Królestwo socaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Królestwo soca. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Królestwo soca zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Królestwo soca i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Królestwo soca. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Królestwo soca! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Królestwo soca, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Królestwo soca
Oryginalny tytu Imperium Soca
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk Angielski , japoski , chiski
Rok wydania 1987
dugo 146 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Steven Spielberg
scenariusz Tom Stoppard
produkcja Kathleen Kennedy ,
Frank Marshall ,
Steven Spielberg
muzyka John Williams
aparat fotograficzny Allen Daviau
skaleczenie Michael Kahn
zawód

Empire of the Sun (tytu oryginalny: Empire of the Sun ) to monumentalny film amerykaskiego reysera Stevena Spielberga z 1987 roku . Dramat oparty jest na powieci autorki angielskiej JG Ballard i by z wytwórni filmowych, Amblin Entertainment i Warner Bros. produkowane.

wtek

Szanghaj , 1941: Jedenastoletni Jim mieszka ze swoimi rodzicami Mary i Johnem Grahamami w brytyjskiej dzielnicy chiskiego miasta portowego, jednego z najwaniejszych rynków w Azji Wschodniej. Grahamowie to zamoni Brytyjczycy, którzy ciesz si yciem w luksusie i przywilejach. Trzyosobowa rodzina ma kontakt z ludnoci chisk tylko wtedy, gdy s oni przewoeni limuzynami przez zatoczone ulice Szanghaju na biznesowy lunch lub bal maskowy.

Gdy samoloty wznosz si na niebie nad Szanghajem, Jim jest zafascynowany japoskimi samolotami Zero , których piloci s uwaani za niezwykle odwanych. Chopiec bardzo interesuje si lotnictwem i jest w stanie rozpozna kady typ samolotu po jego sylwetce na niebie; ale dla jego rodziców japoskie samoloty s zym omenem zwiastujcym japosk inwazj; Chiny od kilku lat s w drugiej wojnie chisko-japoskiej .

Wreszcie wojna dociera do Szanghaju, a uporzdkowany i doskonay wiat Jima staje do góry nogami. Grahamowie uciekaj z miasta przed japosk inwazj; Jim zostaje oddzielony od rodziców w spanikowanym tumie.

Podczas poszukiwania jedzenia w okupowanym miecie chopiec pozna cynicznego byego stewarda Basiego i jego przyjaciela Franka. Obaj Amerykanie pocztkowo planuj sprzeda Jima; ale poniewa chopiec jest tak chudy, nie ma kupujcych. Wszyscy trzej s nastpnie internowani w japoskim obozie jenieckim. Jim szuka schronienia w wiecie latania, który towarzyszy mu take w snach. Chopiec nie ma adnych wiadomoci od rodziców i wkrótce nie pamita nawet ich twarzy.

W obozie dla internowanych Basie staje si dla Jima kim w rodzaju przybranego ojca. Basie nie bierze odpowiedzialnoci za chopca, ale duo go uczy. A rozpieszczony chopak szlachetnego pochodzenia zmienia si w przebiegego waciciela maej firmy.

Wreszcie wszyscy winiowie w obozie dla internowanych musz przenie si w gb ldu. Jim i przyjacióka bawi si martwi w magazynie z zachodnimi rzeczami, aby uciec. Kobieta umiera w nocy. Kiedy Jim to zauwaa, nagle na horyzoncie pojawia si ponce wiato i na chwil na niebie pojawia si kilka zorzy polarnej . Jim uwaa, e dusza kobiety posza do nieba. Póniej dowiedzia si z audycji radiowej, e w rzeczywistoci by wiadkiem bombardowania atomowego Nagasaki .

Po zakoczeniu wojny w 1945 roku ponownie spotyka swoich rodziców.

