Kwartet: dugi cie mierciInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Kwartet: dugi cie mierci. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Kwartet: dugi cie mierci zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Kwartet: dugi cie mierci i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Kwartet: dugi cie mierci. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Kwartet: dugi cie mierci! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Kwartet: dugi cie mierci, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Odcinek z serii Das Quartett
Tytu oryginalny Dugi cie mierci
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki

Firma produkcyjna
Akzente Film & Fernsehproduktion
w imieniu ZDF
dugo 89 minut
Klasyfikacja Odcinek 1 ( lista )

Pierwsza audycja w jzyku niemieckim
12 padziernika 2019 na ZDF
Prt
Dyrektor Vivian Naefe
scenariusz Friedrich Ani ,
Ina Jung
produkcja Susanne Freyer
muzyka Martin Probst
aparat fotograficzny Peter Döttling
skaleczenie Georg Soering
zawód
chronologia

Nastpca  
Dom Mordercy

Dugi cie mierci jest niemiecki film kryminalny przez Vivian Naefe od 2019 roku , a pierwszy odcinek serialu ZDF przestpczoci Das Quartett . Premiera odbya si 18 wrzenia na festiwalu kryminalnym Tatort Eifel .

akcja

Pierwszy przypadek Maike Riem i jej zespou z K14 Komisji ds. Morderstw w Lipsku prowadzi ich do dorzecza Lipska Elster , gdzie znaleziono zwoki byego duego operatora piekarni Franko Bleicha. Mczyzna zosta uduszony, a pas moe by narzdziem. Chusteczka znaleziona na miejscu zbrodni i czarny SUV, który widzia wiadek na drugim brzegu, to jak dotd jedyne wskazówki dotyczce podejrzanego sprawcy.

ona Bleicha Paula, jego partnerka Esther i okolica zmarego Bleich s podejrzani o molestowanie dzieci . Fakt, e Bleich lubi dzieci, zaprasza je do swojego domu i patrzy, jak si bawi, budzi takie podejrzenie. Wedug Esther Korff, partnerki ofiary, zrobi to tylko z poczucia winy. Trzy lata temu przejecha dziecko ssiada podczas nieudanego manewru parkowania. Chocia zosta uniewinniony przez sd, nadal czu si winny i chcia zrobi za to dobrze innym dzieciom. Tendencja pedofilska w aden sposób nie zwyciyaby. Zatem do podejrzanych naley zaliczy Jana Grimm, matk kontuzjowanej dziewczynki. Kobieta nadal wydaje si by zszokowana i oderwana od rzeczywistoci, ale w chwili popenienia przestpstwa ma alibi, poniewa w dniu popenienia przestpstwa bya w klinice.

Po ocenie ladów na ciele Bleicha znajduje si DNA Rolfa Torberga, jednego z ssiadów ofiary. Podczas przesuchania przyznaje, e on i jego ssiad Niklas Reger regularnie obserwowali Bleicha, aby móc interweniowa, gdyby chcia skrzywdzi dzieci. Mae pici zdarzyyby si wczeniej. Ale nie mieli nic wspólnego z jego mierci. Ostrone przesuchanie dotknitych dzieci potwierdza owiadczenie partnera Bleicha. Dziewczyny po prostu dobrze si bawiy ze swoim miym ssiadem, który mia nawet may basen, w którym mogy pywa. Upiekby im te ciasta.

Podczas przeszukiwania mieszkania Bleicha Maike Riem znalaza w worku na mieci wszystkie zdjcia jego ony, listy z grobami od zaniepokojonych ssiadów, ale take list od Jana Grimm, w którym rzekomo wielokrotnie prosia go o przeprosiny. Paula Bleich potwierdza Riemowi, e Grimm sta si prawdziwym przeladowc i przez lata pisa takie listy. Naprawd chciaa przeprosin od swojego ma i w jej oczach kobieta byaby szalona. ledczy przygldaj si Janie Grimm i dowiaduj si, e Bastian Koch, przyjaciel i ojciec ich kontuzjowanej córki , jedzi ciemnym SUV-em . Jest przesuchiwany wraz z on i przyznaje, e spotka si z Bleichem wieczorem, gdy popeniono zbrodni. Nie móg duej znie tego, e jego ona ya we wasnym wiecie od trzech lat i odrzucia go od mierci córki i po prostu nie chciaa mie z nim nic wspólnego. Chcia odzyska on i dlatego sam zwróci si do Bleicha, aby skoni go do przyznania si do winy, aby w kocu moga znale spokój. Niestety, to si potem eskalowao.

Uwagi produkcyjne

Zdjcia do The Long Shadow of Death trway od 13 listopada 2018 do 13 grudnia 2018 i miay miejsce w Berlinie i Lipsku .

