miertelne okoInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o miertelne oko. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o miertelne oko zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących miertelne oko i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat miertelne oko. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o miertelne oko! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o miertelne oko, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny miertelne oko
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1993
dugo 180 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Detlef Rönfeldt
scenariusz Fred Breinersdorfer
produkcja Norbert Sauer ,
Mario Krebs
muzyka Klaus Doldinger
aparat fotograficzny Klaus Eichhammer ,
Peter Steuger ,
Axel de Roche
skaleczenie Mareile Marx ,
Petra Blaeser
zawód

The Deadly Eye to dwuczciowy niemiecki film telewizyjny z 1992 roku . Film zosta wyprodukowany przez Westdeutsche Universum w Kolonii na zlecenie WDR. Gówne role zagrali Ulrich Mühe i Susanne Lothar. Scenariusz napisa Fred Breinersdorfer . Film zosta wyemitowany 20 i 21 stycznia 1993 roku w porze najwikszej ogldalnoci w wieczornym programie ARD. Wyreyserowane przez Detlefa Rönfeldta .

akcja

Mody prawnik Stefan Phillis ma kryminalne hobby: potajemnie obserwuje otaczajcych go ludzi podczas intymnych czynnoci. W tej chwili obserwuje mod par kochajc si przez okno w swoim mieszkaniu i filmuje ich kamer wideo. Kiedy mczyzna zaciga zasony, Phillis musi zerwa i rozejrze si za nowym przedmiotem. Odkrywa mod kobiet, która jest na wpó ubrana w azience, przygotowujc si na noc. Nastpnego dnia udaje si do jej mieszkania w budynku mieszkalnym w Kolonii i zapisuje jej imi: Vera Meerholtz.

W starej aptece zmarej w zeszym roku matki Phillis zaoy centrum monitoringu, w którym ocenia i analizuje swoje filmy. Chocia apteka jest faktycznie zamknita, Vera Meerholtz nagle wydaje si i na zakupy. Zdezorientowany Phillis suy swojej potencjalnej ofierze inwigilacji i wyrusza tego wieczoru w now wycieczk po kluczu. Instaluje nowo zakupion kamer, któr moe obsugiwa ze swojej siedziby.

Byy policjant Göllner startuje w zbliajcych si wyborach lokalnych i deklaruje swoje zaangaowanie w zapewnienie bezpieczestwa obywatelom. Kiedy wci wygasza ogniste przemówienie, zabójca rzuci granat rczny w tum goci kampanii wyborczej, zabijajc kandydata Göllnera. Potrafi uciec nierozpoznana. To Vera Meerholtz. Wyranie przytoczona aktem przemocy, wybucha zami i wymiotuje w swoim mieszkaniu. Phillis to obserwuje i zastanawia si, co si z ni dzieje. Wic potajemnie wchodzi do jej mieszkania i czule dotyka jej ubrania, na którym znajduje krew. Spotyka te nazwisko Sylvia Feld. Instaluje kamer monitorujc w gniedzie, dziki czemu moe robi jeszcze bardziej intymne zdjcia swojej ofiary. Jednak mniej udaje mu si w zamierzonych scenach nagich ni w ujciach codziennych drobiazgów. Vera wyrzuca ubrania i inne szkodliwe materiay do mieci. Z doniesie medialnych o ataku wyciga wniosek, e istnieje zwizek z jego obserwacjami. Chocia 15 000 DM, które policja zaoferowaa w nagrod, byoby dla niego suszne ze wzgldu na jego problemy finansowe, nie myli o zgoszeniu Very. Wrcz przeciwnie, szuka jej bliskoci, a nawet moe si z ni zaprzyjani. Dowiaduje si, e stracia brata, którego samotnie wychowywaa po wczesnej mierci rodziców, kilka lat temu.

