Leksykon czasuInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Leksykon czasu. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Leksykon czasu zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Leksykon czasu i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Leksykon czasu. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Leksykon czasu! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Leksykon czasu, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

ZEIT-Lexikon lub Die Zeit - leksykon z najlepszymi z tamtych czasów w 20 tomach to wielotomowe dzieo informacyjne w jzyku niemieckim . Pierwsze wydanie zostao opublikowane w 2004/05 roku przez Zeitverlag we wspópracy z Bibliographisches Institut Mannheim .

Cel pracy

W przedmowie redakcji do pierwszego tomu I wydania opisano cel pracy:

Sowo o spoeczestwie opartym na wiedzy, w którym dzi yjemy, wci wywouje róne reakcje. Dla niektórych brzmi to jak obietnica, dla innych jest grone. Ale cokolwiek spoeczestwo oparte na wiedzy moe oznacza dla ludzi, dokdkolwiek doprowadzi, jego motto jest jasne i oznacza: ucz si! [] »Leksykon CZASU« chce sprosta temu zapotrzebowaniu. Dwadziecia tomów [] stanowi eksperyment. W ramach tego projektu spotykaj si dwie kultury dziennikarskie: Sprawdzona leksykografia czy si z [] dziennikarstwem. Rezultatem jest poczenie równie wartych poznania i dobrze uzasadnionych faktów i opinii, [...] informacji i interpretacji. [] Wikszo tekstów odzwierciedla aktualny stan wiedzy, niektóre to historia ZEIT. W pakiecie powinni oferowa to, co ten leksykon chce przekaza: nie tylko to, co wiemy dzisiaj, ale take to, co kiedy mylelimy .

Praca przyblia si do tego celu, midzy innymi poprzez przedstawienie podstawowych raportów ZEIT na najwaniejsze tematy i osoby w zaczniku do kadego tomu ( aspekty ZEIT ) .

Wydania ksikowe

  • Die Zeit, leksykon w 20 tomach. Zeitverlag, Hamburg i Bibliographisches Institut, Mannheim, 2005, ISBN 3-411-17560-5 .

Pierwsza edycja to 550 000 gotowych prac. Tomy 1-16 stanowi leksykalnie ustrukturyzowan cz pracy i obejmuj 145 000 sów kluczowych z okoo 8 000 ilustracjami, mapami i tabelami. Tomy te s uzupenione trzotomowym sownikiem (tomy 17-19) zawierajcym okoo 250 000 sów i tomem cytatów (tom 20) zawierajcym okoo 5000 cytatów i zwrotów.

Zobacz te

Indywidualne dowody

  1. Zestaw prasowy 2009. (PDF, 2095 KB) (Nie jest ju dostpny online.) Zeitverlag, lipiec 2009, s. 22 , poprzednio w oryginale ; ródo 19 listopada 2012 r .  ( Strona nie jest ju dostpna , przeszukaj archiwa internetoweInformacje: Link zosta automatycznie oznaczony jako uszkodzony. Sprawd cze zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie.@ 1@ 2Szablon: Toter Link / www.zeitverlag.de  
  2. 20-tomowa encyklopedia ZEIT jest ju gotowa. (Nie jest ju dostpny online). Zeitverlag, 23 marca 2005, poprzednio w oryginale ; ródo 19 listopada 2012 r .  ( Strona nie jest ju dostpna , przeszukaj archiwa internetoweInformacje: Link zosta automatycznie oznaczony jako uszkodzony. Sprawd cze zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie.@ 1@ 2Szablon: Toter Link / www.zeitverlag.de  
  3. Dwudziestotomowa seria leksykonów ZEIT rozpoczyna si 11 listopada. (Nie jest ju dostpny online.) Zeitverlag, 10 listopada 2004, poprzednio w oryginale ; ródo 19 listopada 2012 r .  ( Strona nie jest ju dostpna , przeszukaj archiwa internetoweInformacje: Link zosta automatycznie oznaczony jako uszkodzony. Sprawd cze zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie.@ 1@ 2Szablon: Toter Link / www.zeitverlag.de  

Opiniones de nuestros usuarios

Karol Szulc

Artykuł o Leksykon czasu jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Martyna Adamczyk

Podane informacje o zmiennej Leksykon czasu są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Iza Niewiadomski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.