Meneder plików (Windows)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Meneder plików (Windows). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Meneder plików (Windows) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Meneder plików (Windows) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Meneder plików (Windows). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Meneder plików (Windows)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Meneder plików (Windows), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Meneder plików jest meneder plików Microsoft.

Meneder plików by standardowym menederem plików w 16-bitowych systemach operacyjnych z serii Windows 3.x oraz 32-bitowych systemach operacyjnych Windows NT 3.1 i Windows NT 3.51 . Wraz z wydaniem systemu Windows 95 zosta on zastpiony przez Eksploratora Windows , ale przez lata by czci systemu pod nazw WINFILE.EXE. W 2018 roku kod ródowy zosta opublikowany na GitHubie na licencji MIT ; od 2020 roku bdzie dostpny na platformy ARM, x64 i x86 dla Windows 10 i Xbox One w Microsoft Store.

historia

Meneder plików zosta wprowadzony wraz z Microsoft Windows 3.0 , zastpi poprzednio uywany MS-DOS Executive (w niemieckojzycznym systemie Windows: MS-DOS ). By to standardowy meneder plików systemu Windows we wszystkich wersjach systemu Windows 3.x. System Windows 95 w oryginalnej wersji A oferuje podczas instalacji opcj dalszego korzystania ze starej kombinacji Menedera programów i Menedera plików zamiast nowego Eksploratora Windows . Meneder plików w tych systemach operacyjnych Windows nie jest zgodny z rokiem 2000 , ale firma Microsoft udostpnia poprawk, która rozwizuje ten problem.

Wraz z wydaniem systemu Windows NT 3.1, który wykorzystywa ten sam interfejs uytkownika co Windows 3.1, wprowadzono 32-bitow wersj menedera plików. W systemie Windows NT 4.0 meneder plików zosta równie zastpiony przez Eksploratora Windows w tej serii systemów operacyjnych. Jako alternatywny meneder plików, wersja 16-bitowa jest nadal doczana do systemu Windows Me, a wersja 32-bitowa w systemie NT 4.0, przy czym plik wykonywalny jest najwyraniej cakowicie zgodny z systemem Windows XP (Home).

6 kwietnia 2018 roku Microsoft opublikowa kod ródowy i wersje menedera plików skompilowane dla Windows 10 na GitHub na licencji MIT (open source).

Zakres funkcji

Program mona wywoa jako cze przez gówn grup menedera programów. Okno Menedera plików jest podzielone na rozwijane menu do przeczania si midzy dyskami u góry, widok folderów (gówna innowacja w porównaniu do podobnego okna MS-DOS) po lewej i widok plików po prawej. Oprócz zarzdzania plikami i folderami, meneder plików umoliwi formatowanie dysków, mapowanie dysku sieciowego i przypisywanie rozszerze plików .

W systemie Windows NT mona byo zarzdza rozszerzonymi moliwociami systemu plików NTFS , tj. Prawami dostpu i kompresj danych . S one równie dostpne w wersji 32-bitowej w Home Edition systemu Windows XP, które s ukryte w Eksploratorze Windows. Ponadto Winfile jest mniej podatny na róne naruszenia ochrony lub ukryte pliki i dyski, dlatego nadaje si jako narzdzie graficzne do okrelonych celów naprawczych.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. a b Hajo Schulz: Windows: klasyczny meneder plików powraca - jako open source. In: heise online. Pobrane 18 kwietnia 2018 r. (W jzyku niemieckim).
  2. Pobierz Windows File Manager - Microsoft Store. Pobrano 25 sierpnia 2020 r. (Swiss Standard German).
  3. Meneder plików pokazuje znieksztacon dat na rok 2000 lub póniej - baza wiedzy Microsoft Knowledge Base
  4. a b Zmodernizowany: Edytor dla praw uytkownika w XP Home. pcwelt.de
  5. Autoryzacje w Windows XP Home Edition. winfaq.de
  6. Przykady to (dostp 11 grudnia 2016):

Opiniones de nuestros usuarios

Lech Milewski

Ten wpis na Meneder plików (Windows) sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Regina Czajkowski

Informacje o zmiennej Meneder plików (Windows) są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Gabriel Komorowski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Meneder plików (Windows).

Adam Biernacki

Ten artykuł o zmiennej Meneder plików (Windows) przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.