W midzyczasie Phillis odkrywa z jego tajnych obserwacji, e Vera moe równie zamierza zabi sekretarza stanu Müllera. Jako prawnik Phillis ma dostp do akt sdowych i natrafia na sytuacj zakadników w 1982 roku, w której Göllner przypadkowo zastrzeli zakadnika Harry'ego Felda. Jest dla niego jasne, e Vera jest w rzeczywistoci siostr Harry'ego, Sylvi i e zamierza pomci swojego brata. Kiedy rozmawia z ni o tym, Vera grozi Phillis broni i mówi: Ktokolwiek stanie mi na drodze, umiera. Jednak Phillis udaje si powstrzyma Ver i rozmawia z ni o okolicznociach, które doprowadziy do mierci jej brata . W zwizku z tym, ze wzgldów zawodowych, Göllner chcia za wszelk cen schwyta rabusia na bank, kiedy zosta wzity jako zakadnik, i powici swojego brata w trakcie tego procesu. Müller omówi wszystko i nie wszcz postpowania przeciwko Göllnerowi. Phillis proponuje Verze zebranie dowodów przeciwko Müllerowi, aby go obali. Wamuje si do domu Göllnera i moe tam zabezpieczy dokumenty dotyczce apówek obciajcych sekretarza stanu Müllera. Vera nadal chce si zemci na swój sposób, ale pierwsza próba zabicia Müllera koczy si niepowodzeniem.

Phillis informuje Vera o swoim sekretnym hobby w nadziei, e to j odwiedzie od jej planu. Ale wdaj si w wielk kótni, a on ich powala. Jeli nie chce by kobiet, która dzieli z nim swoje ycie, otrzyma teraz nagrod, która jest na ni. Zamyka j w piwnicy starej apteki i informuje Müllera, e ma informacje o napadzie na niego. Czynic to, stara si zwikszy nagrod do milionów i instaluje technologi nadzoru w rodowisku Müllera, aby podsuchiwa go niezauwaalnie. Jest informowany z wyprzedzeniem o planach Müllera, a take dowiaduje si, e nie stosuje si do komisarza ledczego. Podczas gdy ona poda ladami Very i postrzega atak jako prywatny akt zemsty, Müller chce si od niego odwróci i przedstawia go jako atak terrorystyczny. Phillis umawia si z Müllerem i ujawnia mu si jako wiadek ataku na niego. Ale zamiast wrczy Phillisowi nagrod, chce go aresztowa za pomocnictwo i podeganie. Jedynym sposobem, aby temu zapobiec, jest skonfrontowanie Müllera z dokumentami, które przej od Göllnersa i które s dla niego bardzo wane.

W midzyczasie Vera udaje si uciec z wizienia i uzbrojona w granat rczny wyrusza na poszukiwania Phillisa. Odnajduje jego furgonetk, a kiedy si wamuje, podsuchuje negocjacje midzy Phillisem i Müllerem. Dowiaduje si, e Phillis rzeczywicie chce przekaza j policji. Bez zbdnych ceregieli kieruje odblokowany granat rczny w transporcie w stron Phillis i Müller. Ochroniarze mog j powstrzyma, a ona ginie pod gradem kul. Furgonetka eksploduje, a Sekretarz Stanu i Phillis zostaj wleczeni na mier.

Nagrody

Tu po emisji dwaj gówni aktorzy zostali uhonorowani przez gazet telewizyjn Gong Zotym Gongiem, nagrod przyznawan sporadycznie i spontanicznie przez redakcj Gong za wybitne role w telewizji.

Zespó redakcyjny stwierdzi:

Susanne Lothar i Ulrich Mühe przedstawili genialny, dopracowany w niuansach psychogram dwóch niespokojnych outsiderów. Maymi, ale precyzyjnymi gestami przedstawili swoj rozpacz, wewntrzne zmagania i nadzieje oraz wyjanili swój rozwój duchowy a do emocjonalnej katastrofy .

Uwagi produkcyjne

Ulrich Mühe, który wcieli si w prawnika Stefana Phillisa, by onaty z Susanne Lothar, która graa rol Very Meerholtz.

krytyka

Roland Timm z Süddeutsche Zeitung napisa: To, co dla widza zaczo si do wolno i wci miao swoj dugo w pierwszej czci, staje si bardzo chwytliwe na pocztku drugiej czci pod kierownictwem Detlefa Rönfeldta, równie z powodu lodowatej wyobrani: Z zepsutej historii miosnej nagle sta si solidnym thrillerem politycznym .

