Magiczny mieczInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Magiczny miecz. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Magiczny miecz zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Magiczny miecz i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Magiczny miecz. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Magiczny miecz! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Magiczny miecz, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Magiczny miecz - Legenda Camelot
Oryginalny tytu Poszukiwanie Camelotu
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1998
dugo 86 minut
Ocena wiekowa FSK 0
Prt
Dyrektor Frederik Du Chau
scenariusz Vera Chapman ,
Kirk De Micco
produkcja Dalisa Cohen
muzyka Patrick Doyle
skaleczenie Stanford C. Allen

The Magic Sword - The Legend of Camelot (Oryginalny tytu: Quest for Camelot ) to kreskówka z 1998 roku .

wtek

Maa Kayley dorasta dobrze chroniona na farmie swoich rodziców. Jej ojciec jest Sir Lionel, rycerz Król Arthur s Round Table . Lord Ruber, równie czonek Okrgego Stou, jest chciwy i godny wadzy i próbuje dokona zamachu stanu przeciwko królowi, aby sam zosta królem. Sir Lionel ginie w walce z Ruberem. Ruber ucieka.

Kayley dorasta i marzy o tym, by zosta rycerzem jak jej ojciec, a nie tylko opiekowa si zwierztami na farmie. Nagle miecz Excalibur zostaje skradziony, a wieci rozchodz si po caym kraju. Lord Ruber powraca z mnóstwem mrocznej magii i chce uzurpowa sobie wadz z pomoc Excalibura. Mija take dwór Kayley i jej matki. Kayley dowiaduje si o zowrogich planach Rubera oraz o miejscu ukrycia miecza i ucieka przed morderczymi asystentami Rubera w zaczarowanym lesie, w którym ukryto miecz. Tam spotyka lepego pustelnika Garretta. Niechtnie jest gotów pomóc Kayley znale miecz. Po drodze spotykaj kótliwe bliniacze syjamskie smoki i midzy nimi powstaje may pomie mioci, do którego z pocztku si nie przyznaj.

Razem udaje im si ukra Excalibur z rk kamiennego olbrzyma, teraz miecz trzeba ju tylko zabra do Camelotu. Jednak Garrett nie chce i do Camelotu, poniewa uwaa, e jest niewystarczajcy. Lord Ruber nastpnie chwyta Kayley i miecz. Ogie i pomie mówi Garrettowi o porwaniu Kayley, a Garrett rusza na pomoc. Ruber moe podstpem dosta si do zamkowej wiey, w której przebywa Artur. Kayley i Garrett przemykaj si przez zamek, aby pomóc Arturowi, a Kayley w kocu udaje si pokona Czarnego Pana. Magia unosi si w powietrzu, Garrett i Kayley zostaj Rycerzami Okrgego Stou, cauj si i odjedaj razem.

Produkcja i publikacja

Film by kierowany przez Warner Bros. produkowane. Zosta wydany w kinach amerykaskich 15 maja 1998 roku, a w kinach niemieckich 25 czerwca 1998 roku. W Niemczech mia 687 909 odwiedzajcych i przyniós 2 880 617 euro.

synchronizacja

Synchronizacja niemieckojzyczna zostaa przeprowadzona przez Interopa film oparty na ksice dialogu przez Franka Schaff , który wyreyserowa równie dialog .

rola Oryginalny gonik Aktor gosowy
Kayley (jzyk) Jessalyn Gilsig Nana Spira
Kayley (wokal) Andrea Corr Nena
Kayley jako dziecko Sarah Freeman Yvonne Greitzke
Garrett (jzyk) Cary Elwes Szymon owca
Garrett (wokal) Bryan White Hartmut Engler
Ogie Don Rickles Wigald Odkostnianie
pomie Eric Idle Olli Dittrich
Siekacz Jaleel Biay Dirk Bach
Lady Juliana (jzyk) Jane Seymour Kornelia Meinhardt
Lady Juliana (piew) Celine Dion Heike Gentsch
Król Artur (jzyk) Pierce Brosnan Leon Boden
Król Artur (wokal) Steve Perry Hendrik Bruch
Lord Ruber (jzyk) Gary Oldman K. Dieter Klebsch
Lord Ruber (wokal) Joachim Huebner
Merlin Jan Gielgud Szkoa Budowlana im. Fryderyka W.
Sir Lionel Gabriel Byrne Bernd Vollbrecht
Gryf ptak Bronson Pinchot Tobiasz Mistrz

Opinie

Nawet jeli The Magic Sword nie nada pod wzgldem jakoci za bardziej wyszukanymi, konkurencyjnymi projektami , atrakcyjna implementacja dobrze znanej formuy Disneya na sukces w rodzinnej rozrywce przynajmniej obiecuje przyzwoit sprzeda na caym wiecie.

Po prostu co dla najmodszych: legenda arturiaska w pseudodisneyowskim wygldzie.

- Helmut Fiebig : cinema.de

Nastrojowy i ekscytujcy film rysunkowy i fantasy, oprócz powierzchownych anachronizmów, który czarujco bawi i potrafi urzeka zarówno dzieci, jak i modzie.

Nagrody

Piosenka filmowa "The Prayer" Carole Bayer Sager , Davida Fostera , Tony'ego Renisa i Alberto Testy bya nominowana do Oscara w 1999 roku za najlepsz piosenk i zdobya nagrod Zotego Globu w 1999 roku dla najlepszego filmu.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. b Filmkritik kino.de, dostpne w dniu 21 listopada 2013 r.
  2. Skocz do góry Magiczny miecz - Legenda Camelotu. W: synchronkartei.de. Niemiecki plik synchroniczny , udostpniony 26 sierpnia 2021 r .
  3. ^ Filmkritik cinema.de, dostpne w dniu 21 listopada 2013 r.
  4. Skocz do góry Magiczny miecz - Legenda Camelotu. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , udostpniony 5 wrzenia 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 
  5. Zote Globy za Modlitw. W: goldenglobes.com. Hollywood Foreign Press Association , dostp 5 wrzenia 2017 r .

Opiniones de nuestros usuarios

Leszek Grzybowski

Artykuł o Magiczny miecz jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Marina Muszyński

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Magiczny miecz jest tym, którego szukałem.

Bartosz Cieślik

W tym poście o Magiczny miecz dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.