Malutki, malutki may czowieczekInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Malutki, malutki may czowieczek. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Malutki, malutki may czowieczek zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Malutki, malutki may czowieczek i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Malutki, malutki may czowieczek. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Malutki, malutki may czowieczek! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Malutki, malutki may czowieczek, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Malutki, malutki czowieczek to bajka ( AaTh 301 A). Znajduje si pod numerem 13 w New German Fairy Tale Book Ludwiga Bechsteina i pochodzi z Niemieckich bani i legend Johanna Wilhelma Wolfa z 1845 r. (Nr 21: miay sierant ).

zawarto

Kowal, krawiec i myliwy gubi si w lesie, w nocy znajduj owietlony dom i tam pi. Dwie osoby zawsze id na polowanie, jedna zostaje i gotuje, podchodzi may czowieczek i mówi Krawiec, krawiec, may krawiec i owco, myliwy, myliwy! / Zgas twój may ogie "i zdmuchn go. W kocu kolej na kowala, jest szybszy, zaciska mczyzn w imadle i bije go. Prowadzi ich obok ogra w piwnicy i przez dziur. Nastpnie zamek z maym królem zostaje odkupiony, polubiaj trzy ksiniczki.

pochodzenie

Bechstein mia bajk Po ustnej komunikacji z Saaltale, od tej z Wolfem jest ona niezalena. Bawi si kliszami zawodów, kowal jest silny, krawiec jest popisem, takim jak w Dzielny may krawiec , Olbrzym i krawiec . Ogr mówi: Hup! Hup! Pachnie ludzkim misem! Hup, hup - ludzkie ciao! Porównaj diaba z trzema zotymi wosami . Fabua jest podobna do Die Nun, der Bergmann und der Schmied Bechsteina , Die Drei Musikanten , Grimms Dat Erdmänneken , Der stark Hans , wiato w lesie, szklana trumna .

literatura

  • Hans-Jörg Uther (red.): Ludwig Bechstein. Nowa niemiecka bajka. Po wydaniu z 1856 r. Tekst krytycznie poprawiony i zindeksowany. Diederichs, Monachium 1997, ISBN 3-424-01372-2 , s. 76-80, 289.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Hans-Jörg Uther (red.): Ludwig Bechstein. Nowa niemiecka bajka. Po wydaniu z 1856 r. Tekst krytycznie poprawiony i zindeksowany. Diederichs, Monachium 1997, ISBN 3-424-01372-2 , s. 289.

Opiniones de nuestros usuarios

Wieslaw Czajkowski

Ładny artykuł z _zmienna.

Edyta Bartkowiak

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Malutki, malutki may czowieczek

Iwona Siwek

To dobry artykuł dotyczący Malutki, malutki may czowieczek. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.