Historia pochodzenia

Imperium soca jest oparte na pó-autobiograficznej powieci o tym samym tytule autorstwa angielskiego pisarza J. G. Ballarda. Ballard urodzi si w Szanghaju w Chinach w 1930 roku i w wieku jedenastu lat dowiadczy japoskiego ataku na Chiny. Do koca II wojny wiatowej by internowany w japoskim obozie cywilnym, a w 1946 r. Wróci z rodzin do Anglii. Niemal czterdzieci lat póniej Ballard napisa swoj powie o tym okresie ycia, wydan w 1984 roku i zaadaptowan na ekran przez brytyjskiego dramatopisarza Toma Stopparda . Amerykaski Amerykanin Steven Spielberg, który by wspóproducentem dramatu ze swoj wytwórni filmow Amblin Entertainment, zaoon w 1982 roku, móg zosta reyserem.

Zdjcia rozpoczto 1 marca 1987 roku. Wikszo zdj miaa miejsce w Elstree Studios w Hertfordshire w Anglii oraz w angielskich miastach Knutsford ( Cheshire ) i Sunningdale ( Berkshire ). Zdjcia plenerowe zostay wykonane w Trebujena w Hiszpanii oraz w oryginalnych lokalizacjach w Szanghaju. To sprawia, e Empire of the Sun jest pierwsz hollywoodzk produkcj, która moe by krcona w Chinach.

Przyjcie

W Empire of the Sun Steven Spielberg podj kolejny powany temat po Die Farbe Lila (1985). Film mia premier w kinach w USA 8 grudnia 1987 roku i spotka si z uznaniem krytyków. Jednak negatywne gosy narzekay, e film Spielberga zadziaa ze zbyt wieloma objawieniami i obozowymi stereotypami. Film by równie najmniej udanym dzieem Spielberga, poniewa produkcja 38 milionów dolarów okazaa si porak w kasie w Ameryce Pónocnej, zarabiajc zaledwie 22 miliony dolarów. Jedn z przyczyn niskiej sprzeday by fakt, e w tym samym czasie w amerykaskich kinach, którego akcja rozgrywa si równie w Chinach, pojawi si wysoko oceniany dramat Bernardo Bertolucciego Ostatni cesarz .

Kraina soca , która rozpocza si w Niemczech 10 marca 1988 roku, bya trampolin do kariery aktora Christiana Bale'a , który zadebiutowa w kinie pod okiem Spielberga w wieku 13 lat i który wraz z wiekiem atwo przestawi si z gwiazdka dziecka do tematu postaci.

Opinie

 • Z narracyjnego punktu widzenia film jest zawsze interesujcy. Spielberg jest dobrym gawdziarzem z zamiowaniem do opowiadania historii. Ale tak naprawd nigdy do niczego nie sprowadza si. ( Roger Ebert w Chicago Sun-Times z 11 grudnia 1987)
 • Wyrafinowany i porywajcy monumentalny obraz wojny na Dalekim Wschodzie, mistrzowsko i perfekcyjnie wystawiony. (VideoWoche)
 • Czy Steven Spielberg mógby unikn tych rzeczy w swoim nastpnym filmie: chopcy na rowerach, odrodzenie, niebo rozwietlone jak 4 lipca i kolejny dziesiciolatek walczcy w dorosym wiecie (Desson Howe in der Washington Post 11 grudnia 1987)
 • Film, wystawiony z ogromnym wysikiem, szczególnie imponuje w scenach z udziaem publicznoci; znakomicie gra go take mody aktor pierwszoplanowy, którego perspektyw przejmuje rygorystycznie. Jednak to sprawia, e jest zbyt melodramatyczny przez dugi czas i pozostaje zbyt mao informacyjny . ( Leksykon filmów midzynarodowych )

