotacj od pastwa i jest proszony o oddanie próbki. Jak si okazuje, chód pana Putneya nie jest szczególnie gupi: prawa noga wcale nie jest gupia, a lewa noga wykonuje tylko pó obrotu na kady inny krok w powietrzu.

Cleese, jako pracownik ministerstwa, wstaje i ponownie pokazuje gociowi swój spacer. Uywa równie chodu podobnego do noyc, który wystpuje tylko u osób z paraliem spastycznym. Przede wszystkim rozsawi szkic Cleese'a, który zdecydowanie zaprzecza powadze pracownika ministerstwa.

Cleese wyjania, e po wydatkach rzdowych na obron, ubezpieczenia spoeczne, zdrowie, mieszkalnictwo i edukacj niewiele zostao pienidzy na gupie korytarze. W tej chwili Departament Gupich Korytarzy dostaje tylko 348 milionów funtów rocznie.

Prosi swoj sekretark o przyniesienie dwóch filianek kawy. Sekretarka ma jednak równie taki gupi korytarz, e wszystko rozlewa i zabiera ze sob tac. Po tym, jak Cleese pokaza swojemu gociowi krótki niemy film o gupich korytarzach, szkic ostatecznie koczy si, gdy Cleese oferuje swojemu gociowi udzia we wspólnym angielsko-francuskim projekcie La Marche Futile , parodii angielsko-francuskiej wspópracy w tym czasie w zwizku z naddwikowy samolot Concorde . Przedstawia to mczyzna (Terry Jones), który nosi mieszane ubrania angielsko-francuskie i wykonuje gupie korytarze do szybszej wersji Marsylianki .

Róne

 • Skrócona wersja Gupich spacerów zostaa wykorzystana w filmie komediowym Monty Python na ywo w Hollywood Bowl .
 • Na festiwalu filmowym w Montreux w 1971 roku pokazano specjaln edycj Monty Pythona, która nastpnie zostaa nagrodzona srebrn ró . W tym specjalnym wydaniu znalazy si równie Gupie Spacery .
 • Szkic by póniej naladowany przez liczne pokazy, komiksy i gry wideo. Sam Cleese by wielokrotnie proszony o zademonstrowanie gupich korytarzy .
 • Z biegiem lat Cleese mia coraz wiksze trudnoci z ponownym wykonaniem szkicu, chocia czsto go o to proszono. W pewnym momencie powiedzia: Ju nie robi gupich spacerów.
 • Niektórzy obserwatorzy uwaali, e szkic by satyr na projekty brytyjskiego rzdu. Sami komicy przeprowadzili wywiady, ale powiedzieli, e nie maj nic wicej na myli ni zwyk gupot. Niektórzy fani powiedzieli Cleese, e uwaali ten szkic za najlepszy w grupie.
 • W ankiecie w Wielkiej Brytanii w 2005 r. szkic zaj 15. miejsce w historii.
 • W póniejszej wersji dubbingowanej na jzyk niemiecki tytu zosta przetumaczony na Ministerstwo Gupi .
 • W maym norweskim miasteczku Örje zamiast zwykych znaków na przejciu dla pieszych pojawiy si znaki z wizerunkiem stylizowanego, gupiego spacerujcego Johna Cleese.
 • 25 kwietnia 2016 r. John Cleese otworzy tzw. Tunel Silly Walk w holenderskim miecie Eindhoven . Tunel czy uniwersytet i miejsce Effenaar. Na cianach wida zdjcia Johna Cleese'a wiczcego Silly Walk .
 • Wyjcie Wielkiej Brytanii z UE jest przedstawiane jako gupi gang w licznych komentarzach i rysunkach .
 • W Dartmouth College w USA zespó naukowców stworzy nie do koca powan analiz tego, jak gupie s w rzeczywistoci Gupie spacery w 2020 roku.
 • Kiedy John Cleese przedstawia swój samochód firmowy Aston Martin V12 Vanquish jako Q w filmie James Bond 007 Die Another Day , znieksztacony obraz za niewidzialnym samochodem nawizuje do Silly Walk.

Indywidualne dowody

 1. ^ Montreux specjalne Monty Pythona na imdb.com
 2. Slag om de arm, maar ... John Cleese comt Silly Walks Dommeltunneltje otwarte ( Pamitka z 25 kwietnia 2016 r. w archiwum internetowym )
 3. Dlaczego Gupi spacer Monty Pythona jest dokadnie 6,7 razy mieszniejszy ni normalny spacer. W: www.welt.de. 12 marca 2020, dostp 12 marca 2020 .

Opiniones de nuestros usuarios

Maja Krük

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Ministerstwo gupich chodów Ga.

Wojciech Mazur

Musiałem znaleźć coś innego na temat Ministerstwo gupich chodów Ga, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Marta Witek

Ładny artykuł z _zmienna.