Krótkie ycie José Antonio GutierrezaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Krótkie ycie José Antonio Gutierreza. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Krótkie ycie José Antonio Gutierreza zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Krótkie ycie José Antonio Gutierreza i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Krótkie ycie José Antonio Gutierreza. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Krótkie ycie José Antonio Gutierreza! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Krótkie ycie José Antonio Gutierreza, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Krótkie ycie José Antonio Gutierreza
Kraj produkcji Niemcy , Szwajcaria
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 2006
dugo 94 minuty
Prt
Dyrektor Heidi Specogna
scenariusz Heidi Specogna , Erika Harzer
produkcja Gerd Haag
muzyka Hans Koch
aparat fotograficzny Rainer Hoffmann , Thomas Keller
skaleczenie Urszula Hof
zawód

Krótkie ycie José Antonio Gutierrez jest dokumentalny przez Heidi Specogna o jednym z pierwszych onierzy umrze dla Stanów Zjednoczonych w 2003 roku wojny w Iraku .

Gutierrez pochodzi z Gwatemali i dopiero pomiertnie otrzyma obywatelstwo amerykaskie . Walczy jako onierz zielonej karty. Sporód 300 000 onierzy koalicji chtnych okoo 32 000 stanowili onierze zielonej karty. Gutierrez zgin w przyjacielskim ogniu .

Krótkie ycie José Antonio Gutierreza jest precyzyjnym i niepokojcym filmem. Opowiada o dziecistwie Gutierreza poprzez wywiady z tymi, którzy go znali. Gutierrez dorasta jako dziecko ulicy, jak wiele dzieci, które straciy rodziców w wojnie domowej . Film przypomina, e CIA bya aktywnie zaangaowana w t wojn. Gutierrez w kocu znalaz schronienie w sierocicu i po dugich poszukiwaniach odnalaz swoj siostr.

Gdy dorós, zdecydowa si na emigracj do USA, bo chcia zosta architektem i nie widzia szans na spenienie tego marzenia w swoim rodzinnym kraju. By utalentowanym rysownikiem. Film ledzi tras z Gwatemali do Meksyku, gdzie migranci aduj swoje baterie w hostelu w Chiapas przed dalsz podró. Towarzyszy modym kobietom, które podobnie jak Gutierrez wskakuj do pocigów towarowych jadcych do USA, cho wiedz o zagroeniach zwizanych z podró (wypadek, rabunek, gwat, a nawet morderstwo).

Dopiero po raz trzeci udao mu si wyemigrowa do Stanów Zjednoczonych przez granic meksykask. Tam móg i do liceum, bo wyglda modziej ni by. Uznano go za nieletniego i dlatego nie móg zosta deportowany. Otrzyma zielon kart .

Po ukoczeniu szkoy redniej wstpi do Marines . To zaskoczyo niektórych jego znajomych, poniewa odmówi mówienia po angielsku i by dumny z bycia Gwatemal. Wyglda na to, e postanowi zaryzykowa ycie dla kraju, którego nie uwaa za swój, bo tylko w ten sposób móg speni swoje marzenie o karierze.

Po jego mierci, jego siostra zostaa o tym osobicie poinformowana przez ambasadora USA na Antigui. Stany Zjednoczone przyznay mu pastwowy pogrzeb, a jego siostra uzyskaa wiz amerykask, któr przyja.

Mimo e film na Gutierrez i Gwatemali moe on skupi jak kilka innych ostatnich filmach (np. Jako Koszmar Darwina ) jako alegoria na temat globalizacji wida.

Nagrody i nominacje

  • 2006 nominacja do Sundance Film Festival w kategorii dokument .
  • W 2007 roku film zdoby Szwajcarsk Nagrod Filmow w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny .
  • W 2007 roku montaystka filmu Ursula Höf zostaa nominowana do nagrody za monta dokumentu na Festiwalu Filmplus .
  • W 2008 roku film otrzyma Nagrod Grimme w kategorii Informacja i kultura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Filmplus 2007: Nominacje do filmu dokumentalnego Fine Art Editing Award

Opiniones de nuestros usuarios

Oleg Wasilewski

Dzięki za ten post na Krótkie ycie José Antonio Gutierreza, właśnie tego potrzebowałem

Wioleta Karpiński

Wreszcie artykuł o Krótkie ycie José Antonio Gutierreza, który jest łatwy do przeczytania.

Blazej Panek

Świetny post o Krótkie ycie José Antonio Gutierreza.