May biay koInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o May biay ko. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o May biay ko zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących May biay ko i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat May biay ko. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o May biay ko! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o May biay ko, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

The Little White Horse (ang. The Little White Horse ) to ksika dla dzieci autorstwa Elizabeth Goudge . Otrzyma Medal Carnegie dla literatury dziecicej w 1946 roku .

wtek

Maria Merryweather, która stracia matk, gdy si urodzia, a w wieku 13 lat jej ojciec, który pozostawi j tylko w dugach, przybywa do zachodniej Anglii ze swoj guwernantk, pann Heliotrope, by zamieszka ze swoim ostatnim krewnym, sir Benjaminem, wiejski szlachcic. Mieszka w swojej posiadoci Moonacre w pobliu osady Silverydew. Jako rozpieszczona Londyczyk nie lubi si tam przeprowadza.

Niemniej jednak na pierwszy rzut oka nie jest tam le, z drugiej strony jest to wielka poprawa, poniewa wszyscy zaangaowani prezentuj si jako sympatyczni, przyjani ludzie, którzy chc tylko tego, co najlepsze dla Marii i caego wiata - sam Sir Benjamin, jego kucharz Marmaduke Scarlet, pastor Old Parson, jego gospodyni Loveday i oczywicie caa wie, reprezentowana przez wonic Digweeda i Peterkina Peppera.

Spotyka nawet swojego byego londyskiego przyjaciela Robina, którego nikt w Londynie nie móg zobaczy oprócz niej, poniewa odwiedza j tylko we nie.

Ale powoli zo podkrada si bliej, pocztkowo jako prawie niezauwaalne zakócenie - nikt nie ma wstpu na pla z powodu zych ssiadów - potem coraz wyraniej - ssiedzi ci uywaj puapek nawet w parku Merryweatherów, aby goni mae kochane zwierzta, i wreszcie ci ssiedzi zawsze silniej zagraaj sielance.

Maria dowiaduje si o przyczynie tego konfliktu od pastora: 800 lat temu pierwszy Merryweather próbowa zabra przodka tych ssiadów, Cocq de Noir, którego ziemia i zamek zostay si, póniej za pomoc oszukaczego maestwa. Prawie mu si udao, ale potomkowie Cocq nigdy tak naprawd nie pozwolili, by odebrano im kontrol nad swoim terytorium i s teraz ogromnym zagroeniem.

Maria postanawia raz na zawsze rozwiza ten konflikt. Swój cel osigna znakomicie w ostatnich trzech rozdziaach razem z Robinem, który równie okazuje si by potomkiem Merryweather i jest synem Lovedaya.

Sama staje przed gównym argumentem. Ma do pomocy tylko zwierzta: kucyka Immergrün (lub Bodefreude), lwa Wilka, który przez prawie ca fabu okrelany jest jako pies i przypomina nam Aslana z Narnii , kota Zachariasza, królika Seren i jej raczej bezuyteczn pies Wiggins, który ma by noszony gównie przez przygod.

Przekonuje Sir Cocqa de Noira, by porzuci swoje ze zachowanie, rozwizuje trzy waciwie nierozwizywalne zadania, które Sir Cocq zleci jej jako warunek wstpny aby dostarczy dowodu, e pierwszy Merryweather nie zabi swojego wspóczesnego Cocq de Noir, powrót pery ich przodka, ony pierwszego Merryweathera i córki jego arcywroga Cocq de Noir, zaginionej 800 lat temu przez dzisiejszego Sir Cocqa, oraz pokaz tajemniczego stada biaych koni, które rycz po caym kraju w noce peni ksiyca i które do tej pory widziaa tylko Maryja. Sir Cocq jest przekonany, zwaszcza gdy konie okazuj si jednorocami.

W ostatnim rozdziale wszyscy godz si na wielkim przyjciu herbacianym i wrczane s nawet trzy wesela midzy sir Benjaminem i Lovedayem, którzy byli ju zarczeni 20 lat temu, oraz midzy pastorem a guwernantk Marii, której mioci ojciec guwernantki uniemoliwi, poniewa pastor by wówczas ateist. I oczywicie Maria polubia swojego Robina. Propozycja maestwa Robina z rozdziau 8.1 jest przezabawna, godna Monty-Pythona .

Historia zostaa napisana w 1940 roku, a jej akcja toczy si w Anglii w 1842 roku. W bajkowym zamku Moonacre mieszkaj bajki. li faceci maj swój zamek w ciemnym lesie sosnowym tu obok i oczywicie s te labirynty idealne do pocigów.

Adaptacje filmowe

Ksika zostaa nakrcona na film przez Olivera Parkera i zostaa wydana w lutym 2009 roku pod tytuem The Secret of the Moon Princess (w reyserii Gabora Csupo) z Dakot Richards , Ioanem Gruffuddem , Natasch McElhone i Timem Curry w rolach gównych. Serial telewizyjny z 1994 roku Moonacre równie jest oparty na ksice.

linki internetowe

Pierwsza edycja

  • Wydanie I, Londyn, University of London Press Ltd. [1946]; LCCN  47-018596

Opiniones de nuestros usuarios

Aneta Cieśla

Artykuł o May biay ko jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Martin Bednarek

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Marika Sobolewski

Wreszcie artykuł o May biay ko, który jest łatwy do przeczytania.