Królestwo i chwaaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Królestwo i chwaa. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Królestwo i chwaa zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Królestwo i chwaa i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Królestwo i chwaa. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Królestwo i chwaa! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Królestwo i chwaa, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Królestwo i chwaa
Tytu oryginalny Owiadczenie
Kraj produkcji Wielka Brytania , Kanada , Francja
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 2000
dugo 115 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Michael Winterbottom
scenariusz Frank Cottrell Boyce
produkcja Andrew Eaton
Douglas Berquist
muzyka Michael Nyman
aparat fotograficzny Alwin Küchler
skaleczenie Trevor Waite
zawód
chronologia

Nastpca  
Kwartety smyczkowe 2, 3 i 4 / If & Why

Królestwo i chwaa (oryginalny tytu: The Claim , przetumaczone paczk / roszczenie / alternatywny tytu = Kingdom Come | Rédemption) to western Brytyjczyka Michaela Winterbottoma z 2000 roku i swobodnie oparty na powieci The Mayor of Casterbridge . ycie i mier czowieka z charakterem ( Burmistrz Casterbridge ) Thomasa Hardy'ego (1886).

Michael Nyman , Frank Cottrell Boyce i Andrew Eaton pracowali z Winterbottom kilka razy. Oprócz Peter Mullan , Milla Jovovich , Wes Bentley , Sarah Polley i Nastassja Kinski, midzy innymi gra w los tragedii .

wtek

Przegld

Patriarcha Dillon kierowa spoecznoci Kingdom Come w amerykaskiej Sierra Nevada w 1867 r. Surow rk. By poszukiwaczem zota i stoi przed straszn decyzj swojej modoci: zamieni on i dziecko na prawa górnicze, które przyniosy mu ogromne bogactwo. Ju samo to brudne zoto umoliwio zaoenie osadnictwa na lodowatym pustkowiu. Po latach jego umierajca mio z dziecistwa i ich córka wracaj z obcego kraju, ale co si stao, stao si. Po krwawej konfrontacji i jej mierci, jego mae imperium nowoczesnoci i postp kolei transkontynentalnej musiay si podda, a mieszkacy szybko odwrócili si od miasta. Dillon pali opuszczone chaty Kingdom Come i wybiera samobójstwo na niegu.

Obcy w miecie * Wszelkiego rodzaju przyjemnoci

Krajobrazowa panorama, zanieone wysokie góry, mgliste. Przez zdjcie pojawia si szeciokoniowy samochód, osiem uchodców jest zaadowanych pod cikimi kocami i jest bardzo zimno. Szeroki widok na miasto, Tytu: Kingdom Come, Sierra Nevada , Kalifornia , 1867, niektórzy ludzie na ulicach, wszyscy zajci i stada byda. Kingdom Come ma okoo 1200 mieszkaców. Nowo przybye s prostytutkami i spotyka ich prostytutka. Ponadto przybywa mody miaek Dalglish, czarujca Elena Burn i jej córka Hope (po polsku: nadzieja ). Kto próbuje skonfiskowa karabiny, a Dalglish szybko si poddaje. Pierwsi klienci interesuj si dziewczynami, a szeryf Sweetley musi odda strza ostrzegawczy, aby da si usysze. Dalglish jest gównym inynierem suby geodezyjnej rodkowego Pacyfiku i przeprowadza krótk rozmow z mod Hope: ma zadecydowa o przebiegu nowej linii kolejowej i czy miasto bdzie w ni zaangaowane. Przyjechae do burmistrza Daniela Dillona. Elena i Hope w ciemnym, ale czystym pokoiku w hotelu. Elena kaszle, prawdopodobnie grulica . Wielka gala w ciemnym, ciasnym, ale przytulnym salonie : oszaamiajca Lucia, tajemnicza królowa miasta, piewa portugalskie fado i jest cakiem czarujca.

Pozostali te to imigranci , Dillon pochodzi z Irlandii, Elena z Polski, Dalglish to szkocki. Szeryf Sweetley pozwala Dalglishowi zobaczy burmistrza Dillona: Przywódcy miasta graj w ruletk, atmosfera przy stole jest napita. Dalglish musi odmówi ironicznej próby przekupienia kilku etonów. W imieniu miasta za geodetów wznosi si toast. Na zapleczu z Dillonem i jego kochank Luci obserwuje si scen miosn w blasku wiec. Zahartowany tyran Dillon jest prawdopodobnie o 20 lat starszy od swojego partnera. Z daleka sycha ywioowy haas: ich zwizek dziaa. Burdel, pokoje jednoosobowe. Sweetley rozwizuje kótni na muszce. Niektórzy wichrzyciele s jednoznacznie cytowani na temat patriarchy Dillona. Wszyscy staraj si, aby kolejarze czuli si komfortowo. Zespó geodezyjny jest przyjazny dla prostytutki.

Sprawiedliwo * Bolesne wspomnienia * Zwiedzanie

Nastpnego ranka: Elena i Hope rozpoznaj z okna pana Dillona, pada nieg. Elena instruuje córk, by przekazaa Dillon róaniec , jak wiadomo. Dillon chosta wichrzyciela na nagie plecy przed wszystkimi mieszkacami, askawie zmniejszy liczb rzs ze standardowej kary 50 do 25, skutecznie zapobiegajc zlinczowaniu mczyzny . Hope udaje si woy róaniec do rki: Dillon zaniemówi i by sparaliowany na jej widok. Mam nadziej, e sama nie ma pojcia. Kolejna oywiona rozmowa Dalglisha i duo modszej Hope. Dalglish wskazuje, jak niebezpieczna jest jego praca, poniewa czsto jest atakowany. Dillon idzie sam do swojej starej chaty poszukiwacza zota. Wspomnienia pojawiaj si, gdy szpera w swoim sprzcie, zamylony. Wspomnienie.

