Magazyn (Niemcy)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Magazyn (Niemcy). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Magazyn (Niemcy) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Magazyn (Niemcy) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Magazyn (Niemcy). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Magazyn (Niemcy)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Magazyn (Niemcy), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Magazyn
Magazyn Logo.svg
Obszar kompetencji Kultura
jzyk Niemiecki
Pierwsza edycja 1954
Czstotliwo publikacji na miesic
Wydanie sprzedane ok. 45 000 kopii
Redaktor naczelny Andreas Lehmann
redaktor Dopóki Kaposty-Bliss, Andreas Lehmann
link do strony internetowej www.dasmagazin.de
ISSN (druk)

Magazyn jest magazynem skupiajcym si na kulturze i stylu ycia. Jest to jedno z nielicznych czasopism NRD, które po zjednoczeniu wci si ukazuj .

fabua

Magazyn jest wydawany co miesic przez wydawnictwo NRD Das Neue Berlin od 1954 r. , A nastpnie od lat 60. przez wydawnictwo berliskie . Redaktorem naczelnym by pocztkowo Heinz H. Schmidt . W wydaniu z czerwca 1956 r. Hilde Eisler obja stanowisko redaktora naczelnego bez ogaszania lub komentowania tej zmiany w samym magazynie. Manfred Gebhardt zajmowa to stanowisko od 1979 do 1991 , Martina Rellin od 1994 do 2001 i Manuela Thieme od 2001 do 2013 . Obecnym redaktorem naczelnym jest dziennikarz Andreas Lehmann .

W 1990 roku wydawnictwo i pismo przeja firma Gruner + Jahr , ale nowa koncepcja (obrazy erotyczne stay si bardziej agresywne) nie zapobiegy spadkowi nakadów. Nowo powstaa firma Das Magazin-Verlagsgesellschaft przeja magazyn dwa lata póniej i czciowo powrócia do wypróbowanej i przetestowanej koncepcji, ale musiaa ogosi upado na pocztku 2001 roku . Od 2002 do 2013 roku czasopismo wydawane byo przez Seitenstrassenverlag, a od 2014 roku Das Magazin wydawane jest przez Kurznachzehn Verlag . Nakad wynosi obecnie okoo 45 000 egzemplarzy, z czego 75% nadal trafia do NRD.

Zadowolony

Pod wzgldem treci w ciekawy sposób zaproponowano i zrealizowano mieszank literatury, reportay, reportay i satyry. Na krótko przed upadkiem z muru berliskiego , Das Magazin mia do obiegu okoo 560.000 egzemplarzy. Biorc pod uwag ograniczony zakres magazynów, magazyn w porcznym formacie DIN C5 (ok. 16 x 23 cm) by drukowany ulubiony publicznego. Regularnie publikowane opowiadania erotyczne i artystyczne zdjcia aktów byy kolejnym znakiem firmowym drukowanych mediów NRD, z którymi to czasopismo jest identyfikowane do dzi.

Znakiem firmowym przez wiele lat bya strona tytuowa z kocurem narysowanym przez Wernera Klemke . Narysowa 423 strony tytuowe od 1955 do lutego 1991, wyjtkowy przypadek w historii niemieckiej prasy. Znani fotografowie, tacy jak Sibylle Bergemann , Klaus Ender , Angela Fensch , Arno Fischer , Klaus Fischer , Günter Gueffroy , David Hamilton , Vince Lussa , Eva Mahn , Ute Mahler , Wadysaw Pawelec , Roger Rössing , Günter Rössler , Rudolf pracowali dla Das Mag Schäfer , Karin Székessy , Miroslav Tichý , Gerhard Vetter i Otto Weisser . W 2000 roku ATAK przedstawi innych krelarzy i ilustratorów.

Reklamy partnerskie miay specjalny jzyk dla warunków NRD i podobno byy nawet przedmiotem bada socjologicznych. Popularnymi kategoriami byy mio, wyobrania i sztuka kulinarna czy gotowanie z mioci (pod kierunkiem Ursuli Winnington ), ale take strony redagowane przez Herberta Theuerkaufa z aforyzmami, czsto prezentowane graficznie lub fotograficznie w niebanalny sposób. W kolumnach podsuchiwaem i czytaem rekordy oraz byy (gównie recenzowane przez Uwe Kanta ) ksiki. Nieregularnie powracajc treci byy ankiety wród znanych osób na tematy, które czsto byy zaskakujce. Na poziom wpyno równie powicenie odpowiedniej broszury danemu tematowi, innowacja wprowadzona dugo po 2000 roku. Obecni autorzy to: Kirsten Fuchs , Stefan Schwarz , Anselm Neft , Franziska Hauser i jako krytyk literacki Erhard Schütz .

Magazyn nawizuje do tradycji z tytuowym magazynem Das Magazin wydawanym przez Franza Wolfganga Koebnera w latach 19241941 oraz w Republice Federalnej w latach 19491951 . Istniej podobiestwa treci midzy dwoma arkuszami, ale nie ma poczenia z publikacj.

literatura

  • Martina Rellin (red.): Werner Klemke i Das Magazin. Wszystkie zdjcia okadek od 1954 do 1990 . Schwarzkopf & Schwarzkopf, Berlin 2000, ISBN 3-89602-322-5
  • Evemarie Badstübner: Poka, jak ycie si mieje i kocha ... Magazyn rozrywkowy Das Magazin i jego czytelnicy w latach 19541970 . W: Evemarie Badstübner (red.), Strange different. ycie w NRD . Karl Dietz Verlag, Berlin 2000, ISBN 3-320-01986-4 , str. 432-470
  • Manfred Gebhardt: Naga kobieta pod lad. Magazyn w NRD . NORA Verlagsgemeinschaft, Berlin 2002, ISBN 3-935445-41-5
  • Yoko Yamada: The Magazine and the Hangover . Schmohl & Partner, Berlin 2005
  • Andrea Rota: Prospettive da Est. Magazyn . W: Eva Banchelli: Taste the East: linguaggi e forme dell'Ostalgie . Sestante Edizioni, Bergamo 2006, ISBN 88-87445-92-3 , s. 97-112
  • Rainer Eckert : The NRD Playboy. Idealny obraz dyktatury w magazynie . W: Gerhard Paul (Hrsg.): Wiek obrazów 1949 do dzi . Vandenhoeck & Ruprecht, Göttingen 2008, ISBN 978-3-525-30012-1 , s. 106-113

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Dane medialne za 2013 rok (PDF; 400 kB)
  2. Magazyn »Historia magazynu. W: dasmagazin.de. ródo 27 stycznia 2017 r .

Opiniones de nuestros usuarios

Jack Konieczna

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Magazyn (Niemcy)

Grazyna Gil

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Magazyn (Niemcy), są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Katarzyna Gajewski

Wreszcie artykuł o Magazyn (Niemcy), który jest łatwy do przeczytania.