May koncert dworskiInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o May koncert dworski. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o May koncert dworski zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących May koncert dworski i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat May koncert dworski. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o May koncert dworski! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o May koncert dworski, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dane dotyczce pracy
Tytu: May koncert dworski
Ksztat: Singspiel
Oryginalny jzyk: Niemiecki
Muzyka: Edmund Nick
Libretto : Paul Verhoeven i Toni Impekoven
Premiera: 19 listopada 1935
Miejsce premiery: Monachium
Miejsce i czas akcji: Mae pastwo niemieckie okoo 1840 roku
ludzie
 • Christine Holm ( sopran )
 • Porucznik Walter von Arnegg ( tenor )
 • Hanne ( soubrette )
 • Jakob, prowizoryczny ( tenor buffo )
 • Serenissimus (aktor)
 • Knipp, biedny poeta (aktor)
 • Pan Tinder (aktor)
 • Hofkapellmeister ( baryton )
 • Marszaek sdu von Arnegg, ojciec Waltera (aktor)
 • Pukownik von Flumms (aktor)
 • Court Medic (aktor)
 • Gospodyni biednego poety (aktorka)
 • Wdowiec (aktor)
 • Farmaceuta (aktor)
 • Jego ona (aktorka)
 • Burmistrz (aktor)
 • Sentinel (aktor)
 • Waciciel (aktor)
 • onierze, dwór, ludzie, suba, muzycy (chór kameralny i statyci)

The Little Court Concert to muzyczna komedia w trzech aktach Edmunda Nicka . Podrcznik zosta napisany przez Paula Verhoevena i Toni Impekoven . Utwór mia swoj premier 19 listopada 1935 roku w Monachium. Kompozytor zapewnia do wykonania jedynie orkiestr kameraln.

Zestawy sceniczne

Akcja osadzona jest w wiecie Carla Spitzwega , a zestawy s odpowiednio:

Akt pierwszy: Zdjcie 1: Przy bramie miejskiej , Zdjcie 2: Widok ponad dachami miasta , Zdjcie 3: Gówny plac maego miasteczka

Akt drugi: obrazek 4: przedsionek w zamku ksicym , obrazek 5: pokój ubogich poety , obrazek 6: biblioteka zamkowa , obrazek 7: na ulicy

Akt trzeci: obrazek 8: w bibliotece paacowej , obrazek 9: sala Christine Holms , obrazek 10: sala w paacu wadcy

akcja

Christine Holm posza w lady matki i zostaa piosenkark tak jak ona. Jedno z jej najwikszych ycze do tej pory si nie spenio: chciaaby wiedzie, kim jest jej ojciec. Ilekro pytaa o to matk, od razu zmieniaa temat. Teraz, gdy jej matka nie yje, bierze sprawy w swoje rce. Wsiada do dyliansu i jedzie do swojego miejsca urodzenia, stolicy maego fikcyjnego niemieckiego ksistwa, aby przeprowadzi badania. Przy bramie miasta ona i jej towarzysz podrónik Zunder zostaj sprawdzeni przez porucznika Waltera von Arnegga. Odkrycie, e Tinder niesie kontraband, jest bardzo trudne; z drugiej strony wobec Christine jest niezwykle miy. Zaczyna iskrzy midzy nimi w tym samym czasie.

Bdc w miasteczku mieszkalnym, Tunder rozpowszechnia ze plotki o Christine wród dostojników. Kiedy nieprawda dociera do uszu Waltera von Arnegga, podejrzewa, kto za nimi stoi. Bez wahania broni damy i twierdzi, e jest jego on. Ale jego ojciec, który jest nadwornym marszakiem suwerena, nie rozumie tego. Osobicie odwiedza Serenissimus i ma nakaz wydalenia Christine. Walter von Arnegg otrzymuje rozkaz przeprowadzenia deportacji.

Od tego czasu Christine odwiedzia poet Knippa w jego biednym mieszkaniu. Ma nadziej dowiedzie si od niego wicej o swoim pochodzeniu. Powodem tej wizyty by wiersz, który znalaza w majtku swojej matki i zidentyfikowaa Knippa jako autora. Christine i Walter von Arnegg spotykaj si ponownie w mieszkaniu Knippa. Obie wyznaj swoj mio. Poniewa porucznik nie móg pogodzi deportacji Christine z sumieniem, zdecydowa si odej ze suby.

Dzi w paacu ksicym ma odby si coroczny koncert dworski. Planowano, e tym razem parti wokaln przejmie sopran. Piosenkarka jest chora i dlatego zrezygnowaa. W swojej desperacji ksi nie ma innego wyjcia, jak poprosi piosenkarza, którego wyznaczy, o wypenienie luki. Christine wie swoje zaangaowanie z warunkiem, e Serenissimus wesprze j wszystkimi swoimi moliwociami, aby dowiedzie si, kim jest jej ojciec. Poniewa ksi zdecydowanie chce, aby jego dworski koncert nie wpad do wody, zgadza si pomóc.

Urzdnicy ksicia dokadaj wszelkich stara, aby wyjani ojcostwo, ale oczekiwany sukces si nie urzeczywistnia. Poniewa boj si gniewu swojego pracodawcy, próbuj przekupi biednego poet 500 guldenami, by udawa ojca Christine. Christine najwyraniej si na to zgadza, ale suchaczom Serenissimo ujawnia prawd o tandetnej grze jego urzdników. Zupenie przypadkowo Christine wpada na pomys, aby zagra starego pana piosenk Kiedy ciemne zasony wieczorem ..., któr jej matka czsto piewaa, gdy bya moda i której tekst równie pochodzi z pióra biednego poety. Serenissimus ze wzruszeniem sucha piewu i wspomina, jak okoo 25 lat temu mia kontakt z piosenkarzem z teatru dworskiego. Bya jego wielk mioci i tylko rónica w klasie uniemoliwia wówczas maestwo. Nagle oczy ksicia otwieraj si: nie mona przeoczy podobiestwa Christine do ukochanej z dziecistwa. Ta dziewczyna to jego córka!

Dochodzi do dobrego wniosku: nie tylko Christine, ale take Knipp zostaa wyniesiona do szlachty. Walter von Arnegg i dama jego serca zarczyli si. May koncert dworski okaza si triumfalnym sukcesem. Serenissimus w kocu ma potomka.

Muzyczne atrakcje

 • Cudownie jest by zakochanym (Walter von Arnegg i Christine Holm)
 • Och, gdyby tylko król wiedzia (Christine Holm)
 • Biedny pasterz uwielbia wysok królow (Hofkapellmeister)
 • The Brittle: W najczystszy wiosenny poranek (Christine Holm)
 • Teraz dzie skada skrzyda (Christine Holm)
 • Nigdy o tym nie mylisz (Christine Holm)
 • Kiedy ciemne zasony wieczorem (Christine Holm)

Adaptacje filmowe

Opiniones de nuestros usuarios

Kris Konopka

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o May koncert dworski, daje dużo pewności.

Teresa Lis

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o May koncert dworski.

Monika Borkowski

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej May koncert dworski

Dominika Olejnik

Uważam, że ten wpis o zmiennej May koncert dworski jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.