W rodku zamieci mody Daniel Dillon (Barry Ward) w towarzystwie kobiety (Karolina Muller) przedziera si przez gsto upakowan ziemi niczyj . Jedz nawet nieg i syszymy imi Elena. Obaj docieraj do chaty i kopacza brudnego zota. Nosisz noworodka. Elena jest zmczona, ale pikna i ledwo mówi po angielsku. Obaj nie znaleli jeszcze ziarenka zota i s zdesperowani. Nieznajomy nalewa bryki na stó, a Dillon, równie pijany, ma zawice oczy: Czy jest co wicej Pustelnik jest zainteresowany dziewczyn. Jest ciemno, do prowizorycznej chaty wdziera burza, a dziecko jest niespokojne. Dillon zamienia on i dziecko na chat i roszczenie . Elena protestuje, a nawet nieposuszny poszukiwacz zota równie chciaby adoptowa dziecko. Umowa zostaa ustalona, ucisk doni, prawdopodobnie teraz obraa dziewczyn.

Druyna Dalglisha wychodzi z Hope na eksplozje, Hope mówi kilka sów o swoim zmarym ojczymie i (rzekomej) bezdzietnoci Dillona. Nadzieja: Kiedy byem dzieckiem, caa Kalifornia bya taka pusta i pusta . Zostanie wysadzony w powietrze, by moe cae pasmo górskie zostanie usunite, zaczn lawiny. Po powrocie do hotelu z Hope Lucia zaprasza j i Dillona. Jej matka Elena, która jest prawie przykuta do óka, mogaby oczywicie pojecha ze mn. W pokoju Elena ze zmartwieniem radzi Hope, aby bya cicho, ale jeszcze jej nie wpucia. Hope i Lucia mog by prawie przyjaciómi, niezalenie od rónicy wieku. Hope gra na pianinie, wieczorem wiczy piosenk z Luci i przymierza z ni ubrania i biuteri w zadbanej posiadoci burmistrza. Nadzieja sugeruje, e uwaa Dalglish za adny.

Mode talenty * mier jest blisko * Separacja

Trwa dalej w zatoczonym salonie. Lucia piewa, Hope zapewnia akompaniament fortepianowy. Nastpnie preppy Hope chce recytowa wiersz The Ballad of Noreen Bawn. Kolega z Dalglish, Bellanger, zakochuje si w jednej z kurtyzan, Annie. Salon znów staje si goniejszy, a Dillon brawa, palc cygara i demonstracyjnie, córce Hope. Dillon musi wypowiedzie sowo mocy, po którym sycha przysowiowe opadanie szpilki. Wspomnienie.

W niegu: Dillon widzi swoj zaginion rodzin, róaniec i to, jak wybra imi Nadzieja dla dziecka.

Dillon i Hope rozmawiaj o yciu prywatnym ojczyma i Dillona: Hope nie ma pojcia. Potem Bellanger i dziwka Annie, lekko ubrani, w pokoju, kochaj si przekomarza. Bellanger jest spryskiwaczem oddziau. Moecie razem zobaczy pracowników burdelu po zakoczeniu zmiany, pijc i liczc dochody. Lucia tam jest i wydaje si by zazdrosna o mod Hope. Annie boi si o swojego nowego przyjaciela Bellangera, który nastpnego dnia musi uda si w góry.

Nastpnego dnia Sweetley przynosi prezenty w imieniu burmistrza i ma zabra ze sob Elen, ale jest grzeczna. Obaj spotykaj si w jego zrujnowanej, dziurawej chacie poszukiwacza zota, na danie. Wie, e jest powanie chora: wkrótce umrze. - Ju nie pij, Elena. Powiniene o tym wiedzie. Elena przyjechaa do miasta, poniewa chciaa pienidzy od Dillona; dla przyszoci córki, jak mówi. Dillon chce wiedzie, czy jego córka zostaa poinformowana, tak nie jest. Rozdzielili si. Dillon wpada do banku, gdzie prowadzi komnat: magazyn zota. Zapala lamp i wród migoczcych, uoonych w stosy sztabek zota wida w dwóch rzdach a do sufitu. W kinie ekran zmienia kolor na jasnoóty. Dillon w zamyleniu patrzy na swoj fortun i zabiera ze sob kilka barów. Nastpuje scena miosna midzy Dillonem i Luci. Po ubraniu przekazuje jej akty do salonu. Potem mówi jej, e to koniec. Nastpuje kótnia i walka na pici. Lucia te nie zna ta.

W drodze z zespoem Dalglisha w dziewiczej dziczy. W niegu po kolana Bellanger zachwyca si, jak by to byo zaoy rodzin z Annie. Badajc prac, strzelajc i wspinajc si, przedzierasz si przez teren, zbyt szarpany dla nitrogliceryny, stangret ponie w eksplozji, nagle wyrwany z ycia. Jak omen moesz zobaczy poncego konia galopujcego przez górski potok.

Nowy dom * lub * Nadjeda pocig ...