Krytycy magazynu telewizyjnego TV Spielfilm byli równie pozytywni: Dwuczciowy autor Freda Breinersdorfera ( The Hammer Murderer , The Last Hope ) ma dug histori w czci 1, ale potem przyspiesza: psychogram dwóch outsiderów staje si porywajcym politycznym thrillerem . [Wniosek]: Emocjonalne otchanie w lodowatych obrazach .

Krytyka Barbary Sichtermann z Zeit-Online bya negatywna . Mówi: Historia taka jak Zabójcze oko , wypeniona spektakularnymi przedmiotami, od kompleksu matki po terroryzm, od impotencji po szantaowanie milionów, od fetyszyzmu majtek po spekulacje majtkiem, musi si nie uda i ma niewiele wspólnego z rzeczywistoci.

Nicolas Festenberg przedstawi w SPIEGEL zupenie inne spojrzenie : Wbrew powszechnym próbom uagodzenia, reyser Detlef Rönfeldt zamieni tre oryginau w obrazy, bezlitonie kierujc si prawami estetyki. Z jednej strony jest terrorystka (Susanne Lothar), która chce pomci swojego brata. A z drugiej strony chopiec matki (Ulrich Mühe), obrzydliwy podgldacz, którego chciwo oczu wprawia kobiet w szalestwo. Przewrotna przebiego podgldacza w niczym nie ustpuje ognistej manii zemsty kobiety: jej przemoc uwidacznia przemoc sensacyjnego widza. Rönfeldt po raz kolejny udowadnia, e jest mistrzem sztuki demonicznego owietlania materiau, opartego na kryminalnym thrillerze biznesowym Kupferfalle, utrzymanym w trujcym bkicie.

Gong pisa pod tytuem Mocny thriller o neurotykach: Widz zosta przybliony do akcji i sta si podgldaczem w dwuczciowym ARD Das tödliche Auge (ksika: Fred Breinersdorfer). Reyserowi Rönfeldtowi zajo duo czasu, aby zbudowa fabu i rozwin postaci. Wyreyserowa psychologiczny thriller kryminalny z opresyjn atmosfer i stale rosncym dreszczykiem. wietna opowie o spltaniu dwóch niespokojnych samotników zostaa wspaniale zrealizowana z Ulrichem Mühe i Susanne Lothar. Niemiecka produkcja, która zdecydowanie moe konkurowa z zagranicznymi thrillerami. "

Karl Prümm by szczególnie szczegóowy w epd / koció i radio . Nazwa ten film niezwykym studium cisego zwizku midzy normalnoci a szalestwem i pochwali ambitn koncepcj inscenizacji, która dosownie wciga widza w podgldactwo maszyn ogldajcych poprzez blisko. Jego konkluzja: Medium potrzebuje takich filmów, które konsekwentnie realizuj swoj koncepcj wizualn i tworz uparte obrazy, które pozostaj w pamici.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Komunikat prasowy WDR 17/93 z 29 stycznia 1993 r.
  2. Roland Timm roenfeldt_regie_auge_presse_sueddeutsche_zeitung.htm recenzja filmu na roenfeldt.info, dostp 24 sierpnia 2014 r.
  3. ^ Recenzja filmu na tvspielfilm.de dostp 24 sierpnia 2014.
  4. Barbara Sichtermann Ohne Sinn, Halt, Maß na zeit.de, dostp 24 sierpnia 2014.
  5. DER SPIEGEL, 3/1993.
  6. The Gong, luty 1993.
  7. epd / Church and Radio, No. 7, 30 stycznia 1993.

Opiniones de nuestros usuarios

Sandra Majchrzak

Podoba mi się ta strona, a artykuł o miertelne oko jest tym, którego szukałem.

Robert Piekarski

Świetny post o miertelne oko.

Christopher Leszczyński

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o miertelne oko.