Czoowa aktorka Anja Kling przeniosa si z Drezna do Lipska dla Das Quartett , poniewa wczeniej Kling w dwóch odcinkach wcielia si w rol gównego detektywa Bärbel Wallenstein, ona i jej córka Kim Tilly, grana przez Lis Tomaschewsky , utworzyli zespó kryminalistycznych matki i córki. Po drugim odcinku z nowym tytuem nadawanym, serial zosta przerwany latem 2016 r. Z powodu zych recenzji i poniej oczekiwanej oceny widowni wynoszcej 4,96 mln widzów.

Przyjcie

Oceny odbiorców

Po pierwszej audycji , która odbya si 12 padziernika 2019 roku w ZDF , obejrzao 5,77 mln widzów, co odpowiada udziaowi w rynku na poziomie 19,8%. Sporód modszej widowni 7 procent wybrao film The Long Shadow of Death .

krytyka

Rainer Tittelbach z Tittelbach.tv powiedzia: Przedstawienie takiego zespou i jednoczesne opowiedzenie ekscytujcego thrillera kryminalnego jest herkulesowym zadaniem, którego autorom czsto nie udawao si wykona wiele lat temu. Dzi zwykle dziaa lepiej, z Dugim cieniem mierci nawet naprawd dobrze . Widzowie musz si znie jasnym scenariuszem: osobliwoci, skonnoci psychologiczne, cige palenie inspektorów w biurze , wielkie przywizanie do technologii, przyjazna atmosfera ... Ale w pewnym momencie w poowie czasu dochodzi do punktu, w którym thriller whodunit, który jest zadziwiajco dobrze i specyficznie zagrany, chwyta ci coraz bardziej. "

Morgenpost.de napisa: Debiut badaczy jest do rzetelny dlatego. Wicej ni okreli, które mog by równie nowy kwartet nie na pewno. Aby to jednak zrekompensowa, dwaj scenarzyci Friedrich Ani i Ina Jung wpadli na kilka pomysów dotyczcych postaci oficerów .

Heike Hupertz z faz.net ocenia: Starania o zachowanie tonu i spójnoci rozmów, rezygnacja z wyjaniajcych retrospekcji, beztroska, z jak w gr wchodz biografie i osobliwoci gównych bohaterów, wszystko to z pewnoci wyglda tak, jakby si dooy wszelkich stara, aby unikn truizmu . Moesz zaliczy Das Quartett do bardziej szanowanych nowych seriali kryminalnych, z których niektóre s tak samo zbdne, jak setna tysiczna mier w gównym programie telewizyjnym.

Martin Seng oceni forquotemeter.de i stwierdzi: Kwartet z pewnoci ma potencja, by sta si dobrym serialem kryminalnym. Brakuje jednak obecnie wykocze, których brakuje zarówno w scenariuszu, jak i intensywnoci. Ale zaoenie zespou czteroosobowego jest obiecujce i w kolejnych przypadkach moe zosta rozszerzone na wicej. Do tej pory nowy serial kryminalny ZDF pywa po pytkich wodach i nie moe jeszcze okaza si niezmiennie dobr rozrywk .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Fimpremiere The Quartet - Dugi cie mierci. ródo 13 padziernika 2019 r .
  2. ^ ZDF Sobotni thriller z Anj Kling: Pocztek zdj do Das Quartett. W: presseportal.de . ródo 15 listopada 2018 r .
  3. ^ The Quartet - The Long Shadow of Death at crew united
  4. Manuel Weis: ZDF kadzie kres "Dresden Mord" In: quotemeter.de . 14 lutego 2018 r. ródo 13 padziernika 2019 r.
  5. Czek Primetime: sobota, 12 padziernika 2019. 13 padziernika 2019, dostp 13 padziernika 2019 (niemiecki).
  6. ^ Rainer Tittelbach : The Quartet - The Long Shadow of Death - Recenzja filmu na Tittelbach.tv. ródo 13 padziernika 2019 r .
  7. Berliner Morgenpost - Berlin: Kwartet rozwizuje pierwszy przypadek - pocztek nie jest zbyt inspirujcy. 12 padziernika 2019, dostp 13 padziernika 2019 (niemiecki).
  8. Heike Hupertz: Heike Hupertz: serial kryminalny Das Quartett: pojedynek indywidualny dobieg koca . ISSN  0174-4909 ( faz.net [dostp 13 padziernika 2019]).
  9. Martin Seng: recenzja filmu na Quotenmeter.de , dostp 24 lutego 2020 r

Opiniones de nuestros usuarios

Cezary Olejnik

To dobry artykuł dotyczący Kwartet: dugi cie mierci. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Irmina Ostrowski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Kwartet: dugi cie mierci i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Bartlomiej Markiewicz

Informacje o zmiennej Kwartet: dugi cie mierci są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Rafal Ostrowski

Świetny post o Kwartet: dugi cie mierci.