Szcztki kolegi s pochowane. Dyskusja midzy Dalglishem i Bellanger w namiocie, z powodów geologicznych szanse na miasto Dillon s niewielkie, ale nie byoby mdrze mówi o tym teraz. Dla geodetów miasto byo tylko przystankiem w podróy, a Annie bya romansem. Kingdom Come jest dosownie usuwane.

Wcieky Dillon z robotnikami i wozami na zewntrz i wrzeszczcy. Tnij si w dom w tym haasie, wyjrzyj przez okno, maa willa si porusza. Dillon pozwala mu podjecha na wzgórze. Nastpnie krótko oglda meble w domu starców, które naladuj wiktoriask elegancj: fortepian, statuetki, wazony, obrazy; po to byo zoto. Przyjeda Elena. Dillon owiadcza si jej, ona odpowiada: Jestemy ju maestwem, rozstaby si z Luci. Dillon: To naprawioby wszystko. Warunkiem jest, aby córka nie dowiedziaa si, co si stao. Z odlegoci dwóch metrów Dillon nadal wyglda jak biznesmen, jest jasno jak w dzie. Mówi mu tak, wybaczya mu. Elena i Hope id spa. Szeptem próbuje wytumaczy córce swoje uczucia. Elena wyjawia, e znaa Dillona z przeszoci, prawdopodobnie nie powie jej wszystkiego.

W cigu dnia wracaj geodeci, ulice s puste, Lucia mówi Dalglishowi uraona, e mieszkacy s na lubie pani Dillon i pani Burn . Moda para taczy, Dalglish i Hope, a póniej Dillon z córk, nastrój nie jest ywioowy, ale raczej konserwatywny i mieszczaski. Burmistrz krótko omawia sytuacj dyplomatycznie i taktycznie z Dalglishem. Nastpnie zdjcia i fajerwerki. Bellanger i Annie odnaleli si, oczy byszczay ze wszystkich stron. Elena i Dillon s szczliwi. Dalglish i Hope zostaj razem po przyjciu: kolej bardzo si zmieni, szkoa, koció, moe nawet drogi. Dalglish: Musz jutro wyjecha. Bellanger i Annie zarczyli si. Lucia do niegrzecznie próbuje podej do Dalglisha w salonie, ale otrzymuje kosz. Zdrowie Eleny stopniowo si pogarsza. Rano ekipa kolejowa nalega na zapacenie wszystkich rachunków w caoci, a burmistrz macha supkiem ogrodzenia coraz wyraniej, grozi.

... albo nie! * Poegnanie z miastem * Helena umiera

Nowo powstaa rodzina wprowadza si do ich domu. Z powodu choroby zostaje przyjty znachor, który zaleca terapi magneto lub elektrowstrzsami, pienidze nie s problemem. Krótko dziwne procedury z urzdzeniami elektrycznymi.

Dalglish i przyjaciel musz odwiedzi nadzorc w wozie na nowej trasie Setki pracowników wbijaj gsienice w oblodzon ziemi. Lokomotywa parowa rusza. Szef Dalglisha byby równym przeciwnikiem dla Dillona, a jego postawa jest podobna. Miasto musi zosta przeniesione . Dalglish lojalnie przyjmuje rozkazy z oniersk postaw, a jeli jest tam kto, kto moe przysporzy mu kopotów, ma pene uprawnienia. Dalglish w kocu wyglda na zabójc. Elena pluje krwi w ramiona córki, a Dillon stoi obok. ycie stopniowo opuszcza jej ciao. Wspomnienie.

Nastpnego ranka potyka si ze swojej chaty, na kacu, sam w koszuli. Woa w gór imi Elena i nikt nie odpowiada.

Hope kupuje lecznicze zioa, kolejarze wracaj. Przygotowuj si do wyjazdu, a niektórzy obywatele zdaj sobie z tego spraw. Sweetley przekazuje z wiadomo Dillonowi , który nadal jest przy óku i nadzoruje uzdrowiciela z wiary. Sweetley bez sowa wrcza strzelby swoim ludziom. Ludzie Dillona zapewniaj pracownikom kolei ciko uzbrojon bro, a Dalglish nie wychodzi ju na zewntrz bez broni. Zespó rozbi obóz tu za miastem na dzie lub dwa. Dalglish zapowiada, e linia kolejowa bdzie przebiega przez dolin. Hope przybywa, Dalglish strzela do Sweetleya w byskawicznej eskalacji, by moe w samoobronie. Dillon zaglda do lufy karabinu i opiera si plecami o cian. Musi si wycofa, ale da: Nie ma ci rano! I oddala si krokiem starego czowieka. Wymieniane s znaczce spojrzenia, a Nadzieja jest bliska ez. W sali szpitalnej Hope trzyma matk w ramionach. Elena: Czasami odwracasz si od kogo, a potem spogldasz wstecz i poowa twojego ycia si koczy.