Uwagi

 • Suo Gân , piosenka filmowa, to piosenka na dobranoc piewana w jzyku walijskim. Steven Spielberg wybra ten utwór wokalny po zatrudnieniu walijskiego aktora Christiana Bale'a do roli gównej . Utwór zosta zinterpretowany przez Jamesa Rainbirda .
 • Pierwotnie Brytyjczyk David Lean chcia wyreyserowa projekt.
 • Autor powieci, J. G. Ballard, ma krótk epizod w scenie otwierajcej jako go na przyjciu.
 • Wikszo scen rozgrywajcych si w obozie internowania pada ofiar noyczek w redakcji . Pierwotnie wiksze role Mirandy Richardson, Roberta Stephensa i Paula McGanna przeszy do krótkich wystpów.
 • W chaotycznej scenie ulicznej, w której Jim traci rodziców, na chwil mona zobaczy plakat do filmu Przemino z wiatrem (1939). Chocia film mia swoj premier w 1939 roku, osobliwy plakat filmowy powsta dopiero w 1967 roku.

Nagrody

Empire of the Sun by w 1988 roku Oscar -Verleihung do szeciu Oscarów nominacji, ale otrzyma aden z upragnionych nagród filmowych. W tym samym roku byy kolejne nominacje do Zotych Globów , podczas których praca Stevena Spielberga bya nominowana do najlepszego filmu fabularnego w kategorii dramat, a take do muzyki filmowej znanego amerykaskiego kompozytora filmowego Johna Williamsa . W 1989 roku Das Reich der Sonne otrzyma nagrod British Academy Film Award w kategoriach muzyki filmowej, kamery i dwiku.

Steven Spielberg zosta równie uhonorowany nagrod National Board of Review Award i nominowany do nagrody dla najlepszego reysera przez Directors Guild of America . Gówny aktor Christian Bale zosta równie uhonorowany za rol modego uchodcy wojennego nagrod National Board of Review, któr otrzyma w specjalnej kategorii Best Juvenile Performance, stworzonej specjalnie dla niego . Bale otrzyma take Nagrod Modego Artysty .

Oscar 1988

Nominowany w kategoriach

 • Najlepszy sprzt
 • Najlepsza cieka dwikowa
 • Najlepszy aparat
 • Najlepsze kostiumy
 • Najlepsze cicie
 • Najlepszy ton

British Academy Film Award 1989

 • Najlepsza cieka dwikowa
 • Najlepszy aparat
 • Najlepszy ton

Nominowany w kategoriach

 • Najlepiej dostosowany skrypt
 • Najlepszy sprzt
 • Najlepsze kostiumy

Zote Globy 1988

Nominowany w kategoriach

 • Najlepszy film - dramat
 • Najlepsza cieka dwikowa

Dalej

Amerykaskie Stowarzyszenie Autorów Zdj Filmowych 1988

 • Najlepszy aparat

Directors Guild of America 1988

 • nominowany dla najlepszego reysera

Grammy 1989

 • nominowany w kategorii najlepszy album instrumentalny do filmu kinowego lub telewizyjnego

National Board of Review Awards 1987

 • Najlepszy film w jzyku angielskim
 • Najlepszy reyser
 • Najlepszy wystp modziey (Christian Bale)

Young Artist Awards 1989

 • Najlepszy film familijny - dramat
 • Najlepszy mody aktor w filmie dramatycznym

literatura

 • J. G. Ballard: Królestwo soca. Roman (tytu oryginalny: Empire of the Sun ). Niemiecki: Juliane Gräbener i Marianne Menzel . Heyne, Monachium 1992, 398 stron, ISBN 3-453-06124-1
 • J. G. Ballard: Empire of the Sun , 2005 Simon & Schuster, ISBN 0-7432-6523-8 (wydanie angielskie)
 • Tom Stoppard, J. G. Ballard: Empire of the Sun. A Scenariusz , 1987 Hollywood Scripts (wydanie angielskie)

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Certyfikat wydania dla imperium soca . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , padziernik 2005 (PDF; numer testu: 59 367 DVD).
 2. ^ Recenzja Rogera Eberta
 3. ^ Krytyka autorstwa Dessona Howe'a
 4. Królestwo soca. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Leszek Sadowski

Świetny post o Królestwo soca.

Marzena Kania

Informacje o zmiennej Królestwo soca są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Jack Cieślak

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Królestwo soca, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.