MagikInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Magik. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Magik zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Magik i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Magik. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Magik! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Magik, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Mag , równie iluzjonista i magik , to artysta wykonywania magii , który jest podobno w stanie zastpi fizyczne prawa natury: pojawiaj si rzeczy, znikaj, przeksztaca i moe unosi. Czci tego jest równie rzekome czytanie w mylach.

Oznaczenia

Alternatywna nazwa magik pochodzi od imienia kapanów zoroastryjskich , chudych . Najpierw odnosi si do czarodzieja, który posiada rzeczywiste lub wyimaginowane zdolnoci magiczne . Magowie uywaj tej nazwy, aby psychologicznie wzmocni przedstawion iluzj i zbliy j do nadprzyrodzonego . Inne alternatywy to kieszonkowi gracze , onglerzy , iluzjonici i mentalici .

fabua

W historii istnieje wiele dowodów na to, e ludzie udawali powanych magów , uywajc sztuczek , na przykad o magach witynnych, którzy nakaniali swoj klientel do powicenia swojej wiedzy o prawach fizycznych, takich jak aeolipile . Wiele póniejszych sztuczek magicznych ma pochodzenie kryminalne, takie jak oszustwa , kradziee kieszonkowe , udawanie zjawisk spirytualistycznych czy sztuczki fakirskie . Jednak ju na hellenistycznych targowiskach zaobserwowano klasyczn sztuczk gry pucharowej , która suya wycznie rozrywce. Pierwsz ksik, w której za pomoc wiedzy naukowej i sztuczek opisano konkretne magiczne sztuczki, jest De viribus quantitatis (Potga liczb) franciszkanina Luca Pacioli, zaprzyjanionego z Leonardem da Vinci okoo 1500 roku. i dosta si w zapomnienie na Uniwersytet Boloski. Odkrycie czarów Reginalda Scota (1584) uwaane jest za pierwsz popularn ksik z objanieniami sztuczek . Suya edukacji ludzi, poniewa mniej wicej w czasie polowania na czarownice we wszystkim, co nie zostao zrozumiane, wida byo dzieo diaba. Sztuczka podrcznika o nazwie Hocus Pocus Iunior. Anatomia Legerdemain zostaa opublikowana w Londynie w 1634 roku.

Dopiero w XVIII wieku termin czarnoksistwo lub sztuka magiczna zosta uyty w odniesieniu do sztuki znanej wczeniej tylko jako gra kieszonkowa, która pierwotnie miaa znaczenie czysto magiczne . Joseph Pinetti otworzy pierwszy znany teatr magiczny w Berlinie pod koniec XVIII wieku. Sztuka magii zyskaa uznanie w XIX wieku, kiedy Jean Eugène Robert-Houdin , John Henry Anderson i Alexander Heimbürger zaczli przedstawia j w nowoczesny i stylowy sposób, podobnie jak sztuki uznane. Okoo 1900 magów i innych artystów ciekawskich cieszyo si boomem jako artyci. W pierwszych dekadach XX wieku magowie podróowali z wyszukanymi pokazami iluzji (Zoty wiek magii).

Magowie i prawdziwi magowie

W przeszoci magowie czasami pozostawiali otwart kwesti, jak natur miay ich cuda, dzi jest to wyjtek. Niemniej jednak magiczne sztuczki s interpretowane przez niektórych wspóczesnych jako prawdziwa magia. Szczególnie zachcaj do tego tzw. mentalici , którzy udaj, e decyzj o tym, czy przedstawienie naley ocenia jako rzeczywisto czy iluzj, pozostawiaj widzom, ale w rzeczywistoci bawi si tym przesdem i tym samym go pielgnuj.

Tradycyjnie, wybitni magowie czuli si wezwani jako eksperci od sztuczek, aby zdemaskowa oszustów w dziedzinie pozornie nadprzyrodzonych, takich jak John Henry Anderson , John Nevil Maskelyne , Houdini , Dunninger , Milbourne Christopher , James Randi , Derren Brown i Penn & Teller .

Stowarzyszenia czarodziejów

Magowie amatorzy i zawodowi s zorganizowani na szczeblu krajowym, na przykad w Magicznym Krgu Niemiec , Magicznym Krgu Austrii w Austrii, Magicznym Krgu Szwajcarii , Magicznym Krgu w Wielkiej Brytanii oraz na arenie midzynarodowej, na przykad w Fédération Internationale des Sociétés Magiques lub International Bractwo Magów . Society of American Magicians gosowa wybitnych magów z caego wiata do Hall of Fame od 1967 roku .

Mistrzostwa

W Niemczech , na magiczne sztuki Niemieckie Mistrzostwa odbywaj si co trzy lata, zorganizowane przez Magiczny Krg Niemiec . Oprócz zwycizców w rónych kategoriach, od 2008 roku przyznawany jest równie tytu Niemieckiego Mistrza Magii . W nastpnym roku, midzynarodowa organizacja zrzeszajca Fédération Internationale des Sociétés Magiques organizuje si mistrzostwa wiata magii . Oprócz zwycizców kategorii, zwycizca Grand Prix zostanie tam równie ukoronowany jako mistrz wiata w klasyfikacji generalnej.

Znani magowie

literatura

linki internetowe

Commons : Magician  - kolekcja obrazów, filmów i plików audio

Indywidualne dowody

  1. ^ Strona Society of American Magicians , SAM Hall of Fame

Opiniones de nuestros usuarios

Tom Pawlik

Informacje o zmiennej Magik są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Waldemar Kubiak

Ten wpis o Magik był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Paul Szczepański

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Magik pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Magik tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.