Grupa prostytutek po raz ostatni przyjmuje zespó ankietowy, nie s tak przywizani do Kingdom Come jak zwykli ludzie i mog zajmowa si swoim zawodem gdzie indziej. Annie próbuje przekona Bellanger, by zosta. Powolne, smutne muzykowanie, przytulanie i rozstanie jest blisko. Dalglish radzi Lucii, aby udaa si do nowej osady, która z pewnoci wkrótce powstanie w dolinie, wzdu linii kolejowej. Elena umiera, tylko jej m czuwa. O wicie dochodzi do strzelaniny : Dillon podkrada si z czterema pomocnikami, w cikiej skórzanej odziey i strzela do dwóch picych straników drzwi. Nastpuje ogólne zamieszanie. Nastpnie grozi Annie i szantauje Bellangera w celu uzyskania informacji: Dalglish jest z Luci. Znajduje ich dwoje w óku i strzela w lustro . Lucia wie teraz, e Hope jest jego córk i wrzeszczy na niego z tym. Dillon dry jak li, po chwili opuszcza bro i wychodzi. Kurwy ju si pakuj, ale nadal s wesoe, optymizm i wreszcie soce, kolumny wyjedaj z miasta. Burdel i salon s zamknite na zawsze, ale zapraszamy wszystkich. Dalglish egna si z Luci, jego misj jest zbudowanie pocigu.

Wyznanie Dillona * Ogie * Zamarznity na mrozie

Dillon prdzej czy póniej bdzie musia powiedzie Hope prawd. Elena umiera w agonii.

Na koniu Dillon odwiedza now osad, w której wznosi si rusztowanie; potrzebuje ksidza. Spotyka Luci, która ju okazuje charyzm i bystro biznesow. Informuje j, e Eleny nie ma ju wród ywych. Elena zostaje póniej pochowana w dryfujcym niegu. Dillon zabiera córk do swojej górskiej chaty, pokazuje jej zdjcia i ujawnia swój bd: Sprzedaem ci. Hope wybucha paczem. Dillon znowu stoi po kolana w niegu, we fraku i meloniku, krzyczy: Nadzieja. Ale ona spada. Annie apie Bellangera, Dalglish dowiaduje si, e Elena zmara, Central Pacific Railroad otwiera nowy koció, a miasto nazywa si Lisboa . Dillon zaczyna pali swoje miasto duchów w godzinach wieczornych .

Po powrocie Dalglish spotyka Hope z pastorem, który kilka minut póniej przeprowadza lub Annie i Bellanger. Skada kondolencje. Ludzie zauwaaj chmur dymu nad szczytem, prawie panik. Straci na zdjcia górskich zniszczenia i Inferno i Dillon, ona, dziecko i miasta, znajduje si w nieg. Póniej wszyscy walcz z ogniem, ale szukanie Dillona jest daremne i bezcelowe. Dalglish bierze Hope w ramiona. Nastpnego ranka zmroone ciao zostaje odzyskane, a on trzyma róaniec w doniach. Lucia egna si równie ze szcztkami Dillona, a para wdruje po ruinach:

Dalglish: Byli jak królowie.

Nadzieja: kto

Dalglish: The Pioneers . Mczyni tacy jak Dillon. Przybywali tu, gdy nie byo nic, budowali te miasta i rzdzili nimi.

Przez dymice ruiny miasta Kingdom Come, woano Zoto! Na ostatnich zdjciach wida, e to roztopiony zoty koperek w ruinach banku, potem jest zgiek.

Detale

Nastassja Kinski graa ju Tess Durbeyfield ( Roman Polaski , 1979) Thomasa Hardy'ego. Peter Mullan ma ju dowiadczenie w wcielaniu si w wytrawnych alkoholików w My Name Is Joe ( Ken Loach , 1998), który zdoby Nagrod Aktorsk w Cannes w 1998 r . Mówi si, e Madonna miaa zagra rol ucji. Udzia Roberta De Niro , który rzekomo by planowany, równie nie doszed do skutku.

Wedug Herza w Aufruhr (1996) jest to druga adaptacja materiau Thomasa Hardy'ego autorstwa M. Winterbottoma. Literatura zostaa osadzona w wiejskiej Anglii na pocztku XIX wieku, wic zostaa przeniesiona. Materia by krcony kilka razy, w 1921 roku przez Sidneya Morgana , w 1978 i 2003 roku. Michael Henchard zostaje Dillonem w filmie, Donald Farfrae zostaje Dalglishem, a Lucetta zostaje Luci, zauwaa The Observer (a Susan Henchard zostaje Elen Burn, Elizabeth Hope) . Prawdziw nowoci w 2000 roku byo to, e niektóre sceny scenariusza zostay otwarcie opublikowane na stronie internetowej filmu w trakcie krcenia zdj do gosowania. Poddano dyskusji nawet róne tytuy alternatywne.

Scenarzysta Boyce zdystansowa si nieco w wywiadzie od gotowego produktu; wolaby, aby przewinienie Dillona zostao ujawnione na pocztku.

Oprócz zaoe przez Winterbottom i Eaton Revolution Films byy midzy innymi Kingdom Films Ltd. i Kingdom Come Productions Inc. zaangaowane. Kingdom Come byo planowane jako tytu, ale nie byo dostpne ze wzgldów prawnych. Budet wyniós 20 milionów dolarów. Film nie odniós sukcesu finansowego i pozosta raczej nieznany.

Pierwotny plan zakada krcenie filmu we francuskich Alpach , ale produkcja zostaa wstrzymana na wczesnym etapie. Film zosta nastpnie nakrcony w ponad niesprzyjajcych warunkach, dwie godziny na zachód od Calgary w Kanadzie, w orodku narciarskim Fortress Mountain ( 50 ° 49   N , 115 ° 12   W ) na okoo 2100 m przy minus 20 stopniach Celsjusza na socu. W dodatku pienidze na helikoptery nie byyby dostpne w samodzielnej produkcji , jeden by uzaleniony od zwierzt pocigowych czy skuterów nienych. Odmroenia i zaburzenia sercowo-naczyniowe byy na porzdku dziennym. 20 budynków zbudowano specjalnie na potrzeby nagra. Wydaje si, e Winterbottom przywizywa du wag do maksymalnej autentycznoci, co wida na stronie internetowej filmu: tam wspomina si o cinéma vérité .

