May baaganInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o May baagan. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o May baagan zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących May baagan i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat May baagan. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o May baagan! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o May baagan, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny May baagan
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1967
dugo 9 minut
Prt
Dyrektor Rainer Werner Fassbinder (alias Franz Walsch)
scenariusz Rainer Werner Fassbinder (alias Franz Walsch)
produkcja Christoph Roser
muzyka Ludwig van Beethoven ,
Troggowie
aparat fotograficzny Michael Fengler
zawód

Das kleine Chaos jest krótki film w czerni i bieli przez niemieckiego reysera, autora i aktora Rainer Werner Fassbinder . Zosta nakrcony w Monachium w styczniu 1967 roku i pokazany po raz pierwszy w tym samym roku. Wraz z krótkimi filmami ta noc i Der Stadtstreicher , Das kleine Chaos to jeden z pierwszych filmów wówczas 21-letni. Matka Fassbindera ( Lilo Pempeit ) gra w jego filmach pierwsz z wielu innych ról.

akcja

Franz, Theo i Marite to trzej modzi ludzie, którzy reklamuj subskrypcje czasopism w Monachium . Ale masz niewielki sukces w tej firmie . Pewnego dnia sfrustrowani i potrzebujcy pienidzy, zaatakowali kobiet w jej mieszkaniu i ukradli jej pienidze, a Franz grozi kobiecie broni. Kiedy po maej uroczystoci w mieszkaniu ofiary, przy akompaniamencie V koncertu fortepianowego Beethovena, zastanawiali si, co zrobi ze zrabowanymi pienidzmi, Franz, grany przez wówczas 21-letniego Fassbindera, powiedzia patrzc w stron kamery: Ja Id do kina ! Ponadto piosenka I Can't Control Myself zespou The Troggs zaczyna si od westchnienia: O nie!

Recenzje

W Little Chaos fascynacja Fassbindera amerykaskim kinem staje si po raz pierwszy namacalna. Gesty i dziaania trzech mini gangsterów oparte s na modelach z Hollywood . Jednak Fassbinder róni schemat pod wzgldem treci. Spenia yczenie wyraone kiedy w filmie: Chc wreszcie zobaczy thriller kryminalny, który dobrze si koczy .

- Wilhelm Roth, 1992

Podczas gdy pierwszy film krótkometraowy Der Stadtstreicher by kinowym pozdrowieniem dla Rohmera , Das kleine Chaos jest hodem dla Vivre sa vie Godarda (The Story of Nana S.) , z centralnym wizualnym cytatem z filmu Godarda: Fassbinder czyta ksik w jednym dugi ujcie, w którym ksika zakrywa mu usta. Nawiasem mówic, chodzi o powie Henry'ego de Montherlanta The Young Girls , której Fassbinder posuy póniej jako ródo inspiracji dla Satan's Roast .

Ostatnie zdanie, które czyta Fassbinder, to: Wszystko, co mnie rani, jest dla mnie dobre, bardzo istotne wprowadzenie do dziea ycia, które jest eksploracj masochizmu w bezprecedensowy sposób . Nastpnie Fassbinder gaszcze swój rewolwer ruchem masturbacji : preludium do silnego zwizku midzy mioci, frustracj seksualn i przemoc, która bdzie równie gównym tematem jego przyszych produkcji. May chaos zawiera równie krótkie wyrazy szacunku dla Raoula Walsha i François Truffauta . "

- Christian Braad Thomsen, 1993

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Ernst-Christian Nisel (redaktor), Rainer Werner Fassbinder Foundation (red.): Rainer Werner Fassbinder Retrospective - program. Argon Verlag, Berlin 1992, ISBN 3-87024-212-4 .
  2. Peter W. Jansen , Wolfram Schütte (red.): Rainer Werner Fassbinder. Fischer Taschenbuchverlag, Frankfurt nad Menem 1992, ISBN 3-596-11318-0 .
  3. ^ Christian Braad Thomsen: Rainer Werner Fassbinder. ycie i dzieo nieumiarkowanego geniusza. Rogner & Bernhard bei Zweiausendeins, Hamburg 1993, ISBN 3-8077-0275-X , s. 68.

Opiniones de nuestros usuarios

Hania Mucha

Dzięki. Pomógł mi artykuł o May baagan.

Alan Murawski

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej May baagan

Ela Komorowski

To dobry artykuł dotyczący May baagan. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.