Ministerstwo Bezpieczestwa PastwaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Ministerstwo Bezpieczestwa Pastwa. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Ministerstwo Bezpieczestwa Pastwa zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Ministerstwo Bezpieczestwa Pastwa i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Ministerstwo Bezpieczestwa Pastwa. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Ministerstwo Bezpieczestwa Pastwa! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Ministerstwo Bezpieczestwa Pastwa, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Ministerstwo Bezpieczestwa Pastwa - ycie codzienne agencji
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 2002
dugo 90 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 0
Prt
Dyrektor Christian Klemke,
Jan N. Lorenzen
scenariusz Christian Klemke,
Jan N. Lorenzen
produkcja Wolfgang Katzke,
e-Motion Picture Baden-Baden / Ludwigsburg we wspópracy z MDR i innymi.
muzyka Bernd Schmidt,
Jens Zahorszky
aparat fotograficzny Peter Badel
skaleczenie Angela Wendt
zawód

Ministerstwo Bezpieczestwa Pastwa - ycie codzienne w urzdzie to dokument, którego celem jest ujawnienie ich obrazu czowieka i wasnego wizerunku poprzez wywiady z byymi pracownikami Ministerstwa Bezpieczestwa Pastwowego . Ponadto przedstawiono niektóre metody dziaania wywiadowczego i tumienia przez MfS.

zadowolony

Respondenci relacjonuj swoje dziaania w MfS. Pokazuje, na przykad, jak zbierano informacje o podejrzanych, a ssiedzi i krewni wokó nich byli przesuchiwani lub rekrutowani do nieoficjalnej wspópracy . W innym przykadzie, z jednej strony sam wywiad, ale z drugiej równie zanikajce fragmenty filmów i dokumentów, pokazuje, jak winiowie byli czasami zmuszani do ulegoci za prac informatora przed ich zwolnieniem, dajc wdzicznoci lub obiecujc wygod.

Punkt widzenia sprawcy i jego wasna ocena moralna tego, co si wydarzyo, s relatywizowane za pomoc umiejtnych technik montau. Na przykad codzienne ycie wizienne w orodku ledczym, które charakteryzowao izolacja i poniajce traktowanie, takie jak adresowanie numeru wiziennego lub bezsensowne obowizki, takie jak prawidowe uoenie szczoteczki do zbów, jest pokazane wizualnie. Efekt ten jest wzmocniony przez akustyczn reprezentacj przemówie historycznych wygaszanych przez pracowników Stasi w takim wizieniu od podstaw.

W wypowiedzi autorów na temat problemu perspektywy sprawcy w tym filmie pisz: Na tyle, na ile na pocztku nie odwaylimy si mie nadziei, pracownicy ci dysponuj metodami pracy Bezpieczestwa Pastwa a po psychologiczne sztuczki w przesuchaniach i prowadzeniu nieoficjalnych Ujawnione pracownikom - oczywicie bez przyznania si do winy moralnej. Z naszego punktu widzenia film nie potrzebuje przeciwwagi poprzez owiadczenia ofiar. Wrcz przeciwnie: gdybymy mieli skoncentrowa si na wewntrznym spojrzeniu Stasi, nie bylibymy w stanie nada wystarczajcej wagi uzasadnionym emocjom ofiar i ich indywidualnym losom. A powierzchowne wykorzystywanie losu ofiar jako przeciwwagi tylko w sensie politycznej poprawnoci wydaje nam si niewaciwe, a nawet niemoralne .

Osoby, z którymi przeprowadzono wywiady

Kurt Zeiseweis by pracownikiem operacyjnym i kierownikiem nieoficjalnych pracowników w Dziale XX Dzielnicy Berliskiej.

Siegfried Rataizick by szefem wydziau XIV odpowiedzialnym za areszt tymczasowy i system karny.

Gerhard Niebling by midzy innymi przesuchujcym w areszcie ledczym Berlin-Hohenschönhausen i by ostatecznie odpowiedzialny za uwolnienie winiów.

Zastpc Ericha Mielkego by Gerhard Neiber .

Wolfgang Schwanitz by równie ostatnio zastpc Ericha Mielkego i szefem dziau operacyjno-technicznego MfS.

Horst Männchen by szefem Wydziau III odpowiedzialnym za obron radiow i rozpoznanie radiowe.

Willi Opitz by rektorem Wydziau Prawa MfS w Poczdamie-Eiche. Wczeniej mia róne dziaania operacyjne w MfS.

Wolfgang Schmidt by aktywny w centralnej grupie ds. Oceny i informacji.

Günter Möller by szefem dziau zarzdzania i szkole.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Informacja prasowa wydawcy na jego stronie internetowej

Opiniones de nuestros usuarios

Wioletta Skrzypczak

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Ministerstwo Bezpieczestwa Pastwa.

Dominika Skowron

Wreszcie artykuł o Ministerstwo Bezpieczestwa Pastwa, który jest łatwy do przeczytania.

Eugeniusz Ratajczak

Ten artykuł o zmiennej Ministerstwo Bezpieczestwa Pastwa przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Wiktor Rosiński

Ten wpis na Ministerstwo Bezpieczestwa Pastwa pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.