Niemiecki tytu filmu nawizuje bezporednio do chrzecijaskiej modlitwy Ojcze nasz , podobnie jak nazwa miasta w imperatywnym Kingdom Come (niezmieniona w stosunku do angielskiego oryginau) to Your Kingdom come.

Opinie

Imponujco sfotografowana, wietnie zagrana tragedia o winie i pokucie, mioci i przebaczeniu. Film, bdcy hodem dla nienych i pónych zachodów lat 70., w wielowarstwowy sposób przeciwstawia pogld amerykaskiego ducha pionierów z rzeczywistoci wielokulturowego spoeczestwa imigrantów . (Wskazówka dotyczca kina z katolickiej recenzji filmu) - Warto zobaczy .

Imperium i chwaa jest równie aosne i konsekwentne, jak francuskie kino lat 60. - w kocu film z Europy, który opowiada o wielkich emocjach, nie bdc wpltanym i nieugitym [...]. think tank, sposób na poznanie wiata .

- Rüdiger Suchsland : Imperium i chwaa w Edycja - magazyn filmowy

[] Wszyscy trzej [Winterbottom, Tykwer , Médem ] to filmowcy o bezwarunkowej, tragicznej pasji, którzy w swojej wizjonerskiej sile reprezentuj wyjtkowe zjawiska w kinie europejskim.

- Rainer Gansera : Imperium i chwaa - film wizjonera Michaela Winterbottoma Thomasa Hardy'ego w Epd Film

[] Cay film jest naturalistyczny . Zapierajce dech w piersiach - w tym miejscu spotyka si to inflacyjnie uywane sformuowanie. Przed wspaniaymi pasmami górskimi, owinitymi monochromatyczn zason koloru chmur i zmierzchu, migocze pomaracz skaczcych pomieni - skuteczniejszy kontrast jest nie do pomylenia. Estetyka rozwianych marze .

- Roland Huschke : Co nowego w westernach w kinie

The New York Times widzi dobre wystpy w Polley, Kinski i Bentley, ale pozostaj one troch bez ycia. Peterowi Mullanowi przypisuje si najlepszy wystp, ale jego posta pozostaje zagadkowa. Autor mówi o wielu zapadajcych w pami obrazach, które ma do zaoferowania film. Salon.com utrzymuje prac kamery Alwina Kuchlera tak intensywnie i intymnie, jak Sven Nykvist w Bergman .

The Guardian uwaa, e posta Dalglisha jest podzielona midzy wdzik i beznadziejno do tego stopnia, e jest niesamowicie wiarygodna, ale poza tym zawiadcza, e film jest inspirowany.

Inne róda oceni film troch bardziej ostronie: w rónorodnoci, Emanuel Levy domaga si narratywno saby i przetarty, rodzaj narracji pozbawione temperamentu, i stwierdza Milla Jovovich, dziaajce dranico. Inne krytyczne gosy w anglojzycznym wiecie dostrzegay pewien emocjonalny dystans, a nawet nieszczero.

Rotten Tomatoes okrelio film jako wiey z 62 procentami, uytkownicy Internetowej Bazy Filmowej ocenili go na 6,5 na 10 punktów z 3147 ocen widowni (22 lutego 2009).

Moduy interpretacyjne

Królestwo i chwaa nie jest westernem, film epd widzi w nim egzystencjalny dramat, balladow form i centralne, tragicznie wibrujce uczucie, otoczone sennymi obrazami.

film-Dienst nazwy póno / anty-western McCabe i pani Miller przez Roberta Altmana (1971) i Sacramento przez Sam Peckinpah (1962).

Temat jest podobna pod pewnymi wzgldami do z Spiel mnie, piosenka o mierci z Sergio Leone (1968). Burmistrz Casterbridge ma ju do czynienia ze starymi i nowymi zamówieniami, a upadek burmistrza wie si z technologi i nowoczesnymi metodami prowadzenia biznesu. Tu i tam muzyka programowa podkrela emocjonalno scen, ale w The Claim nie rozpada si tak wyranie na figuratywne motywy przewodnie.

Ilo sfotografowanego niegu prawdopodobnie zostanie przekroczona w ostatnim kinie przez sztuki takie jak Fargo ( Ethan i Joel Coen , 1996), Winter Sleeper ( Tom Tykwer , 1997) czy A Simple Plan ( Sam Raimi , 1998). W horrorze Shining of Stanley Kubrick (1980) odpowiednie warunki odzwierciedlaj stan umysu postaci i przyczyniaj si do przyspieszenia fabuy. W The Claim panuje ostra zima. Podobnie jak Jack Torrance, Dillon umiera z odmroenia.

John Ford (18951973), który by niezwykle wany dla zachodniego gatunku, przedstawi rodzin jako najmniejsz jednostk spoeczn, jako komórk prokreacyjn narodu, jako jdro (wyaniajcego si) pastwa. [] Mówic najprociej: jeli rodzina pracuje, to dziaa stan przyszy . W tych dniach wspólnota przesza w spoeczestwo. Wystpy muzyczne, bale i naboestwa w szczególnoci symbolizoway cywilizacj i ukazyway udomowienie silniejszej pci. W tej symbolice spoeczno Dillona logicznie si rozpada.

