Los barona von LeisenbohgaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Los barona von Leisenbohga. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Los barona von Leisenbohga zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Los barona von Leisenbohga i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Los barona von Leisenbohga. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Los barona von Leisenbohga! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Los barona von Leisenbohga, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Fate of Baron von Leisenbohg to 1903 novellette przez Arthur Schnitzler , który ukaza si w lipcu 1904 roku w czasopimie literackim Neue Rundschau w Berlinie. Autor doda to mae dzieo do swojego zbioru nowel Dämmerseelen ( S. Fischer , Berlin 1907).

zawarto

35-letni urzdnik ministerialny Freiherr von Leisenbohg promowa karier sceniczn Królowej Nocy - czyli piewaczki operowej Kläre Hell - ju dziesi lat temu. Klare wcale nie okazuje wdzicznoci. Robic to, Leisenbohg rezygnuje z obiecujcej kariery pastwowej i poda za Kläre z Wiednia do Drezna. Piosenkarz zdecydowanie odrzuca jego zaloty i angauje si z jednym wielbicielem po drugim. Nie ukrywa swoich romansów przed baronem. Po powrocie do Wiednia Leisenbohg pozwala swoim zwizkom bawi si i zobowizuje Klare. Piosenkarka jest teraz popularna nawet w Wiedniu i odrzuca propozycje maestwa synów fabrykantów. Baron wkrótce przesta wierzy w upragnione szczcie po tym, jak Klare kocha ksicia Richarda Bedenbbrucka z gbok pasj przez trzy lata z rzdu. Ksi umiera. Klare opakuje.

Nastpnie tumacz Tristana i Lohengrina Sigurd Ölse z pónocy wjeda do Kläres Leben. Sigurd namitnie kocha Klare, ale pikno utrzymuje jej dystans. Leisenbohg przeywa cud. Syszy go jasno. Baron nie moe jasno uwierzy w swoje szczcie i marzenia o przyszoci. Ale niewierny opuszcza go pocigiem - przede wszystkim w pocigu, w którym równie siedzi Sigurd.

Wreszcie Sigurd pokonuje irytujcego rywala genialnym pomysem. Pozwala przyj do siebie baronowi i opowiada mu o kltwie ksicia Bedenbrucka. Ksi wyartykuowa na ou mierci: Powinien i do pieka, który jako pierwszy bdzie mia po nim jasno.

Po tym otwarciu Leisenbohg jest przeraony i umiera.

Przyjcie

  • Hugo von Hofmannsthal stwierdzi: Leisenbogh jest dobry, absolutnie przyjemny, absolutnie w porzdku, powinien mie troch wicej intensywnoci w grotesce.
  • Sigurd Ölse, tenor Wagnera, gra ze swoj ofiar Leisenbohg, po chodnym obliczeniu barona jako atwo podatnego na niewiadomo .
  • Od czasu do czasu Schnitzler podejmowa temat spirytyzmu .
  • Od czasu do czasu Schnitzler sprawia, e przeniesienie swojego bohatera w zawiaty jest dla siebie zbyt atwe.

filmowanie

wydatek

Pierwszy wydruk

Pierwsza edycja

  • Los barona von Leisenbohga . Oprócz ostatniego listu Das neue Lied , Die Weissagung , Die Fremde i Andreasa Thameyera zawartego w: Arthur Schnitzler: Dämmerseelen. Novellas. S. Fischer, Berlin 1907. 132 strony

Dalsze wydania

Online

literatura

Indywidualne dowody

  1. ródo, str. 523, pierwszy wpis
  2. ^ Hugo von Hofmannsthal do Arthura Schnitzlera, 1 lipca 1904 r. W: Martin Anton Müller, Gerd Hermann Susen (red.): Arthur Schnitzler: Korespondencja z autorami . Wydanie cyfrowe. https://schnitzler-briefe.acdh.oeaw.ac.at/pages/show.htmldocument=1904-07-01_01.xml dostp 20 maja 2020 r.
  3. Perlmann, str. 119, 14-ty Zvu
  4. Sprengel, str. 85, 10. Zvu
  5. Sprengel, str. 238, 20. Zvu
  6. ródo, str. 522, ostatni wpis

Opiniones de nuestros usuarios

Zenon Bartkowiak

W tym poście o Los barona von Leisenbohga dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Lidia Paluch

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Lena Marek

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.