Przyjd królestwo twoje

Bardzo chciabym by tam i by wiadkiem przygody, ekscytacji i olniewajcej mocy gorczki zota [] Mona odnie wraenie, e dziesi tysicy lat historii Europy zostao skompresowane w kilka lat: masowa emigracja, wojny ldowe, formacja pastwowa. Mona powiedzie, e historia w szybkim tempie. [] Tragedia oczywicie, ale jednoczenie celebruje nadziej i ducha pionierów .

- Frank Cottrell Boyce

Po wojnie amerykasko-meksykaskiej , Kalifornia bya rzdzona przez armi Stanów Zjednoczonych od 1847 do 1849 roku, a dopiero w 1850 roku, e staa si pastwem. Na pocztku XIX wieku pastwo prawie nie interweniowao u rolników i osadników na pograniczu , a od 1829 do 1883 niekompetencja, nieodpowiedzialno i korupcja w kilku urzdach pastwowych na szczeblu federalnym byy normalne (w tym czasie de Tocqueville , Thoreau i Emerson ). Podczas gorczki zota na pustkowiach musiay wydarzy si straszne tragedie.

Ale mimo wszystkich trudnoci, niedostatków i rozczarowa zdecydowana wikszo [...] zachowaa optymizm, przyzwoito i poczucie wartoci. Przemawiao za nimi równie to, e ci przecitni Amerykanie, pomimo braku wszystkich formalnych rzdów i praw, dziaali przeciwko rozwizaniu grupy i nie ugili si przed anarchi, ale zamiast tego stworzyli zasady, przepisy i wasne sdy, aby umoliwi ludziom ycie. i wspópracowa ze sob, aby zapewni minimum spokoju i porzdku .

- S. Shufelt : A Letter from a Gold Digger, Placerville, Kalifornia, padziernik 1850, ze wstpem Roberta Glass Clelanda , Wprowadzenie

Wedug Frederick Jackson Turner , osadnicy na zachodzie marsz stawa si coraz bardziej un-Europejski z pokole ( Znaczenie Granicy w American History, 1893) i on te póniej doprowadziy do mitu granica .

To, co mona zobaczy we wspóczesnych westernach, to tylko cz rzeczywistoci historycznej, industrializacja bya czym wicej ni tylko ulepszeniem transportu . Osadnictwo rodkowego Zachodu w tej epoce mona rozumie jako falowe osadzanie si osadów kulturowych , przez które cywilizacja stopniowo wypieraa dzikie tereny. Po chwilowym rozkwicie rolnictwa serce Ameryki zaczo bi na Wall Street po 1880 roku.

W zwizku z powyszym, wadza pastwowa jest waciwie nieobecny w historii , ani Dalglish ani Dillon s odpowiedzialni za strzay, Sweetley jest niczym wicej ni prawa rka burmistrza, a ledwie ma lini dialogu. W The Claim jest równie mao religii , chocia pokazano maestwo , pogrzeb, a nawet konsekracj kocioa .

Cay zespó The Claim skada si z uchodców, wydaj si by w cigym ruchu, osady unoszone s jakby przez wiatr, Rüdiger Suchsland twierdzi, e byaby to [...] cywilizacja cakowicie nastawiona na krótkoterminowe i teraniejszo, a to, co wanie zostao zniszczone, natychmiast odbudowuje si jeszcze wiksze i jeszcze pikniejsze , co jest tu przedstawione i które w istocie pozostao niezmienione do dzi. Rozpad Kingdom Come nie jest nawet szczególnie smutny, bardziej jak niewidzialna rka gospodarki rynkowej. Dzieo zawiera zatem elementy historyczno-filozoficzne i makro-socjologiczne .

Daniel Dillon

A co ci si w nim podobao
- Czci atrakcyjnoci bya otwarto punktu wyjcia. Kiedy mówisz o ludziach, którzy wanie przybyli na pustyni i musz podejmowa decyzje moralne, nie naley tego postrzega w odniesieniu do indywidualnych konwencji spoecznych, a raczej dotyczy to tego, co jest dobre, a co ze .

- Michael Winterbottom : w rozmowie ze Stephenem Applebaumem, Netribution Ltd.

Film-dienst chce, aby film byrozumianyjako tragedia niemal staroytna , a jednoczenie jako hod europejski. Panoramy pejzaowe zestawiane s z kameralnymi scenami zabawowymi, niekiedy z uyciem rcznej kamery, a autorka zawiadcza o melancholijno-ponurych kompozycjach obrazowych, odbarwionych, o ogromnej sile zewntrznej i wewntrznej. Jeli chodzi o role indywidualne, stwierdza si, e u Wesa Bentleya wida dokadnie mentalno kowbojsk, która przynosi dum, szczero, rodzin i przemoc pod jednym dachem, Peter Mullan by by moe odrobin zbyt delikatny dla patriarchy, a Sarah Polley bya prototypem Wraliwo i mio, podsumowanie: ponadczasowe dzieo sztuki.

Roger Ebert odkry krzyujce si cieki; Dillon wkrótce stanie si lepszym czowiekiem, gdy Dalglish stacza si w dó .

The New York Times widzi sedno tej historii w niemoliwoci samookrelenia si i wspomina o The Great Gatsby . Zaprzeczaoby to zaoeniom pracy egzystencjalizmu (patrz: Antropologia filozoficzna ). Jednak w porównaniu do masywów skalnych i naturalnych spektakli losy pojedynczych miertelników s znikome. Recenzja na Salon.com  koczy si sowami Szczcie to tylko krótki odcinek, cytatem Hardy'ego, i jest on bliski Freudowi : [] chciaoby si powiedzie, e intencja, e ludzie s szczliwi , jest nie uwzgldnione w planie stworzenia. "

Magazyn dla teologii i estetyki rozpoznaje fragmenty biblijne, patosu , jest absolutn powag i postmodernistyczn posta z katharsis w nowym cierpienia w filmie opartym na Georg Seeßlen na Winterbottoma i opinie filmie obok Taczc w ciemnociach ( Lars von Trier ) i My Son's Room ( Nanni Moretti ).

Powstanie i upadek potnej postaci zawsze byy ksztatowane w literaturze ( Edyp w Sofoklesie czy Król Lear ).

Na kocu kamera przesuwa si w gór, jakby widz zaj teraz miejsce, które w innym przypadku zajoby oko Boga: on sam widzi, jak historia si toczy, z perspektywy, która ma na uwadze cao, która zna ca histori ; i ta historia mioci wydaje si nigdy si nie koczy, pomimo mierci jednostki, wyganicia kadej indywidualnej nadziei .

- Inge Kirsner : Od poegnania Boga do utraty tematu w Magazin für Theologie und sthetik 15/2002

muzyka

New York Times nazywa soundtrack Michaela Nymana minimalistycznej i nie ma odniesienia do poezji Ozymandias przez Percy Bysshe Shelley , a to daje wyranie dwik angielskiego. Poezja odnosi si midzy innymi do przemijalnoci wadzy, ukazanej w staroytnym Egipcie.

Muzyka zostaa nagrana w Whitfield Street Studios w Londynie, wydana przez Chester Music Limited / Michael Nyman Limited, z udziaem Orkiestry Michaela Nymana pod dyrekcj Alexandra Blnescu , z udziaem Gary'ego Carpentera, Roberta Worby'ego i Austina Ince. Nazwisko sopranu nie zostao opublikowane.

 • Gieda (2:38)
 • Pierwsze spotkanie (3:45)
 • Chata (1:16)
 • Wybuch (1:35)
 • Wspomnienie (1:35)
 • The Fiery House (4:19)
 • Zarczyny (1:55)
 • Pokaz sztucznych ogni (3:23)
 • Pocig (2:34)
 • Strzelanina (5:07)
 • mier Eleny (1:34)
 • Wyjanienie (02:01)
 • The Burning (9:19)
 • niena mier (4:51)
 • Zamknicie (4:03)

Czas gry 50 minut i 5 sekund. Jednak ani caa muzyka z filmu nie trafia na pyt CD, ani, przeciwnie, caa cieka dwikowa Nymana trafia do filmu.

Nagrody i nominacje

dalsze czytanie

 • Thomas Hardy : Burmistrz Casterbridge: ycie i mier czowieka z charakterem . Insel-Verlag, Frankfurt am Main 2001, ISBN 3-458-34442-X (tumaczenie z jzyka angielskiego przez Eva-Maria König, licencja wydana przez Reclam).
 • Frank Cottrell Boyce : Roszczenie . ScreenPress Books, Dublin 2001, ISBN 1-901680-56-8 .
 • Gayla S. McGlamery: Hardy Goes West. The Claim, the Western i The Mayor of Casterbridge . W: Kwartalnik Filmów Literackich . tama XXXV , nie. 1 . Salisbury State College, 1 stycznia 2007, ISSN  0090-4260 .
 • Paul J. Niemeyer: Seeing Hardy. Filmowe i telewizyjne adaptacje fikcji Thomasa Hardy'ego . McFarland, Jefferson 2003, ISBN 0-7864-1429-4 ( books.google.com ).
 • TR Wright (red.): Thomas Hardy na ekranie . Cambridge University Press, Cambridge 2005, ISBN 0-521-84081-3 .

linki internetowe

Indywidualne dowody

Czciowo przetumaczone.

 1. a b c Okadka / broszura DVD wydana przez Concorde Home Entertainment GmbH, Monachium 2002, EAN 4-010324-020840, na poniszym DVD . Czas trwania wedug Leksykonu Filmów Midzynarodowych : 121 minut.
 2. a b c epd film 11/2001, w nastpnym epd . epd, s. 32 f.: Rainer Gansera: Królestwo i chwaa - film wizjonera Michaela Winterbottoma Thomasa Hardy'ego .
 3. do Ozymandias, autor: Percy Bysshe Shelley.
 4. a b Autor: Frank Cottrell Boyce, zgodnie z ustn tradycj irlandzkiego folkloru, traktuje o mierci i stracie, ale take dokadniej: imigracji. theclaimmovie.com ( 20 kwietnia 2001 memento na Internet Archive ). Pobrane 22 grudnia 2006.
 5. Zasób online ( pamitka z 9 wrzenia 2002 r. W Internet Archive ) Wedug Nastassji Kinski, która zinterpretowaa rol, przeczytaa na stronie internetowej filmu.
 6. film.fluter.de ( Memento z 28 maja 2007 w Internet Archive ), dostp 12 stycznia 2007.
 7. a b epd, str. 32.
 8. a b c After Internet Movie Database , zasób online, dostp 22 lutego 2009 r.
 9. film.guardian.co.uk , Philip French z 4 lutego 2001 The Observer pobrany 22 grudnia 2006.
 10. Kino 11/01, s.64.
 11. ^ Box Office Mojo , zasoby online.
 12. Cinema 11/01, s. 62 i nast .: Roland Huschke: Na Zachodzie co nowego w strzelaninie.
 13. theclaimmovie.com , dostp 20 grudnia 2006.
 14. Królestwo i chwaa. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
 15. a b Das Reich und die Herrlichkeit - schnitt.de ( Memento z 15 maja 2003 w Internet Archive ), dostp 20 grudnia 2006.
 16. epd, s. 33.
 17. Kino 11/01, s.66.
 18. a b c Stephen Holden : W stylu Thomasa Hardy'ego, opowie o dnym zota Dzikim Zachodzie. W: The New York Times . 20 kwietnia 2001.
 19. a b archive.salon.com , dostp 20 grudnia 2006.
 20. ^ Peter Bradshaw: Roszczenie . W: The Guardian . 1 lutego 2001 ( theguardian.com [dostp 22 grudnia 2006]).
 21. ^ Variety , 4 grudnia 2000, variety.com ( 10 padziernika 2007 memento w Internet Archive ), dostp do 20 grudnia 2006.
 22. ^ Rottentomatoes.com , dostp 22 lutego 2009.
 23. ^ A b Rolf-Ruediger Hamacher: Imperium i chwaa - roszczenie. W: usuga filmowa . 23/01, s. 28 i nast.
 24. a b McGlamery (literatura).
 25. a b Walter Jens (red.): Nowy sownik literacki Kindlers . Wydanie do studium, wydanie licencyjne, recenzowane wydanie oryginalne, Komet, Monachium 19XX, ISBN 3-89836-214-0 , tom 7, s. 298, The Mayor of Casterbridge (Horst Strittmatter).
 26. Dirk Christian Loew: Kawaleryjskie westerny John Fords . Rozprawa inauguracyjna (filozofia), Uniwersytet Johanna Wolfganga Goethego, Frankfurt nad Menem 2003. Dokument , str. 66.
 27. Dirk Christian Loew: Kawaleryjskie westerny John Fords . Rozprawa inauguracyjna (filozofia), Uniwersytet Johanna Wolfganga Goethego, Frankfurt nad Menem 2003. Dokument , str. 71.
 28. Uwagi do produkcji, materia dodatkowy z DVD.
 29. John R. Killick: Rewolucja przemysowa w Stanach Zjednoczonych . W: Willi Paul Adams (red.): The United States of America (= Fischer Weltgeschichte . Tom 30). Fischer Taschenbuch, Frankfurt nad Menem 1977, s. 125183, tutaj s. 170.
 30. John R. Killick: Rewolucja przemysowa w Stanach Zjednoczonych . W: Willi Paul Adams (red.): The United States of America (= Fischer Weltgeschichte . Tom 30). Fischer Taschenbuch, Frankfurt nad Menem 1977, s. 125183, tutaj s. 173.
 31. Zobacz take: That Was Roy Bean (John Huston, 1972).
 32. S. Shufelt: List od poszukiwacza zota, Placerville, Kalifornia, padziernik 1850, ze wstpem Roberta Glassa Clelanda . Przetumaczone przez Wikipedi. Przyjaciele biblioteki Huntington , San Marino 1944, ródo online .
 33. John R. Killick: Rewolucja przemysowa w Stanach Zjednoczonych . W: Willi Paul Adams (red.): The United States of America (= Fischer Weltgeschichte . Tom 30). Fischer Taschenbuch, Frankfurt nad Menem 1977, s. 125183, tutaj s. 133.
 34. John R. Killick: Rewolucja przemysowa w Stanach Zjednoczonych . W: Willi Paul Adams (red.): The United States of America (= Fischer Weltgeschichte . Tom 30). Fischer Taschenbuch, Frankfurt am Main 1977, s. 125183, tutaj s. 149.
 35. John R. Killick: Rewolucja przemysowa w Stanach Zjednoczonych . W: Willi Paul Adams (red.): The United States of America (= Fischer Weltgeschichte . Tom 30). Fischer Taschenbuch, Frankfurt nad Menem 1977, s. 125183, tutaj s. 182.
 36. Zobacz Andreas Busche (linki internetowe).
 37. netribution.co.uk , dostp 24 grudnia 2006.
 38. ^ Roger Ebert: Roszczenie. W: rogerebert.suntimes.com. 20 kwietnia 2001, dostp 22 lutego 2009 : Sia The Claim polega na tym, e Dillon i Dalglish s na przecinajcych si ciekach; Dillon jest coraz lepszy, podczas gdy Dalglish zacz dobrze i zmierza w dó "
 39. Sigmund Freud : Dyskomfort w kulturze . 1930.
 40. a b Inge Kirsner: Od poegnania Boga do utraty tematu. W: Magazyn dla teologii i estetyki. 15/2002 ( theomag.de ), dostp 31 stycznia 2007.
 41. Napisy kocowe.
 42. Berlin International Film Festival , berlinale.de , (PDF; 74 kB), dostp 20 grudnia 2006.

Opiniones de nuestros usuarios

Anita Antczak

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Królestwo i chwaa.

Ela Okoń

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Stanislaw Bielecki

Bardzo ciekawy ten post o Królestwo i chwaa.